Geri Dön

AKM bu yıl bitiyor, Yeşilçam canlanıyor

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nin (AKM) inşaatını yıl sonuna kadar  bitireceklerini bildirdi. AA’ya konuşan Ersoy, Türk sinemasının tarihi mekanı Beyoğlu’ndaki Yeşilçam’ın da tekrar canlanacağı sinyalini verdi.

AKM bu yıl bitiyor, Yeşilçam canlanıyor

Ersoy, ilk ayağı Galataport, son ayağı ise Atatürk Kültür Merkezi olan Beyoğlu Kültür Yolu projesinin tamamlandığında Türkiye’nin ve İstanbul’un yeni cazibe noktalarından biri olacağını belirtti.

Galata Kulesi’ndeki kafeterya gibi işletmelerin kapatılacağını belirten Ersoy burayı müze haline getireceklerini aktardı.

Kırmızı halı

Ersoy, “Atlas Sineması’nın olduğu binayı A’dan Z’ye restore ediyoruz. Eylül sonuna kadar tamamlayacağız. Türkiye’nin ilk sinema müzesini yapıyoruz. 470 koltuklu bir sinemamız var. Eylül itibarıyla Beyoğlu’na kırmızı halı atmaya başlıyoruz. Yeşilçam’ın bütün yeni filmlerinin galalarını orada yapacağız” dedi.

 

Çetenin gizli zulalarından servet çıktıİstanbul ve Ankara Emniyetince EGM Narkotik Daire Başkanlığı'nın kesilmesinde uyuşturucudan elde ettiği gelirlerle servet yapan uluslararası uyuşturucu çetesine yönelik olarak düzenlenen “Bataklık” operasyonuyla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı. Başını Nejat Daş ve Çetin Gören isimli 2 uyuşturucu kaçakçılarının çektiği çetenin mensuplarının İstanbul da basılan adreslerinde bir masadan çıkan ve üzerinde "Çetin Vakfı" yazan asansör para kasası ile zula haline getirilen altı para dolu duşa kabin dikkat çekti.