Brüksel

Brüksel

Son dakika brüksel haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan brüksel gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan brüksel haber sayfamızda...

Brüksel

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 12.424 brüksel haberi bulunmuştur.
MSB kaynaklarından 'Avrupa Gökyüzü Kalkanı Anlaşması' hakkında son dakika açıklaması
MSB kaynaklarından 'Avrupa Gökyüzü Kalkanı Anlaşması' hakkında son dakika açıklamasıMilli Savunma Bakanlığı kaynaklarından, Avrupa Gökyüzü Kalkanı (ESSI) Anlaşması hakkında açıklama yapıldı.
22.02.2024Gündem
Kurtulmuş: 30 bini aşkın insan dünyanın gözü önünde katledildi
Kurtulmuş: 30 bini aşkın insan dünyanın gözü önünde katledildiTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, Azerbaycan’da düzenlenen Asya Parlamenter Asamblesi (APA) 14. Genel Kurulu’nda konuşma yaptı.
22.02.2024Gündem
Zara turneye çıktı
Zara turneye çıktıZara, Avrupa turnesinde kendisine eşlik eden Hollandalı müzisyenlere halk oyunları öğretti.
19.02.2024Cadde
Bakan Güler Polonyalı mevkidaşı ile görüştü
Bakan Güler Polonyalı mevkidaşı ile görüştüMilli Savunma Bakanı Yaşar Güler, 'NATO Savunma Bakanları Toplantısı' için gittiği Brüksel'de Polonya Savunma Bakanı Wladyslaw Kosiniak-Kamysz ile görüştü.
15.02.2024Haberler
Bakan Güler Polonyalı mevkidaşı ile görüştü
Bakan Güler Polonyalı mevkidaşı ile görüştüMilli Savunma Bakanı Yaşar Güler, 'NATO Savunma Bakanları Toplantısı' için gittiği Brüksel'de Polonya Savunma Bakanı Wladyslaw Kosiniak-Kamysz ile görüştü.
15.02.2024Gündem
Türkiye 'ESSI' projesine katıldı! Almanlar duyurdu: Patriot ve Eurofighter uçakları masada
Türkiye 'ESSI' projesine katıldı! Almanlar duyurdu: Patriot ve Eurofighter uçakları masadaAlmanya Savunma Bakanı Boris Pistorious, Türkiye ve Yunanistan’ın Avrupa Gökyüzü Kalkanı Girişimi’ne (ESSI) katılacaklarını duyurdu. ABD’nin F-16’lara yeşil ışık yakması sonrasında Türkiye’nin şimdi de ESSI’ye katılacak olması, NATO müttefikleriyle bağları güçlendirecek önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.
15.02.2024Dünya
NATO toplantısında aile fotoğrafı
NATO toplantısında aile fotoğrafıMilli Savunma Bakanı Yaşar Güler, NATO Savunma Bakanları Toplantısı’nın birinci oturumunun ardından aile fotoğrafı çekimine katıldı.
15.02.2024Gündem
Stoltenberg'den Türkiye vurgusu: Önemli bir müttefik
Stoltenberg'den Türkiye vurgusu: Önemli bir müttefikNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg yaptığı açıklamada, Türkiye’nin NATO’nun güney kanadı için önemli bir müttefik olduğunu belirtti.
15.02.2024Dünya
F-16'lar ne zaman gelecek? MSB kaynaklarından son dakika açıklaması
F-16'lar ne zaman gelecek? MSB kaynaklarından son dakika açıklamasıMilli Savunma Bakanlığı kaynakları, Türkiye'nin F-16 savaş uçağı tedariki ve modernizasyonuna ilişkin açıklama yapıldı.
15.02.2024Haberler
F-16'lar ne zaman gelecek? MSB kaynaklarından son dakika açıklaması
F-16'lar ne zaman gelecek? MSB kaynaklarından son dakika açıklamasıMilli Savunma Bakanlığı kaynakları, Türkiye'nin F-16 savaş uçağı tedariki ve modernizasyonuna ilişkin açıklama yapıldı.
15.02.2024Gündem
Kırmızı et kadar besin değerleri var! Et yemiş kadar yapan o gıdalar
Kırmızı et kadar besin değerleri var! Et yemiş kadar yapan o gıdalarProtein açısından en zengin besinler arasında yer alan kırmızı et tüketemeyenlerin ete alternatif olarak tüketebileceği protein deposu yerine geçen besinler var. Et yemiş kadar vücudu proteine doyuran bu besinler ulaşılması kolay, hemen hemen herkesin evinde bulunan yiyecekler.
15.02.2024Sağlık
AB’den ABD’ye eleştiri: Eğer çok fazla insanın öldürüldüğüne inanıyorsanız, daha az silah sağlamalısınız!
AB’den ABD’ye eleştiri: Eğer çok fazla insanın öldürüldüğüne inanıyorsanız, daha az silah sağlamalısınız! Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, İsrail’e silah ihracatına devam eden ABD’yi eleştirerek, “Eğer çok fazla insanın öldürüldüğüne inanıyorsanız, belki de bu kadar çok insanın öldürülmesini önlemek için daha az silah sağlamalısınız” dedi.
13.02.2024Dünya
Avrupa Birliği'nden NATO açıklaması: Alakart bir ittifak olamaz
Avrupa Birliği'nden NATO açıklaması: Alakart bir ittifak olamazAvrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell Trump'ın son yaptığı açıklamayı işaret ederek “Ciddi olalım. NATO alakart bir askeri ittifak olamaz. Günden güne ABD Başkanının mizah anlayışına bağlı olarak işleyen bir ittifak da olamaz” sözlerini kullandı.
12.02.2024Dünya
Ukrayna sınırını trafiğe kapattılar! AB’nin Ukrayna tarım politikasına tepki
Ukrayna sınırını trafiğe kapattılar! AB’nin Ukrayna tarım politikasına tepkiMacaristan ve Polonya’da çiftçiler, Ukrayna’dan ucuz tarım ve hayvancılık ürünleri ithalatını protesto etmek amacıyla Ukrayna sınırını trafiğe kapatarak protesto gösterisi düzenledi. Protestoda göstericiler, “Brüksel bize ihanet etti” pankartını taşıdı.
9.02.2024Dünya
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Kılıç'tan Brüksel'de üst düzey temaslar
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Kılıç'tan Brüksel'de üst düzey temaslarCumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç, NATO Müttefikleri Ulusal Güvenlik Danışmanları Toplantısı için geldiği Belçika'nın başkenti Brüksel'de üst düzey görüşmeler yaptı.
8.02.2024Gündem
AB Yüksek Temsilcisi Borrell ve Komisyon Üyeleri'nden deprem için açıklama
AB Yüksek Temsilcisi Borrell ve Komisyon Üyeleri'nden deprem için açıklamaAvrupa Birliği (AB) Yüksek Temsilcisi ve Komisyon Başkan Yardımcısı Josep Borrell, Komisyon Üyesi Lenarcic ile Varhelyi tarafından deprem açıklaması yapıldı.
6.02.2024Gündem
Can boğazdan gelir ve gider!
Can boğazdan gelir ve gider!Dr. Michael Greger “Nasıl yaşlanmazsınız?” adlı yeni kitabında, hangi yiyeceklerin sağlıklı yaşamaya katkıda bulunarak ömrü uzattığını açıklıyor.
4.02.2024Gündem
AB'den Türkiye açıklaması! 'İlişkileri iyileştirme yoluna girmeliyiz'
AB'den Türkiye açıklaması! 'İlişkileri iyileştirme yoluna girmeliyiz'Avrupa Birliği (AB) Dışişleri Bakanları gayri resmi toplantısının ardından düzenlenen basın toplantısında Türkiye ile yakınlaşma mesajı verilirken, Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, “Türkiye ile ilişkileri iyileştirme yoluna girmeliyiz. Ortak çıkarlarımızın olduğu alanları geliştirmemiz ve ayrıştıran konuları azaltmamız gerekiyor” açıklamasında bulundu.
3.02.2024Dünya
Orban’ı ‘zorla’ ikna ettiler
Orban’ı ‘zorla’ ikna ettilerAB, Macar vetosu nedeniyle sürüncemede kalan Ukrayna’ya 50 milyar Euro’luk yardım konusunda anlaşmaya varıldığını açıkladı. Zirve öncesi Macaristan’a yönelik yaptırım tehdidi belirmişti.
2.02.2024Dünya
Çiftçiler ‘Avrupa’yı kuşattı
Çiftçiler ‘Avrupa’yı kuşattıAlmanya’da çiftçilerin Avrupa Birliği’nin (AB) tarım politikalarına tepki olarak başlattığı eylemler Fransa, İtalya, Portekiz, Yunanistan, İspanya ve Belçika’ya sıçrarken, protestocular dün Brüksel’deki Avrupa Parlamentosu’nu (AP) kuşattı.
2.02.2024Dünya
AB’den sığınmacılar için 7,6 milyar euroluk destek paketi
AB’den sığınmacılar için 7,6 milyar euroluk destek paketiAvrupa Birliği (AB), göç krizi nedeniyle Türkiye ve ilgili ülkelerdeki sığınmacılar için 7,6 milyar euroluk bütçe oluşturma kararı aldı.
1.02.2024Dünya
Avrupa'da çiftçiler isyan etti! Traktörleriyle sokağa indiler
Avrupa'da çiftçiler isyan etti! Traktörleriyle sokağa indilerUcuz gıda ürünleri ithalatına karşı koruma Fransız protestocuların temel taleplerinden birini oluşturuyor. Fransız çiftçiler ayrıca gübre, enerji ve tarım yapmak ve hayvan yetiştirmek için kullanılan diğer girdilerdeki yüksek fiyatların gelirlerini olumsuz etkilediği görüşünde.
1.02.2024Haberler
Avrupa'da çiftçiler isyan etti! Traktörleriyle sokağa indiler, işte nedenleri
Avrupa'da çiftçiler isyan etti! Traktörleriyle sokağa indiler, işte nedenleriUcuz gıda ürünleri ithalatına karşı koruma Fransız protestocuların temel taleplerinden birini oluşturuyor. Fransız çiftçiler ayrıca gübre, enerji ve tarım yapmak ve hayvan yetiştirmek için kullanılan diğer girdilerdeki yüksek fiyatların gelirlerini olumsuz etkilediği görüşünde.
1.02.2024Dünya
AB liderleri Ukrayna’ya 50 milyar Euro yardım paketi konusunda anlaştı
AB liderleri Ukrayna’ya 50 milyar Euro yardım paketi konusunda anlaştıAB liderleri Ukrayna’ya 50 milyar Euro yardım paketi konusunda anlaştı Macaristan baskıyla ikna edildi, Orban'ın onay vermesiyle uluslararası kuruluşun Ukrayna'ya verdiği hayati destek açıklandı
1.02.2024Dünya
Avrupa’da anaokulu ücretleri ailenin gelirine göre belirleniyor: Az kazanan az çok kazanan çok ücret ödüyor
Avrupa’da anaokulu ücretleri ailenin gelirine göre belirleniyor: Az kazanan az çok kazanan çok ücret ödüyorMahalle arasında 25-30 bin TL’ye eğitim veren anaokulları olsa da isim yapan okullarda bu ücretler 200-250 bin TL arasında. Yeni zamlarla 400-500 bin TL’lik ücretler, 800 bin TL’ye ulaşacak gibi. anaokulu fiyatlarını dünyayla kıyasladı.
1.02.2024Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Brüksel ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.