Geri Dön

Altın fiyatları bugün ne kadar? Kapalıçarşı'da çeyrek altın...

Altın fiyatları dalgalanmaya devam ediyor. Yatırımcısının yakından takip ettiği altın fiyatlarında son durum nedir? Kapalıçarşı'da gram 142,77 liradan, çeyrek altın ise 232,78 liradan alıcı buluyor. İşte piyasalardaki güncel hareketlilik ve uzman yorumları...

Altın fiyatları bugün ne kadar? Kapalıçarşı'da çeyrek altın...

Dün 140-141 lira dar bandında hareket eden altının gram fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,42 artışla 141,1 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından saat 10.45 itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 0,41 değer kazancıyla 141,7 liradan alıcı buluyor. Aynı dakikalarda Kapalıçarşı'da çeyrek altın 233, Cumhuriyet altını da 950 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı ise bugüne yükselişle başlamasının ardından şu dakikalarda yüzde 0,22 artışla 1.247,41 dolardan alıcı buluyor.

AA Finans Analisti İslam Memiş, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi'nin açıklamalarının altın fiyatlarında yükselişlere neden olduğunu belirtti.

ECB'nin beklendiği üzere dün faiz oranlarında bir değişikliğe gitmediğini anımsatan Memiş, toplantı sonrası Draghi'nin açıklamalarının avro/dolar paritesinde ve emtia fiyatlarında yükselişlere neden olduğunu vurguladı.

Memiş, ABD 10 yıllık tahvil faizlerinde ve dolar endeksinde düşük performansın devam ettiğini ifade ederek, altının ons fiyatının 1.240 dolar seviyesinin destek, 1.250 doların ise direnç olarak önce çıktığını söyledi.

Osman Kavala, sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklandıGezi Parkı olaylarına ilişkin davada dün beraat kararıyla birlikte tahliye olan ve hakkında başka soruşturmadan gözaltı kararı verilen Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala, sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber