Brüksel

Brüksel

Son dakika brüksel haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan brüksel gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan brüksel haber sayfamızda...

Brüksel

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 12.357 brüksel haberi bulunmuştur.
'Bütçe yıl sonundan önce tamamlanamayacak'
'Bütçe yıl sonundan önce tamamlanamayacak'Almanya'da koalisyon hükümetinin Anayasa mahkemesi kararı sonrası ortaya çıkan bütçe açığını kapatma konusundaki görüş ayrılıklarını gidermekte zorlandığı bildirildi.
8.12.2023Uzmanpara
İngilizlerin Hollanda'yı işgal planı! Avrupa savaşın eşiğinden döndü, başbakanın fikriydi
İngilizlerin Hollanda'yı işgal planı! Avrupa savaşın eşiğinden döndü, başbakanın fikriydiİngiliz diplomatlar, kendi ülkelerinin Hollanda'ya yönelik bir işgal planı hazırladığını dünyaya duyurdu.
6.12.2023Dünya
İstanbul Havalimanı'nda operasyon! 3 milyon 590 bin liralık kaçak eşya yakalandı
İstanbul Havalimanı'nda operasyon! 3 milyon 590 bin liralık kaçak eşya yakalandıTicaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince İstanbul Havalimanı'nda düzenlenen operasyonda, yabancı uyruklu bir kişinin valizinden lüks markalara ait yaklaşık 3 milyon 590 bin lira değerinde kaçak eşya ele geçirildi.
5.12.2023Gündem
'Suudi Arabistan'a kanatlı eti, yumurta ve su ürünleri ihracatını görüştük'
'Suudi Arabistan'a kanatlı eti, yumurta ve su ürünleri ihracatını görüştük'Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Ülkemizden Suudi Arabistan'a, bizim söz sahibi olduğumuz kanatlı eti, yumurta ve su ürünleri ihracatına ilişkin konuları masaya yatırdık" dedi.
4.12.2023Ekonomi
Eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger 100 yaşında öldü
Eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger 100 yaşında öldüLatin Amerika ülkelerindeki darbelerden Kamboçya'nın gizlice bombalanmasına, telefon dinlemelerinden New York Times'ın Nobel Savaş Ödülü diye tanımladığı Nobel Barış Ödülü'ne... Tam bir asır yaşayan Henry Kissinger, ABD'nin dış politikasına on yıllarca şekil verdi.
30.11.2023Dünya
Bakan Fidan’ın Gazze diplomasisi devam ediyor
Bakan Fidan’ın Gazze diplomasisi devam ediyorDışişleri Bakanı Hakan Fidan, İsrail-Filistin çatışmasını durdurmaya ve kalıcı barışı sağlamaya yönelik temaslarda bulunmak üzere geldiği ABD’nin New York ketinde, Gazze Temas Grubu üyeleriyle birlikte Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi ile bir araya geldi.
29.11.2023Gündem
NATO-Ukrayna Konseyi dışişleri bakanları seviyesinde ilk kez toplandı
NATO-Ukrayna Konseyi dışişleri bakanları seviyesinde ilk kez toplandıNATO-Ukrayna Konseyi, ilk kez dışişleri bakanları seviyesinde toplandı. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Ukrayna'nın bir gün İttifakımızın tam üyesi olarak bu masaya oturması konusunda kararlıyız" dedi.
29.11.2023Dünya
Tarihte bir ilk! NATO-Ukrayna Konseyi dışişleri bakanları seviyesinde toplandı
Tarihte bir ilk! NATO-Ukrayna Konseyi dışişleri bakanları seviyesinde toplandıNATO-Ukrayna Konseyi, ilk kez dışişleri bakanları seviyesinde toplandı. Toplantıda konuşan Genel Sekreter Stoltenberg 'Ukrayna'nın bir gün İttifakımızın tam üyesi olarak bu masaya oturması konusunda kararlıyız' değerlendirmesinde bulundu.
29.11.2023Dünya
Bakan Fidan Brüksel’de NATO zirvesine katıldı
Bakan Fidan Brüksel’de NATO zirvesine katıldıDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Belçika’nın başkenti Brüksel’de NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katıldı.
29.11.2023Dünya
NATO'dan Gazze açıklaması! 'Bölgesel çatışmaya dönüşmemesi önemli'
NATO'dan Gazze açıklaması! 'Bölgesel çatışmaya dönüşmemesi önemli'NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İsrail ve Filistin arasındaki çatışmaların daha büyük bir bölgesel çatışmaya dönüşmemesinin önemli olduğunu açıkladı.
28.11.2023Dünya
Bakan Fidan, Norveçli ve İsveçli mevkidaşlarıyla görüştü
Bakan Fidan, Norveçli ve İsveçli mevkidaşlarıyla görüştüDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Belçika’da düzenlenen NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı kapsamında Norveç Dışişleri Bakanı Espen Barth Eide ve İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström ile ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştirdi.
28.11.2023Haberler
Bakan Fidan'dan Belçika'da peş peşe görüşmeler
Bakan Fidan'dan Belçika'da peş peşe görüşmelerDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Belçika’da düzenlenen NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı kapsamında Norveç Dışişleri Bakanı Espen Barth Eide ve İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström ile ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştirdi.
28.11.2023Gündem
Bakan Fidan, Stoltenberg ve Blinken ile görüştü
Bakan Fidan, Stoltenberg ve Blinken ile görüştüBelçika'da temaslarını sürdüren Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bir araya geldi.
28.11.2023Haberler
Bakan Fidan, Stoltenberg ve Blinken ile görüştü
Bakan Fidan, Stoltenberg ve Blinken ile görüştüBelçika'da temaslarını sürdüren Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bir araya geldi.
28.11.2023Gündem
'Bilanço kriz öncesi büyüklüğe dönmeyecek'
'Bilanço kriz öncesi büyüklüğe dönmeyecek'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde bankanın bilançosunun kriz öncesi büyüklüğe geri dönmeyeceğini söyledi.
28.11.2023Uzmanpara
Stoltenberg: Türkiye'nin İsveç'i NATO'ya kabul etme zamanı geldi
Stoltenberg: Türkiye'nin İsveç'i NATO'ya kabul etme zamanı geldiEkim ayında TBMM Dışişleri Komisyonuna sevk edilen İsveç'in NATO'ya katılım müzakereleri 16 Kasım'da ertelenmişti.
28.11.2023Dünya
Dışişleri Bakanı Fidan, NATO toplantısına katılmak üzere Brüksel'e gidecek
Dışişleri Bakanı Fidan, NATO toplantısına katılmak üzere Brüksel'e gidecekDışişleri Bakanı Hakan Fidan, 28-29 Kasım tarihlerinde NATO Karargahı'nda gerçekleştirilecek NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere Brüksel'e gidecek.
27.11.2023Gündem
Bakan Fidan'dan İspanya'da peş peşe görüşmeler
Bakan Fidan'dan İspanya'da peş peşe görüşmelerDışişleri Bakanı Hakan Fidan, İspanya’da İrlanda Başbakan Yardımcısı, Dışişleri ve Savunma Bakanı Micheal Martin, İtalya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Antonio Tajani, İspanya Dışişleri, Avrupa Birliği ve İşbirliği Bakanı Jose Manuel Albares ve Hollanda Dışişleri Bakanı Hanke Bruins Slot ile ayrı ayrı bir araya geldi.
27.11.2023Gündem
Bakan Kacır: Macaristan ile 6 milyar dolarlık ticaret hedefini yakalayacağız
Bakan Kacır: Macaristan ile 6 milyar dolarlık ticaret hedefini yakalayacağızSanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır, "Türk savunma sanayi 2023 yılı itibariyle 6 milyar dolar ihracat düzeyini yakalıyor. Hızla 10 milyar dolar ihracata koşuyor olacağız. Bu kapsamda önemli dostlarımızdan biri olan Macaristan'la da özellikle savunma alanında gerçekleştireceğimiz iş birliği, liderlerimizin koyduğu 6 milyar dolarlık yıllık ticaret hacmini yakalamamıza vesile olacak" dedi.
26.11.2023Ekonomi
"Barış tohumlarının kökleri bu bölgede"
"Barış tohumlarının kökleri bu bölgede"Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Dış Politikadan Sorumlu Danışmanı Hikmet Hacıyev, Bakü’de Bağlantısızlar Hareketi kapsamında düzenlenen neokolonyalizm konulu Bakü İnisiyatif Grubu toplantısına katıldı.
24.11.2023Gündem
Ressam Ayşe Betil’den zamanın izinde bir yolculuk: “Senden Sonra”
Ressam Ayşe Betil’den zamanın izinde bir yolculuk: “Senden Sonra”3-13 Kasım tarihlerinde Ortaköy Tarihi Hüsrev Kethüda Hamamı'nda gerçekleşen, çağdaş resim sanatçısı Ayşe Betil'in çok katmanlı bir sanat şovu sunan ikinci kişisel sergisi “Senden Sonra”, sanatseverlerin ilgi odağı oldu.
22.11.2023Advertorial
İPTAL EDİLEN UÇUŞLAR: 20 Kasım Pegasus ve THY'de hangi seferler iptal edildi? İşte uçuş iptali sorgulama ekranı...
İPTAL EDİLEN UÇUŞLAR: 20 Kasım Pegasus ve THY'de hangi seferler iptal edildi? İşte uçuş iptali sorgulama ekranı...İptal olan uçuşlar ile ilgili gündemde araştırmalar başladı. Olumsuz hava koşulları sonrasında Pegasus ve THY'den iptal edilen uçuşlar hakkında açıklama geldi. Seyahat planı olanlar ise hangi uçuşların iptal olduğunu merak ediyorlar. Peki Pegasus ve THY'de hangi seferler iptal edildi? İşte 20 Kasım uçuş iptali sorgulama ekranı...
19.11.2023Bilgi Rehberi
‘Temel prensiplerde anlaştık’
‘Temel prensiplerde anlaştık’Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Azerbaycan ile bir barış anlaşması için temel ilkelerde anlaştıklarını ancak hâlâ tamamen farklı diplomatik dillerden konuştuklarını söyledi.
19.11.2023Dünya
Narlıdere Metrosu için tarih netleşti
Narlıdere Metrosu için tarih netleştiİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Fahrettin Altay-Narlıdere Metro hattını 7 Şubat’ta açmayı planladıklarını söyledi “Sonuna geldik, bitireceğiz. Gerekirse bin kişi çalışacak” dedi.
18.11.2023Ege
Son dakika... Paşinyan'dan Azerbaycan açıklaması: Bir iyi bir de kötü haberim var
Son dakika... Paşinyan'dan Azerbaycan açıklaması: Bir iyi bir de kötü haberim varErmenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Azerbaycan ile barış anlaşmasının temel ilkelerinde ortak noktayı bulduklarını açıkladı. Paşinyan açıklamalarının devamında konuyla ilgili kendisine göre bir iyi bir de kötü haberi olduğunu aktardı.
18.11.2023Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Brüksel ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.