Bip

Bip

Son dakika BiP haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan BiP gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan BiP haber sayfamızda...

Bip

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 483 bip haberi bulunmuştur.
Turkcell’den son 14 yılın rekoru: 3. çeyrekte 1,2 milyon yeni müşteri
Turkcell’den son 14 yılın rekoru: 3. çeyrekte 1,2 milyon yeni müşteriTurkcell Grubu, 2021 yılının üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 22,3 artışla 9,4 milyar TL gelir elde etti. Grup bazında FAVÖK 4 milyar TL’ye ulaşırken, şirketin FAVÖK marjı yüzde 43,1 olarak gerçekleşti. Net kar %18 artışla 1,4 milyar TL olurken, bu tüm zamanların en yüksek çeyreklik rakamını işaret etti. 2021 yılının üçüncü çeyreğinde 1,2 milyon yeni müşteri kazanan Turkcell, son 14 yılın en yüksek çeyreklik net müşteri kazanımına ulaştı. Turkcell, “1 milyon yeni müşteri” hedefi ile başladığı yılın ilk 9 ayında 2,5 milyon müşteri kazanımına imza attı.
17.11.2021Marka Haberleri
Turkcell’den kâr rekoru
Turkcell’den kâr rekoruTurkcell, 2021’in üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 22.3 artışla 9.4 milyar TL gelir elde etti. Şirketin net kârı da aynı dönemde yüzde 18 artışla 1.4 milyar TL’ye ulaşarak tüm zamanların çeyrek dönemlik kâr rekorunu kırdı
6.11.2021Ekonomi
Uzay Yarışlarının Unutulmaz Aktörleri NASA Interactive Space Sergisi’nde
Uzay Yarışlarının Unutulmaz Aktörleri NASA Interactive Space Sergisi’ndeİnsanlığın uzay macerasına mercek tutan NASA Interactive Space Sergisi, uzay yarışının ilk aktörlerine ev sahipliği yapıyor. 64 yıl önce Sovyetler Birliği'nin "Sputnik 1" yapay uydusunu fırlatmasıyla başlayan ve ardından ABD’nin “Explorer 1” adlı ilk uydusunu dünyanın yörüngesine göndermesiyle ivme kazanan uzay yolculuğunun rekabet ve macera dolu hikayesi 16 Kasım’dan itibaren Metropol İstanbul’da meraklılarıyla buluşuyor.
26.10.2021Vitrin
'Koltuğum ona battı'
'Koltuğum ona battı'Bülent Ersoy, Mustafa Keser’in belden aşağıya vurmaya çalıştığını ve çok küfürbaz olduğunu söyleyerek, “Oturduğum koltuk ona battı” dedi
14.10.2021Cadde
Bağlantı koptu iletişim durdu!
Bağlantı koptu iletişim durdu!Sosyal medya kesintisi bir kez daha bu mecralara bağımlılığı gündeme getirdi. 7 saatlik kesinti insanlarda endişe yarattı. Facebook, Instagram ve WhatsApp çalışmayınca iletişim, eğlence ve işler de kesintiye uğradı.
6.10.2021Ekonomi
BiP nasıl kullanılır? BiP uygulaması yerli mi, nasıl indirilir, ücretli mi?
BiP nasıl kullanılır? BiP uygulaması yerli mi, nasıl indirilir, ücretli mi? Yerli ve milli mesajlaşma uygulaması BiP, en çok tercih edilen uygulamalar arasında bulunuyor. Turkcell tarafından, iOS ve Android kullanıcıları için geliştirildi. Ücretsiz kullanım sağlayan BiP, arama özelliği, görüntülü konuşma özellikleri ile de dikkat çekiyor. İşte, BiP özellikleri...
4.10.2021Gündem
İletişim uygulamalarındaki erişim krizi, milli uygulamalara talebi artırıyor
İletişim uygulamalarındaki erişim krizi, milli uygulamalara talebi artırıyorKüresel çapta 2 milyardan fazla kullanıcısı olan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, sosyal medya platformları Facebook ve Instagram'a dünya genelinde, Türkiye saati ile 18.45'ten itibaren erişimin sağlanamaması yerli ve milli uygulamaları öne çıkarıyor.
4.10.2021Gündem
BiP’e ‘Durum’ özelliği geldi
BiP’e ‘Durum’ özelliği geldiTürkiye’nin iletişim platformu BiP’e kullanıcıların merakla beklediği ‘Durum’ özelliği eklendi. BiP kullanıcıları artık ‘Durum’ menüsüne tıklayarak video ya da fotoğraflarını durum olarak paylaşabilecek ve paylaşılan durumları izleyebilecek.
1.10.2021Vitrin
BİP ile sorunlara hızlı bir şekilde müdahale
BİP ile sorunlara hızlı bir şekilde müdahaleAydın, Denizli, Muğla, İzmir ve Manisa’da 5.5 milyon müşterisine elektrik dağıtım hizmeti sunan Adm ve Gdz Elektrik, WhatsApp kurumsal hizmet hattından sonra BİP uygulaması üzerinden de müşterilerine hizmet sunmaya başladı.
28.09.2021Ege
K-Pop yakın takip altında
K-Pop yakın takip altındaGençleri ailelerinden uzaklaştırdığı, cinsiyetsiz bir hayata yönlendirdiği gibi eleştirilere hedef olan K-Pop akımını yakın takibe alan bakanlık, zararlı içeriklerin sosyal medyada yayılmadan kaldırılması için harekete geçti
29.08.2021Gündem
Turkcell ikinci çeyrekte yüzde 23,5 büyüdü
Turkcell ikinci çeyrekte yüzde 23,5 büyüdüTurkcell’in 2021 yılı ikinci çeyreğine ilişkin finansal sonuçları açıklandı. Şirket, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 23,5 artışla 8,5 milyar lira gelir elde etti. Yılın ilk 6 ayında ise yüzde 20,6’lık büyüme kaydederek 16,3 milyar lira ciroya ulaştı. FAVÖK ise ikinci çeyrekte grup bazında yüzde 22,7 artışla 3,5 milyar lira olarak gerçekleşti. 2021’in yılın ikinci çeyreğinde 617 bin yeni müşteriye daha ulaşan Turkcell, haziran sonu itibarıyla toplam 1,3 milyon yeni müşteri ile 2019’da başlattığı ‘her yıl 1 milyon yeni müşteri’ hedefini ilk 6 ayda aştı.
13.08.2021Ekonomi
BiP’li bayramlaşma giderek artıyor
BiP’li bayramlaşma giderek artıyorTurkcell, arifeyi de kapsayan 5 günlük Kurban Bayramı’nda BiP’le yapılan sesli ve görüntülü görüşme süresinin, geçen Ramazan Bayramı’na oranla yüzde 25 arttığını açıkladı.
26.07.2021Ekonomi
15 kişi aynı anda BiP’le görüşebiliyor
15 kişi aynı anda BiP’le görüşebiliyorTurkcell’in iletişim platformu BiP, sesli ve grup görüntülü görüşmelerde desteklenen kişi sayısını 15’e çıkardı.
13.07.2021Ekonomi
Turkcell marka ekosistemle ‘yeni dijital çağı’nı başlattı
Turkcell marka ekosistemle ‘yeni dijital çağı’nı başlattıTurkcell, küresel çapta yaşanan toplumsal dönüşüm ve insanların değişen ihtiyaçlarına odaklanarak, kurumsal marka yüzünü yenileme kararı aldı. Turkcell, telekom operatörlüğünden global teknoloji şirketine dönüşümünü duyurdu. BiP’te sohbet etmek, fizy’de müzik dinlemek, Dergilik’ten gazete/dergi okumak, alışverişini Paycell ile yapmak için artık Turkcell abonesi olmak gerekmeyecek. Yeni marka ekosistemi döneminde; BiP, Dergilik, fizy, Paycell gibi tüm dijital çözüm ve servis markaları tek Turkcell çatı markası altında konumlanacak.
26.06.2021Ekonomi
‘Dünyalar senin olsun’ dedi, markasını yeniledi
‘Dünyalar senin olsun’ dedi, markasını yenilediTurkcell, küresel çapta yaşanan toplumsal dönüşüm ve insanların değişen ihtiyaçlarına odaklanarak, kurumsal marka yüzünü yenileme kararı aldı.
24.06.2021Vitrin
50 milyar liralık dijitalleşme yolu
50 milyar liralık dijitalleşme yoluTurkcell Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu, şirketin 27 yıl önce bir GSM operatörü olarak çıktığı yolculukta bugün küresel bir teknoloji markasına dönüştüğünü, 2020 sonu itibarıyla Türkiye’ye toplam 50 milyar TL’lik yatırım yaptığını söyledi.
23.06.2021Ekonomi
Turkcell 50 milyar TL yatırım yaptı
Turkcell 50 milyar TL yatırım yaptıTurkcell Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu, Turkcell'in, bugüne kadar bu ülkede kazandıklarını yine bu ülkeye harcadığını belirterek, "2020 sonu itibarıyla Türkiye'ye toplamda 50 milyar TL'lik yatırım yaptık. Aynı hızla yeni yatırımlarımızı sürdürüyoruz." ifadelerini kullandı.
22.06.2021Uzmanpara
Veri merkezi yatırımlarına yeni teşvikler geliyor
Veri merkezi yatırımlarına yeni teşvikler geliyorCumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, "Türkiye'de veri merkezi sektörünün desteklenmesi üzerine çalışma başlattık. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile yakın çalışıyoruz. Yakın zamanda veri merkezleri konusunda çok büyük teşvikler yayınlayacağız." dedi.
8.06.2021Ekonomi
BiP’te bayramlaşıldı internet rekor kırdı
BiP’te bayramlaşıldı internet rekor kırdıTürkiye, tam kapanmanın sürdüğü Ramazan Bayramı’nda bayramlaşmak için yerli uygulama BiP’i tercih etti. İletişim platformu BiP ile 12 - 15 Mayıs arası 4 günlük bayramlaşma dönemi 16 milyon dakika sesli ve görüntülü görüşme yapılarak yeni bir rekora imza atıldı. Yerli iletişim uygulaması üzerinden bayramda gönderilen mesaj sayısı ise 1.3 milyarı buldu.
17.05.2021Ekonomi
Hesabınızı silmeyeceğiz
Hesabınızı silmeyeceğizSosyal medya şirketi Facebook’un bünyesinde bulunan mesajlaşma platformu WhatsApp, gizlilik ilkesi ve hizmet şartlarındaki güncellemenin yürürlüğe girdiği 15 Mayıs’ta, “kişisel mesajlarınızı göremiyoruz” ve “hesabınızı silmeyeceğiz” paylaşımında bulundu.
16.05.2021Ekonomi
‘Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalsın’
‘Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalsın’Facebook’un sahibi olduğu anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın güncellediği gizlilik sözleşmesi için 15 Mayıs’a uzatılan süre bugün doluyor.
15.05.2021Ekonomi
Son dakika: Whatsapp'tan sözleşme açıklaması geldi!
Son dakika: Whatsapp'tan sözleşme açıklaması geldi!Son dakika haberine göre, sosyal medya şirketi Facebook'un bünyesinde bulunan mesajlaşma platformu WhatsApp, gizlilik ilkesi ve hizmet şartlarındaki güncellemenin yürürlüğe girdiği 15 Mayıs'ta, "kişisel mesajlarınızı göremiyoruz" ve "hesabınızı silmeyeceğiz" paylaşımında bulundu.
15.05.2021Teknoloji
Turkcell'den veri güvenliği açıklaması
Turkcell'den veri güvenliği açıklamasıDünyanın geleceğine yön veren verinin petrol ve altın kadar değerli hale geldiğine dikkat çeken Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, “Küresel teknoloji firmaları topladıkları büyük veriyi bireyleri, toplulukları hatta devletleri etki altında bırakmak için kullanabilir. Böyle tehditlere karşı ülkemizin siber sınırlarının korunması hepimizin görevidir. Bu kapsamda Türk mühendislerinin geliştirdiği yerli ve milli uygulama BİP, yazılımıyla, altyapısıyla, sunduğu ek özellikleriyle ve en önemlisi kişisel verilerin korunmasına yönelik hassasiyetiyle Türkiye’ye ait bir platformdur” dedi.
14.05.2021Ekonomi
'Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalmalı'
'Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalmalı'Turkcell Dijital Servislerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ, "Bugün 10 teknoloji şirketinden 7’si ABD, diğerleri de Çin ve diğer Asya şirketleriyle birlikte Avrupa şirketlerinden oluşuyor. Ülkeler veriye sahip olabilmek için yarışıyor. 'Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalmalı' prensibiyle hareket ediyoruz" dedi.
13.05.2021Vitrin
‘Sohbet geçmişi BiP’e  kolayca taşınabiliyor’
‘Sohbet geçmişi BiP’e kolayca taşınabiliyor’Anlık mesajlaşma uygulaması BiP’e eklenen yeni “Grup Taşıma” özelliğiyle kullanıcılar, diğer mesajlaşma uygulamasındaki grup ve sohbet geçmişlerini kolayca BiP’e taşıyarak iletişime devam ediyor.
12.05.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Bip ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.