Geri Dön
EkonomiBiP’te bayramlaşıldı internet rekor kırdı

BiP’te bayramlaşıldı internet rekor kırdı

Türkiye, tam kapanmanın sürdüğü Ramazan Bayramı’nda bayramlaşmak için yerli uygulama BiP’i tercih etti. İletişim platformu BiP ile 12 - 15 Mayıs arası 4 günlük bayramlaşma dönemi 16 milyon dakika sesli ve görüntülü görüşme yapılarak yeni bir rekora imza atıldı. Yerli iletişim uygulaması üzerinden bayramda gönderilen mesaj sayısı ise 1.3 milyarı buldu.

BiP’te bayramlaşıldı internet rekor kırdı

EKONOMİ SERVİSİ - Kişisel veri hassasiyeti sebebiyle yaşanan dijital göçün başladığı tarihten bu yana Türkiye ve dünya genelinde BiP’e yoğun bir ilgi gösterildiğini belirten Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, “Bazı global uygulamaların dayatmacı yaklaşımları, BiP gibi kişisel verilere hassasiyetle yaklaşan uygulamaların kullanımının önemine ilişkin toplumsal farkındalığı artırdı. Türkiye ve tüm dünyadaki kullanıcılara tek bir uygulamaya mahkum olmamaları için BiP ile şeffaf, eşit ve güvenli iletişim fırsatı sunuyoruz” dedi.

12 - 15 Mayıs arasında Turkcell’liler 2 milyar 212 milyon 833 bin 521 dakika konuştu ve data kullanımı yine rekor kırarak 46 milyon 181 bin 386 GB’a ulaştı.

22 Haziran koronavirüs tablosu belli oldu! İşte günlük vaka sayısı...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 223 bin 238 Kovid-19 testi yapıldı, 6 bin 143 kişinin testi pozitif çıktı, 57 kişi hayatını kaybetti. Vaka sayısında düne göre artış gözlemlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler