Geri Dön

Bakan Albayrak’a 2 yardımcı geldi

Hazine ve Maliye Bakanı yardımcılığı görevlerine Nureddin Nebati ile Osman Dinçbaş atandı. Atamalar, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin 2 ve 3’üncü maddeleri gereğince gerçekleştirildi.

Bakan Albayrak’a 2 yardımcı geldi

Nureddin Nebati siyasetçi ve iş adamı kimliğiyle tanınırken Osman Dinçbaş da uzun yıllar yöneticilik ve girişimcilik alanındaki faaliyetleriyle biliniyor.

Atama öncesi Osman Dinçbaş, Aksigorta’da Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi ve ayrıca erken aşama, start-up girişimlerine ‘tohum sermayesi’ sağlayarak, girişimcilerin başarılı işler kurmalarına destek sunan Terra Bona Partners şirketinin de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyordu.

Dinçbaş iş hayatına Ernst & Young’ın İstanbul ofisinde 1984’te denetim asistanı olarak başladı.

Bakan Albayrak’a 2 yardımcı geldi

Girişimciye destek

2003 sonu Ernst & Young Türkiye Genel Müdürlüğü’ne terfi eden Dinçbaş bu görevini 2010 sonuna kadar sürdürdü ve Ocak 2012’de kendi işini kurmak üzere Ernst & Young’dan ayrıldı.

2012 bu yana yurtiçinde ve yurtdışında ‘startup’ şirketlere ve girişimcilere yatırım ve stratejik yönetim desteği veren Dinçbaş, aynı zamanda yerli ve yabancı şirketlere stratejik risk danışmanlığı, iç denetim ve iç kontrol danışmanlığı hizmetleri veriyordu.

Bakan Albayrak’a 2 yardımcı geldi

Siyaset bilimci

Nureddin Nebati ise İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdikten sonra, yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uluslararası İlişkiler alanında yaptı. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında doktorasını tamamladı.

İş adamı kimliğiyle tekstil işiyle uğraşan ve akaryakıt istasyonu işletmeciliği yapan Nebati MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İTO Disiplin Kurulu Üyeliği’nde bulundu. AK Parti 4. Olağan Kongresi’nde MKYK üyesi seçilen Nebati MYK üyesi olarak 2014 - 2015 yılları AK Parti Genel Merkez Mali ve İdari İşler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Nebati AK Parti’de 3 dönem milletvekilliği yaptı.

Genç kıza sokak ortasında bıçaklı saldırıBayrampaşa'da bir saldırgan kaldırımda arkadaşıyla yürüyen genç kızı bıçaklayarak kaçtı. Güvenlik kameralarına da yansıyan olayda genç kızın bacağına yedi dikiş atılırken, bıçaklı saldırgan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber