Geri Dön
EkonomiÇelik tabliyeler 15 Kasım’da tamam

Çelik tabliyeler 15 Kasım’da tamam

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çanakkale 1915 Köprüsü’nün Anadolu kulesinde yaptığı açıklamada, “Son günlerini sayıyoruz, 15 Kasım itibarıyla çelik tabliyelerin kaynakları da bitmiş olacak” dedi.

Çelik tabliyeler 15 Kasım’da tamam

EKONOMİ SERVİSİ - Köprüdeki inşaat çalışmalarını inceleyen ve Anadolu’dan Avrupa’ya köprünün kedi yolundan yürüyen Bakan Karaismailoğlu, kulenin 318 metre yüksekliğinde olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Üçüncü ayın 18’ini temsil ediyor... Bu projede simge rakamlar kullanıldı. Çanakkale Deniz Zaferi’nin 18 Mart’ını simgeleyen köprü ayak yüksekliği, iki çelik ayak 2023 metre olarak Cumhuriyet’imizin 100’üncü kuruluş yıl dönümünü temsil ediyor. Bittiğinde saatler süren yolculuklar 6 dakikaya düşecek. Buradan feribotla, gemiyle yapılan sırf denizdeki geçiş hiçbir şey olmadan yarım saati aşan yolculuklar sadece 6 dakikaya düşecek. Burada 5 bin 100 kişi çalışıyor, çok özverili bir çalışma yürüttüler. Özellikle son iki yıldır dünyayı sarsan Kovid-19 salgın sürecinde bile tedbirlerini alarak, bütün tedbirlerini alarak projeyi bu aşamaya getirdiler. Son günlerini sayıyoruz, 15 Kasım itibariyle çelik tabliyelerin kaynakları da bitmiş olacak. 18 Mart 2022 itibariyle de projemizi halkımızın, vatandaşımızın hizmetine açmak için sabırsızlıkla çalışıyoruz.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Müzisyenin sazını kırıp yüzüne tekme attı! Gaziantep Valiliği açıklama yaptıGaziantep’te düğünde istek parçayı hemen çalmayan müzisyen Erdal Erdoğan'ın sazını kırıp yüzüne tekme atan H.K. gözaltına alındı. Olaya ilişkin görüntülerin sosyal medyada 'ırkçı saldırı' olarak paylaşılması üzerine Gaziantep Valiliği açıklama yaptı. Valilik, "Kürtçe müzikten kaynaklanan ırkçı bir saldırı olduğuna dair yapılan art niyetli paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır" denildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler