Geri Dön

Akbank sendikasyonu 605 milyon $’a çıktı

Akbank, Nisan 2020 sendikasyonu ile Türkiye ekonomisine sağladığı kaynağı, yeni katılımlarla yaklaşık 605 milyon dolara  yükseltti.

Akbank sendikasyonu  605 milyon $’a çıktı

Bankadan yapılan açıklamaya göre, 2 Nisan’da Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) açıklamasıyla piyasalara duyurulan 560 milyon dolar tutarındaki sendikasyon kredisi yeni bankaların katılımıyla daha da arttı. Sendikasyon işlemine yenilikçi bir yaklaşımla sektörde akordiyon olarak bilinen bir özellik katan Akbank, çalışma saati kısıtı nedeniyle işleme katılmaya geç kalan bankaların da sendikasyona mevcut şartlarıyla dahil olmasına imkan tanıdı.

Piyasalarda yaşanan dalgalanmalara rağmen başlangıçta 600 milyon dolar olarak hedeflenen sendikasyon, 15 ülkeden 29 bankanın katılımıyla 605 milyon dolara yükseldi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “72 yıldır istikrarlı ve şeffaf yönetimi, uluslararası standartlardaki  bankacılık anlayışı, güçlü bilançosu ve uluslararası standartların üstündeki  dijital altyapısı ile hizmet veren Akbank, bu süreçte de ülke ekonomisini desteklemeye devam edecek” denildi.

Van'da iki mahalle daha karantinaya alındıVan'ın Başkale ilçesine bağlı iki mahalle, il dışından gelen iki kişide koronavirüs tespit edilmesi üzerine karantinaya alındı.Karantina uygulanan iki mahallenin giriş ve çıkışları jandarma ekipleri tarafından kapatıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber