Geri Dön
EkonomiARPA coin nedir, nasıl alınır? ARPA chain kaç dolar/TL?

ARPA coin nedir, nasıl alınır? ARPA chain kaç dolar/TL?

ARPA coin nedir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Kripto para piyasalarını takip eden vatandaşlar ARPA Chain nedir, kaç dolar/TL sorularına yanıt arıyor. ABD'nin en büyük kripto para borsası Coinbase'de listelenen ARPA coin kaç dolar TL'den işlem görüyor

ARPA coin nedir, nasıl alınır? ARPA chain kaç dolar/TL?

ARPA coin, ABD'nin en büyük kripto para borsası Coinbase'te listelenmesinin ardından merak edilmeye başlandı. Birçok kripto para borsasında uzun süredir işlem gören ve inişli çıkışlı bir grafik izleyen ARPA coin kaç dolar TL oldu sorusu günün merak edilen soruları arasında yer alıyor.

ARPA COİN KAÇ DOLAR/TL?

Arpa Coin 0,17431 dolardan işlem görüyor. Türk lirası cinsinden bu değer 1,62 Türk Lirası olarak ölçülüyor.

ARPA CHAİN (COİN) NEDİR?

ARPA, Çok Taraflı Hesaplama (“MPC”) tarafından etkinleştirilen, gizliliği koruyan hesaplama için blok zinciri tabanlı bir katman 2 çözümüdür.

Nisan 2018’de kurulan ARPA’nın amacı, veri yardımcı programını mülkiyetten ayırmak ve veri kiralamayı mümkün kılmaktır. ARPA’nın MPC protokolü, her bir tarafın veri girişini gizli ve güvenli tutarken birden fazla varlığın verileri işbirliği içinde analiz etmesi ve veri sinerjileri çıkarması için yollar yaratır.

ARPA, özel verilerin gizlice paylaşılmasına izin verir ve bilgi-teorik Mesaj Kimlik Doğrulama Kodu kullanılarak hesaplamanın doğruluğu doğrulanabilir.

ARPA belirtecinin kullanım durumları arasında hesaplama maliyeti, veri ve model kullanım ücreti, güvenlik teminatı, topluluk yönetimi vb. bulunur. ARPA belirteci şu anda Ethereum ağında çalışır.

Geliştiriciler, ARPA ile uyumlu blok zincirler üzerinde gizliliği koruyan dApp'ler oluşturabilir. Bazı acil kullanım örnekleri arasında kredi dolandırıcılığı önleme, güvenli veri cüzdanı, hassas pazarlama, ortak AI modeli eğitimi veya anahtar yönetim sistemleri yer alır. Örneğin, ARPA ağını kullanan bankalar, müşteri verilerini veya mahremiyetlerini ifşa etmeden risk yönetimi amacıyla kredi kara listelerini birbirleriyle paylaşabilirler.

 

Kontrolden çıkan otomobil önündeki otomobile çarptıAntalya'da aynı yönde seyir halindeki iki otomobilin çarpışması sonucu yaşanan trafik kazasında 1'i çocuk 3 kişi hafif şekilde yaralandı. Araçların hurdaya döndüğü kazada 3 kişi kontrol amaçlı hastaneye kaldırıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler