Geri Dön
EkonomiBakan Nebati'den 'vergi' açıklaması! 31 Ocak'a kadar uzatıldı

Bakan Nebati'den 'vergi' açıklaması! 31 Ocak'a kadar uzatıldı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, olumsuz hava koşulları nedeniyle vergi beyannamelerinin verilme ve ödenme sürelerinin uzatıldığını duyurdu.

Bakan Nebati'den 'vergi' açıklaması! 31 Ocak'a kadar uzatıldı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Son günlerdeki olumsuz hava koşullarından dolayı 26 Ocak 2022 Çarşamba gün bitimine kadar verilmesi gereken Katma Değer Vergisi, Damga Vergisi ve Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamelerinin verilme ve ödeme sürelerini 31 Ocak gün sonuna kadar uzattık. Hayırlı olmasını diliyorum."

Bakan Nebatiden vergi açıklaması 31 Ocaka kadar uzatıldı

GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "25/01/2022 tarihli ve VUK-138/ 2022-1 sayılı Vergi Usul Kanunu Sirkülerinde; 18 Ocak 2022 tarihinden itibaren ülkemizde yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle 26 Ocak 2022 günü sonuna kadar verilmesi gereken Katma Değer Vergisi, Damga Vergisi ve Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamelerinin verilme ve bu beyannameler üzerine tahakkuk eden vergilerin ödeme süreleri uzatılmıştır." denildi.

Buna göre, mükellefler tarafından, 26 Ocak 2022 günü sonuna kadar verilmesi gereken Katma Değer Vergisi, Damga Vergisi ve Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamelerinin verilme süreleri ile bu beyannameler üzerine tahakkuk eden vergilerin ödeme süreleri 31 Ocak 2022 Pazartesi günü sonuna kadar uzatıldı.