Dask

Dask

Son dakika dask haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dask gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dask haber sayfamızda...

Dask

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 472 dask haberi bulunmuştur.
‘Zorunlu Afet Sigortası’ için çalışma
‘Zorunlu Afet Sigortası’ için çalışmaHazine ve Maliye Bakanlığının tek hissedar olarak  kuruluşunda yer aldığı, Yeni Ekonomi Programı kapsamında “ekonomik dengelenme” ve “sağlıklı ve sürdürülebilir büyüme” hedeflerine sigortacılık sektörü odağında katkı sağlamak, Türkiye’deki yerli reasürans kapasitesini artırmak ve kaynak verimliliği sağlamak amacıyla kurulan Türk Reasürans AŞ, 2. yılını geride  bıraktı.
7.09.2021Ekonomi
Son dönemdeki afetlerde sigortalıların toplam hasar tutarı 200 milyon lirayı aştı
Son dönemdeki afetlerde sigortalıların toplam hasar tutarı 200 milyon lirayı aştıSon dönemde yaşanan afetlerde, Rize ve Artvin'de 35 milyon TL, Manavgat, Marmaris, Milas ve Bodrum’da 71 milyon TL, Kastamonu, Sinop ve Bartın’da 107 milyon TL ile toplamda 213 milyon TL hasar tutarı belirlenirken, ekspertiz çalışmalarının devam etmesi ve henüz bildirilmeyen hasarların da olması nedeniyle bu tutarların artması bekleniyor.
5.09.2021Ekonomi
Zorunlu deprem sigortasının kapsamının genişletilmesi çalışmalarına başlandı
Zorunlu deprem sigortasının kapsamının genişletilmesi çalışmalarına başlandıSigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nca (SEDDK) zorunlu deprem sigortasının kapsamının genişletilmesi ve bütüncül bir zorunlu doğal afet sigortasının tasarımına ilişkin çalışmalara başlandığı bildirildi.
23.08.2021Ekonomi
DASK'tan yüzde 100 sigortalılık hedefi
DASK'tan yüzde 100 sigortalılık hedefiDoğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), 17 Ağustos’un 22. yıl dönümünde, depreme hazır olmak için finansal ve operasyonel çalışmaların devam ettiğini hedefin yüzde 100 sigortalılık olduğunu bildirdi.
16.08.2021Ekonomi
Türkiye'de 7,4 milyon konutun deprem sigortası bulunmuyor
Türkiye'de 7,4 milyon konutun deprem sigortası bulunmuyor"Asrın felaketi" olarak nitelendirilen 17 Ağustos 1999'daki Marmara Depremi'nin ardından uygulamaya konulan Zorunlu Deprem Sigortası'na tabi olmayan konut sayısı 7,4 milyon adede yaklaşıyor.
15.08.2021Ekonomi
Son Dakika Depremler: 18 Temmuz Kandilli - AFAD deprem mi oldu?
Son Dakika Depremler: 18 Temmuz Kandilli - AFAD deprem mi oldu?Son depremler listesi güncelleniyor. Sabah saatlerinde Girit Adası'nda deprem meydana geldi. İşte Kandilli Rasathanesi ve AFAD tarafından yayınlanan son depremler listesine göre 18 Temmuz'da yaşanan depremler.
18.07.2021Gündem
Kandilli uyarısı! 'Tartışmalara neden oluyor'
Kandilli uyarısı! 'Tartışmalara neden oluyor'TBMM’nin hazırladığı yeni deprem yol haritasında, İstanbul’dan başlanarak riskli alanlar belirlenmesi istendi. Enkazlarda robotla aramaların yaygınlaştırılması, çürük raporlu binaların satışının engellenmesi talep edildi. Raporda, "Kandilli Rasathanesi tarafından zaman zaman deprem büyüklüğünün farklı ölçek ve değerde açıklanmasının, toplum nezdinde farklı yorumlara yol açması ve medyada tartışmalara neden olması sebebiyle, deprem bilgilendirmesi sadece AFAD tarafından yapılmalı" değerlendirmesi dikkat çekti.
17.07.2021Gündem
Dönüşümde sekiz adım
Dönüşümde sekiz adımEge-Koop Başkanı Aslan, İzmir depreminin ardından yapılması gerekenleri tek tek sıraladı, “Hükümet ve yerel yönetimler gerekli çalışmalara acilen başlamalı” dedi
21.06.2021Ege
Bakan Elvan, Türkiye Sigorta Birliği'nin Genel Kurulu'nda konuştu
Bakan Elvan, Türkiye Sigorta Birliği'nin Genel Kurulu'nda konuştuHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Bireysel emeklilik şirketlerinin fon büyüklüğü 183 milyar lirayı aşarken, Otomatik Katılım Sistemi'yle birlikte katılımcı sayısı da 13 milyonu buldu." dedi.
9.06.2021Ekonomi
125 Neyin Numarası? 125 Hangi Durumlarda Aranır?
125 Neyin Numarası? 125 Hangi Durumlarda Aranır?Dijital çağın gereklerinden birisi de hızlı ve etkin iletişimdir. Teknolojinin gelişimi ile birlikte günümüzde kurum, kuruluş ve şirketler de çağrı merkezleri üzerinden 7/24 iletişim olanağı sağlamaktadır. İşte ilgiyle okuyacağınız 125 neyin numarasıdır, hangi durumlarda aranır ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.
9.06.2021Gündem
Sigorta sektörü dev projeleri heyecanla bekliyor
Sigorta sektörü dev projeleri heyecanla bekliyorTürkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, “Yeni dönemde devletin veya özel sektörün yaptığı veya yapacağı şu an gündemde olan tüm dev projeler için sektörün gücü ve kapasitesi var. Biz de görevimizi büyük bir heyecan ve hevesle bekliyoruz.” dedi.
6.06.2021Ekonomi
20 yaş üstü konutların sadece yüzde 30’u deprem sigortalı
20 yaş üstü konutların sadece yüzde 30’u deprem sigortalı Türkiye’nin dünyadaki deprem ülkeleri arasında ilk 10’da yer aldığını ifade eden İstanbul Aydın Üniversitesi AFAM Müdürü Prof. Dr. Mehmet Fatih Altan, İstanbul’da 2000 yılı ve öncesinde yapılan binaların sadece yüzde 30’unda deprem sigortası olduğunu söyledi.
31.05.2021Emlak
Yeni nesil sigorta başlattı
Yeni nesil sigorta başlattıAksigorta’nın, Vodafone iş birliğiyle kurduğu Vodafone Sigorta ve Aracılık Hizmetleri yeni bir kanal olarak sektörde yerini aldı.
8.04.2021Sigorta
Deprem sigortasız 7 milyon konut var
Deprem sigortasız 7 milyon konut varTürkiye’deki 17.6 milyon civarındaki konutun sadece yüzde 56.70’inin Zorunlu Deprem Sigortası var. Marmara, yüzde 68 ile en sigortalı bölge olarak belirlendi
1.03.2021Ekonomi
Türkiye'de 7 milyonu aşkın konutun deprem sigortası yok
Türkiye'de 7 milyonu aşkın konutun deprem sigortası yokBüyük can ve mal kaybına neden olan 17 Ağustos 1999'daki Marmara Depremi'nin ardından zararların en aza indirilmesi amacıyla getirilen Zorunlu Deprem Sigortası'na, Türkiye'deki 17 milyon 682 bin 80 konuttan sadece yüzde 56,70'i sahip bulunuyor.
28.02.2021Sigorta
100 konuttan 57’sinin deprem sigortası var
100 konuttan 57’sinin deprem sigortası var1 - 7 Mart Deprem Haftası’nda Zorunlu Deprem Sigortası’nın önemini hatırlatan DASK, Türkiye genelinde sigortalılık oranının yüzde 57 olduğunu, Zorunlu Deprem Sigortası ile Türkiye’de 10 milyonu aşkın konutun, güvence altına alındığını açıkladı. DASK Koordinatörü Erdal Turgut, ‘DASK Yaptıran Kazanıyor’ kampanyası başlattıklarını belirterek, 30 Ekim İzmir depreminin ardından hasar dosyalarının yüzde 94’ünü tamamlayan DASK’ın kuruluşundan bu yana ise gerçekleştirdiği hasar ödemesi miktarının 760 milyon TL olduğunu açıkladı.
27.02.2021Ekonomi
DASK'tan deprem sigortası yaptırma çağrısı
DASK'tan deprem sigortası yaptırma çağrısıDoğal Afet Sigortaları Kurumu'ndan yapılan (DASK) açıklamada, ülke genelinde sigortalılık oranının yüzde 57 olduğu ve bu rakamın yüzde 100'e çıkarılması gerektiği bildirildi.
26.02.2021Sigorta
Dask Sorgulama: Dask Adres Kodu İle Poliçe Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?
Dask Sorgulama: Dask Adres Kodu İle Poliçe Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?DASK poliçesi depremden kaynaklanan maddi hasarların telafisini öngören poliçe türüdür. Bilindiği üzere ülkemiz birçok fay hattının kesişiminde yer almaktadır. DASK poliçesi ile beklenmeyen afet durumunda zararlarınızın ödenmesi gerekmektedir. Kanuni yönetmelikler bu konuda vatandaşlarımızı DASK poliçesine sahip olmayı zorunlu kılmaktadır. DASK poliçeniz ile belirtilen sınırlar içerisinde maddi olarak zararlarınızın karşılanması taahhüt edilir. İşte, tüm detaylar.
7.02.2021Ekonomi
DASK’tan %100 sigortalılık seferberliği
DASK’tan %100 sigortalılık seferberliğiDoğal Afet Sigortaları Kurumundan (DASK) yapılan açıklamaya göre, DASK’ın, Türkiye’deki konutların tamamını Zorunlu Deprem Sigortası (ZDS) ile güvence altına almak için başlattığı yeni kampanya 1 Ocak 2021 itibarıyla geçerli olacak.
20.01.2021Ekonomi
DASK yüzde 100 sigortalılık için seferberlik başlatıyor
DASK yüzde 100 sigortalılık için seferberlik başlatıyorDoğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), tüm ev sahiplerinin Zorunlu Deprem Sigortası yaptırmasını teşvik etmek amacıyla “DASK Yaptıran Kazanıyor” kampanyası başlatıyor.
19.01.2021Sigorta
Son dakika: Evi olan herkesi ilgilendiriyor! Resmen açıklandı, yükseldi...
Son dakika: Evi olan herkesi ilgilendiriyor! Resmen açıklandı, yükseldi...Zorunlu Deprem Sigortası kapsamında, bir mesken için yapı tarzı ayrılmaksızın verilebilecek azami teminat tutarı 240 bin TL'den 268 bin TL'ye çıkarıldı.
19.01.2021Sigorta
DASK’ın ödeme gücü 40 milyar TL
DASK’ın ödeme gücü 40 milyar TLSigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanı Türker Gürsoy, Türk Reasürans’ın yönetiminde kasım ayı itibarıyla Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun (DASK) hasar ödeme gücünün 40 milyar TL’ye yükseltildiğini belirterek, “DASK, tüm planlarını olası İstanbul depremini göz önünde bulundurarak yapıyor. Depreme hazır olmak için DASK’ın operasyonel ve finansal gücünü artıracak çalışmalar gerçekleştiriliyor” dedi.
21.12.2020Ekonomi
Son dakika: Artık e-devlet'e taşındı! Limit yükseldi...
Son dakika: Artık e-devlet'e taşındı! Limit yükseldi...Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanı Türker Gürsoy, Türk Reasürans'ın yönetiminde kasım ayı itibarıyla Doğal Afet Sigortaları Kurumu'nun (DASK) hasar ödeme gücünün 40 milyar TL'ye yükseltildiğini belirterek, "DASK, tüm planlarını olası İstanbul depremini göz önünde bulundurarak yapıyor. Depreme hazır olmak için DASK'ın operasyonel ve finansal gücünü artıracak çalışmalar gerçekleştiriliyor." dedi. Bu yıl e-devlet üzerinden sundukları hizmetlere yenilerini eklediklerini belirten Gürsoy, "Zorunlu Deprem Sigortası poliçe sahipleri, artık kendilerine ait deprem hasar dosyalarının durumlarını e-devlet üzerinden görüntüleyebiliyor ve eksik evraklarını direkt sistem üzerinden hasar dosyalarına iletebiliyor." dedi.
20.12.2020Sigorta
DASK'ın hasar ödeme gücü 40 milyar TL'ye yükseltildi
DASK'ın hasar ödeme gücü 40 milyar TL'ye yükseltildiSigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanı Türker Gürsoy, Türk Reasürans'ın yönetiminde kasım ayı itibarıyla Doğal Afet Sigortaları Kurumu'nun (DASK) hasar ödeme gücünün 40 milyar TL'ye yükseltildiğini belirterek, "DASK, tüm planlarını olası İstanbul depremini göz önünde bulundurarak yapıyor. Depreme hazır olmak için DASK'ın operasyonel ve finansal gücünü artıracak çalışmalar gerçekleştiriliyor." dedi.
20.12.2020Uzmanpara
Trampa Nedir? Trampa Sözleşmesi Ne Anlama Gelir?
Trampa Nedir? Trampa Sözleşmesi Ne Anlama Gelir?Emlak ile ilgili en çok merak edilen konular içerisinde trampa geliyor. Gündelik hayatta da sıkça karşılaşılan bu kelimenin anlamı merak konusudur. Peki, trampa nedir? Trampa sözleşmesi ne anlama gelir? İşte bu konuda merak edilenler.

Benzer Haber Etiketleri

sigortadaskdepremekonomigazete

Dask ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.