Geri Dön

DASK 2 milyon TL hasar ödemesi yaptı

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) Yönetim Kurulu Başkanı Mete Güler, Elazığ’ın Sivrice ilçesi merkezli 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Elazığ ve Malatya’da şu ana kadar 2 milyon lira hasar ödemesi yaptıklarını söyledi.

DASK 2 milyon TL hasar ödemesi yaptı

24 milyar TL var

DASK Başkanı Mete Güler, depremden  etkilenen Malatya’da, Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde sigorta acenteleri ve hasar eksperleriyle bir araya geldi.

Güler, mali bakımdan DASK’ın son depremde oluşan zararı çok rahatlıkla  ödeyebilecek kapasiteye sahip olduğunu belirterek, “Bir depremde 22 milyar lira  hasar ödeme kabiliyetimiz mevcut” dedi.

Güler, “Elazığ ve Malatya özelinde deprem dolayısıyla 15 bine yakın hasar ihbarı aldık. Bunların 8 bini yani yüzde 65’inin Elazığ, yüzde 30’unun da Malatya’dan olduğunu görüyoruz. Ödemelerimizi de hızlı bir şekilde yapacağız” diye konuştu.

Bakan Akar: "Cumhurbaşkanımız talimatı verdi, hedefi gösterdi. A, B, C planlarımız hazır"Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, CNN Türk'te Hande Fırat'ın gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Akar, İdlib'le ilgili olarak, 'Cumhurbaşkanımız talimatı verdi, hedefi gösterdi. A, B, C planlarımız hazır. Yeri gelince uygulanır' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber