Geri Dön
EkonomiBitay nedir, çöktü mü? Bitay CEO'sundan açıklama geldi...

Bitay nedir, çöktü mü? Bitay CEO'sundan açıklama geldi...

Bitay nedir, battı mı soruları sosyal medya üzerinde gündem olmaya devam ediyor. Son dönemde Thodex ve Vebitcoin olaylarının ardından yerel kripto para borsalarına olan güvensizlik nedeniyle diğer yerel uygulamalarda zor günler geçiriyor. Konuya dair açıklamalarda bulunan Bitay CEO'su Niyazi Yılmaz konuya açıklık getirdi. Peki Bitay nedir, battı mı? İşte merak edilenler...

Bitay nedir, çöktü mü? Bitay CEO'sundan açıklama geldi...

Bitay nedir, battı mı soruları araştırma konusu olmaya devam ediyor. Thodex ile başlayan yerel kripto para borsasında yaşanan skandala dün akşam saatlerinde Vebitcoin eklenmişti. Yaşanan olayların ardından yerel kripto para borsalarına olan güvende azaldı. Faaliyet gösteren bir diğer yerel kripto para borsası Bitay'ın çöktüğüne dair açıklamaların sosyal medyada gündem olmasının ardından Bitay CEO'su Niyazi Yılmaz'dan açıklama geldi. Peki Bitay battı mı?

BİTAY NEDİR?

Bitay 2018 yılında Teknopark İstanbul’da kurulan kriptopara alım satım platformudur. Kardeş şirketlerinin yardımıyla Bitay, blockchain projeleri geliştirmek için hükümetten çeşitli hibeler almıştır. Bitay ayrıca birkaç kripto para birimi ekosistem ürünü de sunmaktadır.

BİTAY ÇÖKTÜ MÜ, BİTAY CEO'SUNDAN AÇIKLAMA!

BİTAY Ceo’su panik nedeniyle yatırımcılar yoğun şekilde para çekmeye çalıştı ve normal talebin 6-6 katına çıktığını açıklayarak, isteyenlerin pazartesi gününden itibaren paralarını çekebileceğini belirtti.

Thodex ve Vebitcoin’in vatandaşları dolandırıp kepenk kapatmasından sonra dün akşam saatlerinde sosyal medyada kripto para borsası Bitay’ın da battığı iddia edildi. İddialar üzerine şahsi Twitter hesabında açıklama yapan Bitay Genel Müdürü Niyazi Yılmaz telaşa kapılan yatırımcıların para çekmeye çalıştığını ve para talebinin diğer günlerdeki talebin 6 katına çıktığını belirtti. Yılmaz, “Ziraat Bankası ve Fiba Banka’da hesabı olan havaleler bu saatte de devam ediyor. Diğer bankada hesabı olanlara pazartesi sabahı ne kadar isterlerse anında para yatıracağız.”

Selde yüzerek arkadaşını kurtaran sürücü: Yüzme bilmiyordu, yanına gittimANKARA'da dün selin artasında kalan kamyonette mahsur kalan arkadaşını, yüzerek yanına gidip kurtaran Erman Işıkelli (33), "Arkadaşım yüzme bilmiyordu. Panik olmaması için yanında olmak istedim" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler