Stok

Stok

Son dakika Stok haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Stok gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Stok haber sayfamızda...

Stok

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.865 stok haberi bulunmuştur.
Karadeniz ısınıyor, balık stokları azalıyor
Karadeniz ısınıyor, balık stokları azalıyor Karadeniz'de, son yıllarda kasım ortalaması 10 derecede seyreden deniz suyu sıcaklığının 13'e yükseldiği tespit edildi. Mevsim normalleri üzerindeki deniz suyu sıcaklığı nedeniyle başta hamsi başta olmak üzere birçok balıkta stoklar ise azaldı. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Su Ürünleri Fakültesi Deniz Biyolojisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ertuğrul Ağırbaş, deniz suyu yüzey sıcaklığının son 10 yılda ciddi anlamda arttığını belirterek, "Bu artışına bağlı özellikle hamsi miktarında azalma görülüyor" dedi.
6.12.2021Ekonomi
Pazarlıksız satış dönemi!
Pazarlıksız satış dönemi!Son dönemde araç fiyatlarında yaşanan günlük değişim eskiden yapılan pazarlık usulünü de bitirdi. Satıcılar ilana koyduğu araçların fiyatlarında indirim yapmazken, bugünden yarına 40 bin liralık fiyat artışları yaşanıyor. Artık Türkiye'de pazarlıksız satış döneminin başladığını söyleyen, Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu Genel Başkanı Aydın Erkoç "Eskiden gittiğiniz iş yerinde bir aracın satış değeri 300 bin lira ise 290 bin liraya alabiliyordunuz. Ama şimdi devir değişti. Pazarlıksız bir dönem yaşanıyor. İndirim yapan yok." ifadelerini kullandı.
5.12.2021Ekonomi
GNC Makina, savunma ve havacılık sanayiinde üretim yapan iş insanlarıyla buluştu
GNC Makina, savunma ve havacılık sanayiinde üretim yapan iş insanlarıyla buluştuAnkara Ostim’in, Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) üyeleri ile buluşan GNC Makina, Ankaralı sanayicilere üretim sektörüne kattığı değeri anlattı. Üretimde verimlilik artırımı, hız, otomasyon ve endüstri 4.0 gibi konuların konuşulduğu toplantı, Ankara'da gerçekleşti.
2.12.2021Teknoloji
Yılbaşından bu yana kahve fiyatları üçe katlandı
Yılbaşından bu yana kahve fiyatları üçe katlandıKahve fiyatları, sene başından bu yana yüzde 300 civarında yükselerek kilogramı 150 TL’ye ulaştı. Esnaf, bu yükselişte döviz artışının yanı sıra olumsuz hava şartları, navlun maliyetlerinin etkili olduğunu belirtiyor.
1.12.2021Ekonomi
Eczanelere ve ecza depolarına sıkı denetim
Eczanelere ve ecza depolarına sıkı denetimSağlık Bakanlığı, ilaç denetimlerinde stok kayıtlarında uyumsuzluk tespit edilen ecza deposu sayısının 17’den 54’e, eczane sayısının ise 144’ten 261’e yükseldiğini açıklandı. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; döviz kurundaki yükseliş nedeniyle, bazı kritik ilaçlara erişimin zorlaştığı yönündeki iddialar üzerine Sağlık Bakanlığı harekete geçti.
1.12.2021Gündem
54 ecza deposu ve 261 eczanenin stok kayıtlarında uyumsuzluk tespit edildi
54 ecza deposu ve 261 eczanenin stok kayıtlarında uyumsuzluk tespit edildiSağlık Bakanlığı’nın gerçekleştirdiği ilaç denetimlerinde; stok kayıtlarında uygunsuzluk tespit edilen ecza deposu sayısı 54’e, eczane sayısı ise 261’e yükseldi.
30.11.2021Gündem
İkinci el araç satışında yeni dönem! 30 bin aracın ilanı kaldırıldı
İkinci el araç satışında yeni dönem! 30 bin aracın ilanı kaldırıldıÇip krizi , korona virüs derken tüm dünyada otomobil üretimi sekteye uğradı. Hal böyle olunca Türkiye'de de sıfır otomobil bulmak zorlaştı. Uzman isimler sıfır kilometre otomobildeki stok problemleri nedeniyle ikinci el satışında 'bekle-gör' döneminin başladığını söylüyor. Ayrıca hızlı fiyat artışı nedeniyle 30 bin araç ilandan kaldırıldı.
30.11.2021Ekonomi
Koca: Molnupiravir 1 ay içinde piyasada
Koca: Molnupiravir 1 ay içinde piyasadaSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19 ilacı Molnupiravir'in Türkiye'de bir ay içinde piyasaya çıkmış olacağını söyledi. Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) için "revize" sinyali veren Koca, sağlıkta şiddet yasasının sahada şiddeti önlemede yeterli olmadığını söyledi
27.11.2021Gündem
Restoranlarda yapay zeka dönemi
Restoranlarda yapay zeka dönemiGastronomi ve Turizm Derneği Üyesi Ahmet Sait Tütünci, Kovid - 19 salgını nedeniyle teması en aza indirme gereksinimi ve bu dönemde hızlanan dijitalleşmenin restoranlarda yapay zeka destekli bütünleşik bir sisteme geçilmesinin önünü açtığını söyledi. Ahmet Sait Tütünci, şu bilgileri verdi:
26.11.2021Ekonomi
Klan İsimleri 2021: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı Klan ve Takım Nickleri
Klan İsimleri 2021: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı Klan ve Takım NickleriTablet, cep telefonları ve bilgisayarlar iş ve özel yaşamın dışında oyun oynamak için de kullanılıyor. Popüler oyunlar arasında yer alan PUBG, Valorant, CS GO tarzı oyunlar için klan isimleri ve oyun nickleri büyük önem taşıyor. Klan isimlerinin bu denli önem arz etmesinin nedenleri arasında oyuncunun klanına olan bağlılığını simgeliyor. Klan isimleri seçerken bu yüzden dikkat edilmesi gerekiyor. Oyun oynarken klanlara şekilli, Türkçe, İngilizce ve kısa isimler verme imkanı bulunuyor. Takım arkadaşlarınızla birlikte seçebileceğiniz bu klan isimleri oyunda akılda kalıcı olmanızı da sağlıyor. En iyi, Türkçe, İngilizce, şekilli, kısa klan ve takım isimleri için “Klan İsimleri 2021” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.11.2021Oyun
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.11.2021Oyun
Şekerde stok durumu ne, yeni zam gelecek mi? TÜRKŞEKER'den açıklama
Şekerde stok durumu ne, yeni zam gelecek mi? TÜRKŞEKER'den açıklamaTürkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürü Mücahit Alkan, “2022 Eylül ayına kadar şekere zam yok. Şeker arzı ile ilgili bir sorun yoktur." dedi.
25.11.2021Ekonomi
Eczanelerde stok denetimi: 144 eczanede uygunsuzluk
Eczanelerde stok denetimi: 144 eczanede uygunsuzlukSağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ve il sağlık müdürlüklerince döviz kurundaki yükseliş nedeniyle bazı ilaçlara erişilemediği iddiaları üzerine sıklaştırılan denetimler devam ediyor.
25.11.2021Gündem
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan açıklama: 17 ecza deposu ile 144 eczane tespit edildi
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan açıklama: 17 ecza deposu ile 144 eczane tespit edildiSağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ve il sağlık müdürlüklerince döviz kurundaki yükseliş nedeniyle bazı ilaçlara erişilemediği iddiaları üzerine sıklaştırılan denetimlerde, bugüne kadar 17 ecza deposu ve 144 eczanenin stok kayıtlarında uyumsuzluk tespit edildiği belirtildi.
24.11.2021Gündem
Merkez Bankası'nın uyarısı ne anlama geliyor?
Merkez Bankası'nın uyarısı ne anlama geliyor?Döviz kurlarındaki hareketlilikle ilgili konuşan Prof. Dr. Sefer Şener, Merkez Bankası'nın uyarısı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Şener, "Merkez Bankası şunu söylüyor. Bu algı ile alakalı uygulanacak politikaların beklentisiyle ilgili bir durum. Sermaye akımı olursa, olumlu mesajlar verilebilirse o zaman biz günlük yüzde 13’lük bir düşüşü de görebiliriz. Merkez Bankası’nın elindeki imkanları kullanması bu durumu tersine çevirebilecektir diye düşünüyorum." dedi.
24.11.2021Ekonomi
Merkez Bankası'nın uyarısı ne anlama geliyor?
Merkez Bankası'nın uyarısı ne anlama geliyor?Döviz kurlarındaki hareketlilikle ilgili konuşan Prof. Dr. Sefer Şener Merkez Bankası'nın uyarısı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Şener, "Merkez Bankası şunu söylüyor. Bu algı ile alakalı uygulanacak politikaların beklentisi ile alakalı bir durum. Sermaye akımı olursa olumlu mesajlar verilebilirse o zaman biz günlük yüzde 13’lük bir düşüşü de görebiliriz. Merkez Bankası’nın elindeki imkanları kullanması bu durumu tersine çevirebilecektir diye düşünüyorum." dedi.
24.11.2021Haberler
Sektörel güven endeksleri açıklandı
Sektörel güven endeksleri açıklandıMevsim etkilerinden arındırılmış güven endeksi kasım ayında ekim ayına göre; hizmet sektöründe %0,7 azalırken, perakende ticaret sektöründe %0,6 ve inşaat sektöründe %1 arttı.
24.11.2021Uzmanpara
Sektörel güven endeksleri belli oldu
Sektörel güven endeksleri belli olduMevsim etkilerinden arındırılmış güven endeksi kasım ayında ekim ayına göre; hizmet sektöründe %0,7 azalırken, perakende ticaret sektöründe %0,6 ve inşaat sektöründe %1 arttı.
24.11.2021Ekonomi
Alışverişte Efsane Cuma hareketi
Alışverişte Efsane Cuma hareketiAlışverişte Efsane Cuma hareketi erken başladı. 26 Kasım’daki bu indirimli alışveriş günü için markalar kolları sıvarken, 50 milyar TL’lik ciro hedefleniyor. Stok sıkıntısı nedeniyle bazı indirimler etkilenebilir.
24.11.2021Ekonomi
Telefoncudan 200 bin liralık malzemeyi böyle çaldılar
Telefoncudan 200 bin liralık malzemeyi böyle çaldılarEsenler’de 5 kişinin, kepenklerini kırarak girdikleri telekomünikasyon mağazasından yaklaşık 200 bin lira değerinde telefon ve tablet çalma anları güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.
20.11.2021Haberler
Kanada'da sel nedeniyle 1 kişi öldü, acil durum ilan edildi
Kanada'da sel nedeniyle 1 kişi öldü, acil durum ilan edildiKanada'nın güneybatısındaki British Columbia eyaletini etkisi altına alan şiddetli yağışların yol açtığı sel ve heyelan nedeniyle 1 kişi hayatını kaybetti, eyalette acil durum ilan edildi.
18.11.2021Dünya
ABD'nin ham petrol stokları azaldı
ABD'nin ham petrol stokları azaldıABD'nin ticari ham petrol stokları geçen hafta bir önceki haftaya göre 2 milyon 100 bin varil azaldı.
18.11.2021Uzmanpara
Emtia krizi sanayiciyi zor duruma sokuyor!
Emtia krizi sanayiciyi zor duruma sokuyor!Pandemi sürecinde alınan zorunlu kısıtlamalar ekonomik sıkıntıları beraberinde getirdi.
17.11.2021Ege
Kısa vadeli dış borç stoku arttı
Kısa vadeli dış borç stoku arttıKısa vadeli dış borç stoku, eylülde 2020 yıl sonuna göre yüzde 8,8 artarak 124,4 milyar dolara çıktı.
17.11.2021Uzmanpara
Petrolün varil fiyatı ne kadar oldu?
Petrolün varil fiyatı ne kadar oldu?Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 81,97 dolardan işlem görüyor.
17.11.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Stok ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.