Geri Dön
EkonomiAKM bu yıl bitiyor, Yeşilçam canlanıyor

AKM bu yıl bitiyor, Yeşilçam canlanıyor

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nin (AKM) inşaatını yıl sonuna kadar  bitireceklerini bildirdi. AA’ya konuşan Ersoy, Türk sinemasının tarihi mekanı Beyoğlu’ndaki Yeşilçam’ın da tekrar canlanacağı sinyalini verdi.

AKM bu yıl bitiyor, Yeşilçam canlanıyor

Ersoy, ilk ayağı Galataport, son ayağı ise Atatürk Kültür Merkezi olan Beyoğlu Kültür Yolu projesinin tamamlandığında Türkiye’nin ve İstanbul’un yeni cazibe noktalarından biri olacağını belirtti.

Galata Kulesi’ndeki kafeterya gibi işletmelerin kapatılacağını belirten Ersoy burayı müze haline getireceklerini aktardı.

Kırmızı halı

Ersoy, “Atlas Sineması’nın olduğu binayı A’dan Z’ye restore ediyoruz. Eylül sonuna kadar tamamlayacağız. Türkiye’nin ilk sinema müzesini yapıyoruz. 470 koltuklu bir sinemamız var. Eylül itibarıyla Beyoğlu’na kırmızı halı atmaya başlıyoruz. Yeşilçam’ın bütün yeni filmlerinin galalarını orada yapacağız” dedi.

 

Türkiye'de sıfırdan üretilecek! İşte Rus aşısı Sputnik V hakkında merak edilenlerSağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Türkiye'nin Rusya'dan 6 ay içinde 50 milyon doz Sputnik V aşısı almak için anlaşma imzaladığını, üretimin Türkiye'de yapılacağını ve bu aşının Türkiye'de kullanımı için acil onay verildiğini duyurması, gözleri Sputnik V aşısına çevirdi. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İsmail Balık; inaktif aşılara benzer yan etki gösteren Sputnik V'nin, BioNTech gibi mRNA aşılarına göre biraz daha düşük yan etkileri bulunduğunu söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler