Geri Dön

Eğitimli bakıcı desteğine zam var

Çalışan annelere Avrupa Birliği (AB) desteğiyle verilen eğitimli bakıcı desteği, 200 euro’dan 300 euro’ya çıkarıldı.

Eğitimli bakıcı desteğine zam var

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı açıklamada, AB ile ortaklaşa finanse edilerek SGK tarafından Ankara, İstanbul ve İzmir’de hayata geçirilen “Eğitimli Çocuk Bakıcıların Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” kapsamında desteklerin sürdürüldüğünü belirtti.

Çalışan annelere verilen eğitimli bakıcı desteğinin bu yıl aylık 200 euro’dan 300 euro’ya çıkarıldığını bildiren Selçuk, desteklerin kademeli olarak artırılarak 2021’de 325 euro ve 2022’de ise 350 euro olacağını ifade etti. “Sigortalı çalış, sigortalı eğitimli bakıcı çalıştır” sloganıyla 2019 yılında başlayan projeden halen 0 - 24 aylık çocuğu olan 4/a statüsünde sigortalı çalışan annelerin yararlanabildiğini aktaran Selçuk, projeden yararlanmak isteyen annelerin internet üzerinden başvuru yapabileceğini ifade etti. Projeye, “www.sgkegitimlibakici.org” veya “www.sgk.gov.tr” internet adreslerinden e-devlet şifresiyle başvuru yapılabiliyor.

Alibeyköy'de saldırıya uğrayan kadın yaşadığı korku dolu anları böyle anlattıİstanbul Eyüpsultan Alibeyköy'de trafikte saldırıya uğrayan Sena Koçak, korku dolu anları anlattı. Öte yandan kadın sürücüye saldıran Emre E. emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber