Geri Dön

Alaçatı’da ‘hijyen’ manifestosu yazdı

Turizmde işlerin açılmasıyla birlikte yeni dönemde virüs riskini ortadan kaldırmak amacıyla ülke genelinde birbirinden farklı projelere imza atılıyor.

Alaçatı’da ‘hijyen’  manifestosu yazdı

Bunlardan biri de, Türkiye’nin popüler tatil beldesi Alaçatı’daki Viento Hotel’in hijyen standartlarını en üst seviyeye çıkarmak için başlattığı “Hijyen ve Temizlik Manifestosu” uygulaması. Turizm Bakanlığı önderliğinde başlatılan ve uluslarası geçerliliği olan güvenli turizm işletmesi belgesini mutfağı ve konaklama tesisiyle alan otel yönetimi, yeni dönemdeki tüm hizmetleri buna uygun olarak titizlikle uygulayacak.

Manifesto kapsamında uygulanacak kurallardan bazıları şunlar:

“Giriş sırasında, resepsiyonda temassız ateş ölçerlerle misafirlerin ateşi ölçülerek, her misafir için maske, eldiven ve dezenfektan hijyen kiti veriliyor. Misafirlere tek kullanımlık havlu ve yastık kılıfı verilecek. Ortak alanlar ULV makinesiyle, sisleme yöntemiyle virüse karşı özel etkili dezenfektanlarla sterilize edilecek. Sosyal alanlarda bulunan masa, sandalye, şezlong ve oturma grupları ‘2 Metre’ kuralına uygun şekilde kullanılacak.”

Numan Kurtulmuş'tan Ayasofya ve anket açıklamasıAK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Ayasofya'nın ibadete açılması tartışmalarıyla ilgili, "Yargıda devam eden süreç var. Temennimiz, yargının bu konuda müspet bir karar vereceği. Yani eski, bunun müze haline getirilmesini sağlayan Bakanlar Kurulu kararının uygun olmadığı şeklinde karar vereceği, bunun da otomatik sonucu olarak Ayasofya'nın ibadete açılacağını bekliyoruz, böyle ümit ediyoruz" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber