Ekonomi Bakan Karaismailoğlu, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu'nu ziyaret etti

Bakan Karaismailoğlu, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu'nu ziyaret etti

15.06.2022 - 17:03 | Son Güncellenme:

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu'nu (TŞOF) ziyaret etti.

Bakan Karaismailoğlu, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonunu ziyaret etti

Bakan Karaismailoğlu, TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın ile federasyon binasında bir araya geldi. Basına kapalı gerçekleşen görüşmenin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Bakan Karaismailoğlu, geçen hafta yeniden federasyon başkanı seçilen Apaydın'ı tebrik ederek her zaman esnafın yanında ve gerçek dostu olacaklarını söyledi. Görüşmede, sektördeki sorunların ele alındığını belirten Karaismailoğlu, "Notlarımızı aldık. Bunları bir ödev gibi çalışıp, tekrar istişarelerini yaparak esnafımızın menfaatleri doğrultusunda çalışmalarımızı sonuçlandıracağız" dedi.

Haberin Devamı

'SON 20 YILDA 172 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM YAPTIK'

Türkiye'de son 20 yılda çok büyük çalışmalar yapıldığını kaydeden Karaismailoğlu, "Özellikle kara yollarında muazzam gelişmeler oldu. Son 20 yıldır tam 172 milyar dolarlık yatırım yaptık. Bu yatırımın tam yüzde 65'ini kara yollarına harcadık. Bunun sonucunda bölünmüş yol uzunluğumuzu 28 bin 650 kilometreye çıkardık. Adeta bölünmüş yollarla, yolların güvenliğini ve seyahat konforunu sağladık. Hem hızdan hem akaryakıttan hem de zamandan tasarruf sağladık" diye konuştu.

Bakan Karaismailoğlu, yapılan çalışmalarla sürücülerin birçok sıkıntısının giderildiğini vurgulayarak, "Diğer olabilecek problemleri de ortadan kaldırmak için hep beraber çalışacağız. Çünkü bu ülke büyüyecekse esnafıyla birlikte, işçisiyle birlikte, mühendisiyle birlikte büyüyecek. O yüzden bizim bir parçamız olan esnaf kardeşlerimiz her zaman yanında olmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.