Geri Dön
EkonomiAntalya’ya turist akını yüzleri güldürdü

Antalya’ya turist akını yüzleri güldürdü

‘Turizmin başkenti’ Antalya’ya bu yıl gelen turist sayısı 3 milyon 24 bin 843’e ulaştı. Valilikten yapılan açıklamaya göre denizi, kumu, güneşi ve doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Antalya’da turizm verileri yüzleri güldürdü.

Antalya’ya turist akını yüzleri güldürdü

EKONOMİ SERVİSİ - Kente 1 Ocak - 25 Temmuz döneminde 3 milyon 24 bin 843 turist geldi. Yıl boyunca gelen turistlerin yüzde 48.7’si ise temmuzda kentte tatil yaptı. Geçen yıl 1 - 25 Temmuz’da 164 bin 697 turistin tercih ettiği Antalya’ya bu yılın aynı döneminde 1 milyon 474 bin 172 turist geldi. Rusya’nın uyguladığı uçuş kısıtlamasının kaldırılmasıyla hareketliliğin arttığı kenti, 1 - 25 Temmuz’da Rusya’dan 2 bin 93 uçuşla gelen 547 bin 133 turist ziyaret etti.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Öğrenci yurdu tartışması! Erdoğan: Bankta yatanların öğrencilikle alakası yokCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Yurt tartışmalarıyla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bazı park, bahçelerde bankların üzerinde yatanların bir kısmının öğrencilikle alakası yok, güya sözde öğrenci. Bunlar Gezi Parkı'nın bir başka versiyonu." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler