Avrupa Birliği

Avrupa Birliği

Son dakika Avrupa Birliği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Avrupa Birliği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Avrupa Birliği haber sayfamızda...

Avrupa Birliği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 52.395 avrupa birliği haberi bulunmuştur.
Üniversiteli Nilay, turizm sektörünü bırakıp arıcılığa başladı
Üniversiteli Nilay, turizm sektörünü bırakıp arıcılığa başladı Eskişehir'de turizm bölümünden mezun olduktan sonra 2 yıl Avrupa Birliği projelerinde görev alan Nilay Boyluoğlu (28), doğayla iç içe bir yaşam hayaliyle belediyenin arıcılık kursuna katılıp 20 kovanla kendi işini kurdu.
21.05.2024 Ekonomi
Bakan Uraloğlu yeni kanun taslağını açıkladı! Havalimanlarından kimse aranmadan geçemeyecek
Bakan Uraloğlu yeni kanun taslağını açıkladı! Havalimanlarından kimse aranmadan geçemeyecek Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın ve bağlı, ilgili ve ilişkili kurum ve kuruluşlarının muhtelif konularına ilişkin olarak ihtiyaç duyduğu kanuni düzenlemelerin hayata geçirilmesi amacıyla hazırlanan Kanun Teklifini Türkiye Büyük Millet Meclisi komisyonuna sunduklarını söyledi.
21.05.2024 Ekonomi
Lego betona Avrupa’dan talip çıktı
Lego betona Avrupa’dan talip çıktı Amasya Üniversitesi'nde Doç. Dr. Murat Gökçe ve kimya mühendisi eşi Sonnur Gökçe’nin çocuklarına oyuncak için almalarının sonrasında projelerine esinlenerek geliştirdiği balistik lego betona Avrupa’dan talip çıktı.
21.05.2024 Film İzle
İran'ın geçici Cumhurbaşkanı Muhammed Muhbir kimdir?
İran'ın geçici Cumhurbaşkanı Muhammed Muhbir kimdir? İbrahim Reisi'nin yerine geçen 69 yaşındaki Muhbir, Hamaney'in parasını yönetmesiyle tanınıyor. Yanı sıra yaptırımlarla boğuşan İran ekonomisini ayakta tutan baş uzman.
20.05.2024 Dünya
Reisi'nin ölümü sonrası akıllardaki soru... Fulya Öztürk aktardı! Pilotla ilgili şok iddia
Reisi'nin ölümü sonrası akıllardaki soru... Fulya Öztürk aktardı! Pilotla ilgili şok iddia İran'da Cumhurbaşkanı ve Dışişleri Bakanı'nın helikopter kazasında ölümü sonrası dünya ayakta... CNN TÜRK Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk ve Kameraman Halil Kahraman, düşen helikopterin yakınlarından son bilgileri verdi.
20.05.2024 Gündem
İran'a damga vuran helikopter kazaları! Son 45 yılın özeti: Tek bir ülkeyi suçladılar
İran'a damga vuran helikopter kazaları! Son 45 yılın özeti: Tek bir ülkeyi suçladılar İran lideri Reisi, helikopter kazası nedeniyle hayatını kaybetti. İran'da 1980 yılından beri yaşanan helikopter kazalarını derledik.
20.05.2024 Dünya
Dünya'dan İran'a mesaj yağıyor! Türkiye'den ilk tepki, Rusya, Avrupa Birliği ve diğerleri
Dünya'dan İran'a mesaj yağıyor! Türkiye'den ilk tepki, Rusya, Avrupa Birliği ve diğerleri İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, helikopter kazasında hayatını kaybetti. Dünya ülkelerinden ise yaşananlarla ilgili peş peşe açıklamalar geldi.
20.05.2024 Dünya
Hatay’a hayat verecek proje
Hatay’a hayat verecek proje Deprem bölgesindeki ekonominin iyileştirilmesi için yürütülen çalışmalar ve yatırımlar aralıksız devam ediyor.
20.05.2024 Ekonomi
Reisi’nin helikopteri düştü!
Reisi’nin helikopteri düştü! İran Cumhurbaşkanı Reisi ve Dışişleri Bakanı Emirabdullahiyan’ın bulunduğu helikopter ülkenin kuzeyinde düştü. Arama çalışmalarına İran’ın talebiyle Türkiye’den Akıncı İHA ile dağcılardan oluşan bir ekip de katıldı.
20.05.2024 Dünya
Avrupa’nın ‘güneş’ devlerini buluşturdu
Avrupa’nın ‘güneş’ devlerini buluşturdu Yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren Kalyon PV, Avrupa Birliği Horizon Europe Araştırma ve Yenilik Programı kapsamında finanse edilen IBC4EU projesinin dördüncü buluşmasına ev sahipliği yaptı.
19.05.2024 Ekonomi
İspanya, Filistin devletini diğer ülkelerle birlikte tanıyacak
İspanya, Filistin devletini diğer ülkelerle birlikte tanıyacak İspanya'da sol koalisyon hükümeti, Filistin devletini tanıma girişimini dört ülke ile aynı anda ortak bir kararla yapmayı planlıyor.
18.05.2024 Dünya
Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı
Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yayımlanan karar ile birlikte Angola Cumhuriyet nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4’üncü maddeleri gereğince Mustafa Çelik atandı.
17.05.2024 Gündem
Hangi ülke liderleri namlunun ucunda? Özay Şendir değerlendirdi...
Hangi ülke liderleri namlunun ucunda? Özay Şendir değerlendirdi... Namlunun ucunda yeni liderler olabilir mi? Polonya Başbakanı Donald Tusk, Slovak mevkidaşına yönelik saldırının ardından ölüm tehditleri aldığını açıkladı. Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Özay Şendir, son gelişmeleri değerlendirdi.
17.05.2024 Dünya
Moldova’da AB’ye katılım referandumu yapılacak
Moldova’da AB’ye katılım referandumu yapılacak Moldova Parlamentosu, cumhurbaşkanlığı seçimleri ile Avrupa Birliği’ne (AB) katılım referandumunun 20 Ekim’de yapılmasını kabul etti.
16.05.2024 Dünya
Slovakya'nın saldırıya uğrayan başbakanı Robert Fico kimdir?
Slovakya'nın saldırıya uğrayan başbakanı Robert Fico kimdir? 15 Mayıs’ta henüz bilinmeyen bir nedenle suikast girişimine uğrayan ve bu satırların kaleme alındığı saatlerde henüz hayati tehlikeyi atlatmamış olan Robert Fico, bölgede doğu blokunun yıkıldığı 1990’lardan bu yana ülkesinde siyaset dünyasının belirleyici şahsiyetlerinden biri.
16.05.2024 Dünya
Doğurganlık hızı 1.51’e düştü! '10 yıl sonra avantajı yitireceğiz'
Doğurganlık hızı 1.51’e düştü! '10 yıl sonra avantajı yitireceğiz' Türkiye’de doğurganlık hızı geçen yıl 1.51’e düştü. Doğurganlık hızı, nüfusun yenilenme oranı olan 2.1’in altında kalırken geçen yıl doğan bebek sayısı da 1 milyona ulaşamadı.
16.05.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek: AB ile ilişkileri yeniden canlandırıyoruz
Bakan Şimşek: AB ile ilişkileri yeniden canlandırıyoruz Brüksel'de bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Avrupa Birliği ile ilişkilerimizi yeniden canlandırıyoruz. Bu amaçla dün Brüksel'de önemli temaslarda bulunduk." açıklamasında bulundu.
15.05.2024 Ekonomi
Son dakika... Slovakya Başbakanı Robert Fico silahlı saldırıya uğradı
Son dakika... Slovakya Başbakanı Robert Fico silahlı saldırıya uğradı Slovakya Başbakanı Robert Fico'nun silahlı saldırıda yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı, saldırganın yakalandığı bildirildi. Slovakya Başbakanı Robert Fico’ya yönelik silahlı saldırı anının görüntüleri ortaya çıkarken, saldırganın da kimliği belli oldu. İşte detaylar...
15.05.2024 Dünya
Miçotakis'in Türkiye ziyaretiyle ilgili Bakan Fidan'dan flaş açıklama
Miçotakis'in Türkiye ziyaretiyle ilgili Bakan Fidan'dan flaş açıklama Yunanistan Başbakanı Miçotakis'in Türkiye ziyaretiyle ilgili Dışişleri Bakanı Hakan Fidan açıklamalarda bulundu.
14.05.2024 Dünya
Ay'a adım atacak bir sonraki ülke hangisi olacak?
Ay'a adım atacak bir sonraki ülke hangisi olacak? Apollo 11, 1969'da Buzz Aldrin ve Neil Armstrong'u Ay yüzeyine indirdi. Sonraki 3 yılda yapılan yeni Apollo seyahatlerinde 10 Amerikalı daha Ay yüzeyine adım attı.
14.05.2024 Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyaya çağrı! 'Bütün ülkeleri Filistin devletini tanımaya davet ediyoruz'
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyaya çağrı! 'Bütün ülkeleri Filistin devletini tanımaya davet ediyoruz' Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya İslam Bilginleri İstişare Zirvesi'nde konuştu. Bütün ülkeleri Filistin'i tanımaya çağıran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İsrail'in her vicdanlı sesi antisemitizm sopası ile susturmasına fırsat vermeyeceğiz." dedi.
12.05.2024 Gündem
Erdoğan'ın gözünden Türk-Yunan ilişkilerindeki en iyi ve en kötü an
Erdoğan'ın gözünden Türk-Yunan ilişkilerindeki en iyi ve en kötü an Yunan Kathimerini gazetesine konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan ile Türkiye arasındaki ilişkilere dair yeni mesajlar verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz, dünyanın takdirle izlediği şekilde hem bölgemizde hem dünyanın değişik coğrafyalarında nasıl barışın kök salması için çabalıyorsak, Ege Denizi'nin iki yakasında da barışın ve huzurun ebediyen hakim olması için elimizden geleni yaparız." dedi.
12.05.2024 Gündem
İzmir’de Avrupa filmleri rüzgarı
İzmir’de Avrupa filmleri rüzgarı Ege Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (ESİAD) İzmir AB Bilgi Merkezi’nin düzenlediği  “Avrupa Film Günleri” başladı.
11.05.2024 Ege
Haluk Levent BM’de Gazze’yi anlattı
Haluk Levent BM’de Gazze’yi anlattı Ahbap Derneği Genel Başkanı Haluk Levent, Kenya’da düzenlenen Birleşmiş Milletler (BM) Sivil Toplum Konferansı’na konuşmacı olarak katıldı.
10.05.2024 Dünya
Bakan Tunç'tan kira davalarıyla ilgili açıklama
Bakan Tunç'tan kira davalarıyla ilgili açıklama Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi tarafından organize edilen, ‘Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yollarının Geliştirilmesi’ projesi kapsamında düzenlenen 'Uzlaştırma Uluslararası Sempozyumu', Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'un katılımıyla gerçekleştirildi.
9.05.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Avrupa Birliği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.