Geri Dön
EkonomiAkfen GYO’nun geliri yüzde 182 yükseldi

Akfen GYO’nun geliri yüzde 182 yükseldi

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (Akfen GYO) gelirleri yılın ilk yarısında 2020’nin aynı dönemine göre yüzde 182 artarak 63.9 milyon liraya yükseldi. Şirketin gelirlerinin, salgın öncesi döneme göre yüzde 33 artması da dikkati çekti. Yaşanan artışta şirketin gelirlerinin korunması için 2021 yılıyla birlikte varlık portföyünün Bodrum Loft Tatil Köyü ve Isparta-Kütahya Öğrenci Yurtları ile zenginleştirilmesi etkili oldu.

Akfen GYO’nun geliri  yüzde 182 yükseldi

Bu yıl 21 otel, 2 öğrenci yurdu, 1 ofis binasından oluşan portföyün euro bazında toplam kira geliri, haziranda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 198 artışla 1.5 milyon euro’ya, TL bazında ise yüzde 302’lik yükselişle 15,1 milyon liraya ulaştı. Akfen GYO Genel Müdürü Sertaç Karaağaoğlu, şirket portföyünün geçen yıl sonuna kadar şehir otellerinden oluşması sebebiyle salgın kaynaklı gelir düşüşlerinin yüzde 54’ü bulduğunu bildirdi. Yıl başından itibaren çok hızlı ve yeni adımlar atarak hem portföylerini salgın etkisini bertaraf edecek şekilde zenginleştirdiklerini hem de mevcut portföyün kira kontratlarını şirket lehine iyileştirerek gelirlerde önemli artışlar sağladıklarını anlatan Karaağaoğlu, şunları kaydetti:

“Turizmde 2023’’ten önce normalleşme beklenmezken, biz attığımız bu adımlarla gelirlerimizi 2 sene daha önce taşımayı başardık. Akfen GYO olarak yüzde 161’lik bedelli sermaye artışıyla bu seneki üçüncü sermaye artışını gerçekleştireceğiz. Bu sayede sermayemiz 8 ayda yaklaşık 5 kat büyümüş olacak. Finansallarımızı daha da güçlendirip, borçluluğumuzu azaltarak kar payı dağıtan bir yapı haline gelmeyi hedefliyoruz.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
TİGEM'e ait 14 at satışa çıkarıldı! Safkan Arap yarış atı "Cengaver" 680 bin liraya satıldıTarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) tarafından düzenlenen açık artırmada, safkan Arap yarış atı "Cengaver" 680 bin lira bedelle en yüksek fiyattan alıcı bulurken, 14 at toplamda 4 milyon 640 bin liraya yeni sahipleriyle buluştu.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler