Geri Dön
EkonomiBrüksel'deki zincir mağazalarda Kovid-19 aşısı yapılacak

Brüksel'deki zincir mağazalarda Kovid-19 aşısı yapılacak

Belçika'nın başkenti Brüksel'de yer alan İKEA, Primark, Action ve Carrefour gibi zincir mağazalarda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı uygulanacak.

Brüksel'deki zincir mağazalarda Kovid-19 aşısı yapılacak

Brüksel'deki Ortak Topluluk Komisyonu (COCOM), bölgenin aşılama ortalamasını yükseltmek amacıyla eylül ayından itibaren çeşitli zincir mağazalarda Kovid-19 aşılaması yapılacağını açıkladı.

Buna göre, Brüksel'de bulunan İKEA, Primark, Action ve Carrefour gibi zincir mağazaların bazı şubelerinde Kovid-19 aşısı olunabilecek.

Mağazalara kurulacak aşı merkezlerinde vatandaşlara tek doz olarak uygulanan Johnson&Johnson aşısı yapılacak. Söz konusu mağazalar aşı ekiplerine lojistik destek sağlayacak.

Aşı merkezleri aşılardan çekince duyanlara bilgilendirmede bulunacak. Aşı kampanyasının başarılı olması durumunda ülkenin diğer bölgelerinde de uygulanacak.

Bu uygulama ile Belçika ortalamasının altında aşılama oranına sahip olan Brüksel bölgesinde aşılamanın hızlandırılması amaçlanıyor.

Belçika'nın Flaman Bölgesi'nde yüzde 90'ı, Valon Bölgesinde yüzde 77'yi bulan yetişkin nüfusun aşılanma ortalaması Brüksel Bölgesi'nde ise ancak yüzde 60 seviyelerinde seyrediyor.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Bahtsız driftçiye polis sürpriziAntalya'nın Manavgat ilçesinde Şahin marka aracıyla drift yapan genç hayatının talihsizliğini yaşadı. Yolun ortasında drift yaparken bir anda karşısında trafik polisi ekip otosunu görünce kaçmak isteyen sürücü kısa süren kovalamaca sonunda yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler