Ekonomi Bakan Özhaseki: 1 hafta içerisinde 46 bin konutu teslim edeceğiz

Bakan Özhaseki: 1 hafta içerisinde 46 bin konutu teslim edeceğiz

04.02.2024 - 14:48 | Son Güncellenme:

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Gaziantep Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Töreni’nde önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Özhaseki, 1 hafta içerisinde 46 bin konutun teslim edileceği bilgisini verdi.

Bakan Özhaseki: 1 hafta içerisinde 46 bin konutu teslim edeceğiz

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin açıklamaları şu şekilde: “11 tane ilimiz etkilendi, 14 milyondan fazla insanımız zarar gördü. İşin mali boyutu 100 milyar doların üzerinde. Manevi zararı ölçecek bir alet çıkmadı. Yakınını, eşini, çocuklarını kaybeden insanın zararını nasıl ölçebilirsiniz ki? 

Haberin Devamı

Böyle bir ortamda bizler önümüze bakacağız. Yaralarımızı sarmaya devam edeceğiz. Bu depremden sonra bizler neler yaptık? Gece gündüz demeden uğraştık bunu herkes bilsin, dur durak bilmedik.  

‘200 BİNDEN FAZLA KONUTUN İHALESİ YAPILDI’ 

Şu ana kadar 200 binden fazla konutun ihalesi yapıldı, inşaatları devam ediyor. İnşallah 2 ay içerisinde300 binden fazla inşaatımızın tamamlanmak üzere olduğunu, inşaatların başlayıp devam ettiğini herkes görecek. Bunları yavaş yavaş teslim edeceğiz. Şehir merkezleriniz bizler inşa ediyoruz. 

Ayrıca tam 56 milyar TL de altyapı için bu bölgelere kredi temin ettik, belediyelerimize hibe olarak veriyoruz. Hiçbir şehirde bunun parasını istemeyeceğiz. 

‘1 HAFTA İÇERİSİNDE 46 BİN KONUTUN TESLİMATINI YAPIYORUZ’ 

Haberin Devamı

1 hafta içerisinde 46 bin konutun teslimatını yapıyoruz. 2 ay içerisinde sayı 75 bine çıkacak. Sene sonuna kadar 200 bin konutumuzu teslim edeceğiz.