Avrupa Birliği

Avrupa Birliği

Son dakika Avrupa Birliği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Avrupa Birliği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Avrupa Birliği haber sayfamızda...

Avrupa Birliği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 80.173 avrupa birligi haberi bulunmuştur.
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan noktayı koydu: Hazımsızlığın ürünüdür
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan noktayı koydu: Hazımsızlığın ürünüdürGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu'nun açılışında konuşma yaptı. Türkiye ile ilgili eksen tartışmalarına noktayı koyan Erdoğan, ' Güvenlik Konseyi'nin daha kapsayıcı bir yapıya kavuşturulması gerekiyor. Reform taleplerini dile getiren ülkeleri dışlamaya yönelik gizli - açık baskılar da olabilir. Türkiye ile söylenen eksen tartışmaları bu hazımsızlığın ürünüdür. Tüm insanlık adına hakkı ve adaleti sağlamaya devam edeceğiz. Bunun uzun bir süreç olduğunun bilincindeyiz..' dedi.
18.06.2021Siyaset
Almanya'dan BioNTech aşısı olanlara seyahat izni
Almanya'dan BioNTech aşısı olanlara seyahat izniSeyahat düzenlemesini değiştiren Almanya, yeni kararla Türkiye'de yaşayan ve Biontech aşısından çift doz yaptıranlara ziyaret izni veriyor.
18.06.2021Dünya
AB, seyahat kısıtlamalarının kaldırılabileceği ülkeler listesine ABD'yi de ekledi
AB, seyahat kısıtlamalarının kaldırılabileceği ülkeler listesine ABD'yi de eklediAvrupa Birliği (AB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle uygulanan seyahat kısıtlamalarından muaf tutulabilecek ülkeler listesine aralarında ABD'nin de bulunduğu 5 ülkeyi ekleme kararı aldı.
18.06.2021Ekonomi
Almanya üçüncü ülkelerden turistik seyahat kısıtlamasını şartlı kaldırdı
Almanya üçüncü ülkelerden turistik seyahat kısıtlamasını şartlı kaldırdıAlmanya 25 Haziran'dan itibaren turistik gezi ve ziyaretler için üçüncü ülkelere olan kısıtlamaları gevşetiyor.
18.06.2021Ekonomi
Piyasalar Fed sonrası yön arayışında
Piyasalar Fed sonrası yön arayışındaKüresel piyasalar, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) beklentilerden şahin bulunan haziran toplantısı kararları sonrası karışık bir seyir izlemeye devam ediyor.
18.06.2021Uzmanpara
'AB, stratejik körlük içinde'
'AB, stratejik körlük içinde'Türkiye’nin tam üye olarak yer almadığı bir AB’nin, çekim ve güç merkezi olmasının mümkün olamayacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Birliğin içine düştüğü stratejik körlükten bir an önce kurtulmasını bekliyoruz” dedi.
18.06.2021Siyaset
Çevreci öğretmen, dünya finalinde
Çevreci öğretmen, dünya finalindeAnkara Altındağ Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bilişim teknolojileri öğretmeni Selçuk Yusuf Arslan, Avrupa Birliği’ne bağlı Avrupa Eğitim Vakfı’nın (ETF) düzenlediği Yeşil Beceri Ödülü’nün finalisti oldu. 39 ülkeden 134 başvurunun değerlendirildiği ödüle, Arslan, kodlama eğitimi verirken çevre temalı etkinlikler de yaptığı için aday gösterildi. 10 farklı ülkeden finalistin yarıştığı ödül için 24 Haziran’a kadar ec.europa.eu/eusurvey/runner/GreenSkillsAward adresinden halk oylaması yapılıyor, sonuçlar 25 Haziran’da açıklanacak.
18.06.2021Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yoğun diploması trafiği
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yoğun diploması trafiğiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya'da Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski ile görüştü. Erdoğan daha sonra, Bosna-Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi üyeleriyle görüştü.
17.06.2021Siyaset
Son dakika: AB ile kritik görüşme! Tarih açıklandı
Son dakika: AB ile kritik görüşme! Tarih açıklandıGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borell ile yarın ikili görüşme gerçekleştireceği bildirildi.
17.06.2021Siyaset
Avrupa İlaç Ajansı: Onaylı aşılar virüsün tüm türlerine karşı koruyor
Avrupa İlaç Ajansı: Onaylı aşılar virüsün tüm türlerine karşı koruyorAvrupa Birliğinin (AB) ilaç düzenleyicisi Avrupa İlaç Ajansı (EMA), onay verilmiş aşıların yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) AB'de görülen tüm türlerine karşı koruduğunun görüldüğünü bildirdi.
17.06.2021Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye ve AB mesajı: Küresel ölçekte fayda sağlayacak
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye ve AB mesajı: Küresel ölçekte fayda sağlayacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya’da “Güneydoğu Avrupa Ülkeleri İş Birliği Süreci Zirvesi”nin ardından basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, 'Türkiye'nin AB katılım sürecinin canlandırılması birliğe küresel ölçekte fayda sağlayacak' dedi.
17.06.2021Siyaset
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan F-35 ve S-400 açıklaması
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan F-35 ve S-400 açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Biden ile F-35 ve S-400 gündemi hakkında "Bu konularda farklı adım atmamızı beklemeyin dedim." ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan, YPG konusunda net konuştuğunu belirtti ve “Biz her zaman ‘iyi terörist, kötü terörist’ şeklindeki ikircikli tavırla, terörün yok edilemeyeceğini vurguladık. Terörün hedefi olan bir müttefikin yanında durmak yerine, o müttefikin mücadele ettiği terör örgütlerini tercih etmek tarihi bir hatadır. Terör örgütlerini destekleyenler, onlara cesaret verenler, ne büyük bir yanlış yaptıkları er ya da geç anlayacaklar. Ben şuna inanıyorum; biz kendi göbeğimizi kendimiz keseriz. Bu işin başka yolu yok” dedi. Koronavirüs kısıtlamaları hakkında konuşan Erdoğan, "'Maskeleri ne zaman çıkaracağız?' sorusunun cevabını Sağlık Bakanımız en yetkili olarak en kısa zamanda inşallah verir." dedi.
17.06.2021Gündem
Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği rekor ihracat bekliyor
Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği rekor ihracat bekliyorEge Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Uçak, bu yılın ilk 5 ayındaki artış ivmesinin sürmesi halinde 2021 yılını rekor ihracatla kapatmayı beklediklerini söyledi.
17.06.2021Ekonomi
Euro Bölgesi'nde yıllık enflasyon arttı
Euro Bölgesi'nde yıllık enflasyon arttıEuro Bölgesi'nde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin gevşemeye başladığı mayıs ayında yıllık enflasyon yüzde 2'ye yükseldi.
17.06.2021Uzmanpara
AB'de otomobil satışları hızlı arttı
AB'de otomobil satışları hızlı arttıAvrupa Birliği (AB) otomobil pazarında toplam satışlar, mayıs ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 53,4'lük artış kaydetti.
17.06.2021Uzmanpara
İspanya'nın toparlanma planı onay aldı
İspanya'nın toparlanma planı onay aldıİspanya'nın 69,5 milyar euroluk toparlanma planı Avrupa Birliği'nden onay aldı.
17.06.2021Uzmanpara
‘İklim değişikliği depremi tetikliyor’
‘İklim değişikliği depremi tetikliyor’AFAD, iklim değişikliğinin depremleri tetiklediğine ilişkin çarpıcı bir tespitte bulundu.
17.06.2021Gündem
Aşı yaptıranlar Avrupa Birliği ülkelerine gidebilecek
Aşı yaptıranlar Avrupa Birliği ülkelerine gidebilecekYaklaşık bir buçuk yıldır tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgınında aşılama çalışmalarının hız kazanmasıyla birlikte mevcut kısıtlamaların kademeli bir biçimde kaldırılmasına başlandı. Pek çok ülke artan aşılama sayısıyla birlikte uyguladığı kısıtlamaları gevşetirken kapılarını da dışarıya açmaya başladı. Bunlar arasında Avrupa Birliği ülkeleri de bulunuyor. Birliğe üye ülkeler 1 Temmuz tarihinden itibaren "Dijital Covid Sertifikası" olarak adlandırılan bir uygulamayı yürürlüğe alacak. Ancak o uygulamadan bağımsız bir biçimde farklı prosedürler uygulayıp uluslararası seyahatlere izin veren Avrupa Birliği ülkeleri de bulunuyor.
16.06.2021Tatil
Çemberde Açı Nedir? Kısaca Çemberde Açı Konu Anlatımı
Çemberde Açı Nedir? Kısaca Çemberde Açı Konu AnlatımıGeometri bünyesinde çok sayıda konuyu barındıran bir alandır. Bu alan kapsamında birbirinden önemli konular mevcuttur. Bu konular arasında çemberde açı konusu da geometriyi oluşturan temel konulardan bir tanesidir. Çemberde açı konusunun özet halinde açıklamalarının araştırmak istiyorsanız bu konuyu sizin için aktardık. İşte, merak edilen tüm detaylar.
16.06.2021Eğitim
Bayraktar 'Tüm dünya bunu konuşuyor' deyip açıkladı! 2 ülke gelip yakından gördü
Bayraktar 'Tüm dünya bunu konuşuyor' deyip açıkladı! 2 ülke gelip yakından gördüAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar'a 'Karabağ Nişanı' verdi. Bayraktar SİHA üsleri, yeni TİHA ve insansız uçaklarla ilgili önemli bilgiler verdi. İşte son dakika haberinin detayları...
16.06.2021Haberler
Bakan Çavuşoğlu: Umarım Ermenistan ders alır
Bakan Çavuşoğlu: Umarım Ermenistan ders alırDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'da düzenlenecek Güney Doğu Avrupa İşbirliği Süreci (GDAÜ) Zirvesi ve Antalya Diplomasi Forumu (ADF) öncesi tanıtım toplantısında konuştu. ADF'de bölgelerdeki son gelişmelerin ele alınacağını belirten Çavuşoğlu, “Ermenistan yıllardır kendi kendini izole etti, dışladı, komşuları ile iyi değildi. Kendi hatalarından dolayı. Umarım Ermenistan, bunlardan ders alır, bölgeye barış ve istikrar hakim olur" dedi.
16.06.2021Siyaset
Yerüstü Su Kalitesi Yönetmeliği, AB Su Çerçeve Direktifi ile uyumlu hale getirildi
Yerüstü Su Kalitesi Yönetmeliği, AB Su Çerçeve Direktifi ile uyumlu hale getirildiSu kalite sınıfı renk kodlarından "çok kirlenmiş su"ya karşılık gelen ve "kırmızı" renkle ifade edilen 4'üncü sınıf su kalitesi, AB Su Çerçeve Direktifi ile uyumlu hale getirildi.
16.06.2021Ekonomi
Yerli kripto para dünyaya açılıyor
Yerli kripto para dünyaya açılıyorYerli kripto para borsası Bitay, global çapta başlattığı BTY Token satışı ile globale açıldığını duyurdu. Bitay’a, ABD’den sonra AB’den de onay geldiği açıklandı.
16.06.2021Ekonomi
Açı Kenar Bağıntıları Ders Notları Ve Konu Anlatımı
Açı Kenar Bağıntıları Ders Notları Ve Konu AnlatımıGeometride üçgen ile ilgili soruların çözülebilmesi için bağıntıların iyi bir şekilde öğrenilmesi gerekmektedir. Böylece sorular kolay bir şekilde çözülebilmektedir. Sınavlarda da açı kenar bağıntıları ile ilgili çeşitli sorular çıkmaktadır. Açı kenar bağıntıları nelerdir? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.
16.06.2021Eğitim
New York borsası düşüşle kapandı
New York borsası düşüşle kapandıNew York borsası, haftanın ikinci işlem gününü düşüşle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi yüzde 0,27 değer kaybederek 34.299,33 puana indi.
15.06.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ABcumhurbaşkanırecep tayyip erdoğanAntalya Diplomasi ForumuAlmanya

Avrupa Birliği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.