Avrupa Birliği

Avrupa Birliği

Son dakika Avrupa Birliği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Avrupa Birliği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Avrupa Birliği haber sayfamızda...

Avrupa Birliği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 81.302 avrupa birligi haberi bulunmuştur.
AB ülkelerine iltica başvuruları artıyor
AB ülkelerine iltica başvuruları artıyorAvrupa Birliği (AB) ülkelerine iltica başvuruları yılın ikinci çeyreğinde yüzde 115 arttı.
24.09.2021Ekonomi
Puigdemont kararı haftaya kalabilir
Puigdemont kararı haftaya kalabilirİtalya'da gözaltına alınan Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekili ve eski Katalonya Özerk Hükümet Başkanı Carles Puigdemont hakkındaki karar hafta sonuna yetişmeyebilir. Siyasetçinin avukatı Gonzalo Boye, gözaltı kararının yasa dışı olduğunu savunup müvekkilinin 'er ya da geç' serbest kalacağına inancının tam olduğunu söylüyor.
24.09.2021Dünya
Gümrüklerde 'izinli gönderici' işlemleri kolaylaştırıldı
Gümrüklerde 'izinli gönderici' işlemleri kolaylaştırıldıGümrük işlemleri kapsamında düzenlenen izinli gönderici yetkisinin, Ticaret Bakanlığı'nca verilebilecek basitleştirme izinleri kapsamına alınmasına yönelik düzenleme yapıldı.
24.09.2021Ekonomi
İspanya'yı karıştıran gözaltı
İspanya'yı karıştıran gözaltıAyrılıkçı Katalanların lideri Puigdemont'un İtalya'da gözaltına alınmasından Madrid yönetimi memnun, Barcelona'daki İtalya konsolosluğu önünde toplanan Katalonya'daki bağımsızlık yanlıları ise olayı protesto ediyor.
24.09.2021Dünya
AB'de ticari araç satışları geriledi
AB'de ticari araç satışları gerilediAvrupa Birliği (AB) ticari araç pazarında toplam satışlar ağustosta geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5,4 azaldı.
24.09.2021Uzmanpara
AB'den Türkiye ile 'yakın işbirliği' mesajı
AB'den Türkiye ile 'yakın işbirliği' mesajıAvrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borell, Türkiye ile yakın iş birliği ve koordinasyonun ilişkilerin temeli olduğunu belirtti.
24.09.2021Dünya
Ulusal karbon fiyatlandırması
Ulusal karbon fiyatlandırmasıTürkiye’nin AB Yeşil Mutabakatı Uyum Paketi’nin ilk adımı olarak “ulusal bir karbon fiyatlandırma mekanizması” kurulacak. 2050 iklim stratejisi hazırlanacak
24.09.2021Gündem
Tehdit değil fırsat
Tehdit değil fırsatESİAD, EGİAD ve İZSİAD düzenledikleri ortak çevrimiçi toplantıda Avrupa Birliği Yeşil Mutabakatı’nı masaya yatırdı.
24.09.2021Ege
Bakan Çavuşoğlu: AB'nin Türkiye ile iş birliği yapması şart
Bakan Çavuşoğlu: AB'nin Türkiye ile iş birliği yapması şartDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ile görüşmesinin ardından, ''Uluslararası ve bölgesel istikrar için AB’nin Türkiye’yle iş birliği yapması şart.'' mesajı verdi.
24.09.2021Dünya
Yusuf Engin kimdir, kaç yaşında? Danla Bilic ile anılan Yusuf Engin'in hayatı...
Yusuf Engin kimdir, kaç yaşında? Danla Bilic ile anılan Yusuf Engin'in hayatı...Yusuf Engin, Engin Grup şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor. Ünlü fenomen Danla Bilic ile adı anılan iş insanı Yusuf Engin, Rizelidir. İşte, Yusuf Engin'e dair detaylar...
23.09.2021Cadde
AB, seyahat listesini güncelledi
AB, seyahat listesini güncellediAvrupa Birliği (AB) üyelerinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle seyahat kısıtlaması uygulamayabileceği ülkelerin bulunduğu listeye 3 ülke eklendi.
23.09.2021Ekonomi
Bakan Gül: AYM kararlarına uyulması hukukun emredici hükmüdür
Bakan Gül: AYM kararlarına uyulması hukukun emredici hükmüdürAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Herkesin Anayasa Mahkemesi (AYM) kararlarına uyması hukukun emredici hükmüdür ve hukuk devletinin bir gereğidir. Bu konuda yaptığımız çalışmalarla bu kuralı takip ediyoruz" dedi.
23.09.2021Siyaset
Android'de kullanılıyor, iPhone'ların tamamının geçmesi gerekebilir!
Android'de kullanılıyor, iPhone'ların tamamının geçmesi gerekebilir!Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, birlik ülkelerinde  satılan akıllı telefon, tablet ve kulaklık gibi elektronik cihazlarda ortak şarj  girişi kullanılmasını zorunlu hale getirecek yasal düzenleme teklif etti.
23.09.2021Teknoloji
Avrupa Birliği, ABD ile diyalog başlatmak istiyor
Avrupa Birliği, ABD ile diyalog başlatmak istiyorAvrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik  Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell'in ABD Dışişleri Bakanı Anthony  Blinken ile görüşerek güvenlik ve savunma alanında taraflar arasında diyalog başlatılmasını istediği bildirildi.
23.09.2021Dünya
'Küresel para politikası yön değiştiriyor'
'Küresel para politikası yön değiştiriyor'Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, küresel para politikasının yön değiştirmeye başladığına dair sinyallerin net olduğunu belirterek, "Kovid-19 krizi başladığından bu yana görülen küresel parasal destekler artık azalmaya başlayacak." değerlendirmesinde bulundu.
23.09.2021Uzmanpara
Türkiye'den 5,6 milyar dolarlık bakliyat ve hububat ihracatı yapıldı
Türkiye'den 5,6 milyar dolarlık bakliyat ve hububat ihracatı yapıldıTürkiye'den bu yılın ocak-ağustos döneminde yurt dışına 5 milyar 579 milyon 520 bin dolarlık hububat, bakliyat, yağlı tohumlar ve mamulleri satıldı.
23.09.2021Ekonomi
Merkel’in koltuğuna aday üç isim vaatlerini sıraladı
Merkel’in koltuğuna aday üç isim vaatlerini sıraladıAlmanya'da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlerde yeniden aday olmayan Başbakan Angela Merkel’in koltuğu için yarışacak 3 aday, vaatlerini kamuoyuyla paylaştı.
23.09.2021Dünya
Son dakika... Yunanistan harita sundu! Bu fotoğrafla yayınladılar
Son dakika... Yunanistan harita sundu! Bu fotoğrafla yayınladılarSon dakika haberlere göre, Nautical Geo araştırma gemisinin Oruç Reis tarafından püskürtülmesi üzerine Türkiye'yi şikayete koşan Yunanistan, fırkateynin Girit Adası'na 10 mil uzaklıkta olduğunu ileri sürdü. Yunan medyası ayrıca, yeni bir NAVTEX ilanıyla araştırma gemisinin bölgeye döneceğini kaydediyor.
23.09.2021Dünya
Son dakika haberler: Tek kare fotoğraf damga vurdu! Dünya şaşkın...
Son dakika haberler: Tek kare fotoğraf damga vurdu! Dünya şaşkın...Son dakika haberlere göre, tarihi krizin ardından ilk görüşme 30 dakika sürdü, ABD her zamanki gibi 'özür dilemeden özür diledi!'. Ayrı açıklama yerine yapılan ortak açıklamada ise görüşme talebinin Biden'dan geldiği özellikle vurgulandı.
23.09.2021Dünya
Yoksul ülkelerde %1’i bile bulmadı
Yoksul ülkelerde %1’i bile bulmadıDünya nüfusunun yarısından fazlası henüz bir doz Kovid-19 aşısı bile olmadı. Uluslararası Af Örgütü’ne göre ise, yoksul ülkelerde 2 doz aşı olanların oranı yüzde 1’i geçmezken zengin ülkelerde bu oran yüzde 55’e ulaştı
23.09.2021Gündem
‘Soğuk savaş başlamış...’
‘Soğuk savaş başlamış...’Avrupalıların çoğunun ABD ile Çin ve Rusya arasında yeni bir soğuk savaşın başladığını düşündüğü ortaya çıktı.
23.09.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamıştı! 9 ana başlıkta 32 hedef 81 eylem
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamıştı! 9 ana başlıkta 32 hedef 81 eylemCumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından Paris İklim Anlaşması, önümüzdeki ay Meclis’in onayına sunulacak. 9 ana başlık altında 32 hedef ve 81 eylemi içeren plan hazırlayan Türkiye, 2030’a kadar sera gazı emisyonunda yüzde 21 artıştan azaltım yapacak.
23.09.2021Ekonomi
Türkiye yeni bir süreç başlatacak! Taslak hazır
Türkiye yeni bir süreç başlatacak! Taslak hazırParis İklim Anlaşması’nı TBMM’ye getirmeye hazırlanan Türkiye, BM’nin İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi’ne göre yer aldığı “gelişmiş ülkeler” kategorisi Ek-1’den çıkarak iklim fonlarından yararlanabilmek için yeni bir süreç başlatacak.
23.09.2021Ekonomi
Biden ve Macron arasında denizaltı krizi görüşmesi!
Biden ve Macron arasında denizaltı krizi görüşmesi!Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve ABD Başkanı Joe Biden, yaptıkları telefon görüşmesinde, Avustralya'nın Fransa ile imzaladığı denizaltı anlaşmasını iptal ederek ABD ve İngiltere ile ortaklık kurmasıyla yaşanan krizin ardından güveni garanti eden şartları oluşturmak ve ortak hedeflere ulaşmak için somut önlemler önermeyi amaçlayan derin istişare sürecini başlatmaya karar verdi.
22.09.2021Dünya
AK Parti Grup Başkanı Bostancı'dan Paris İklim Anlaşması açıklaması
AK Parti Grup Başkanı Bostancı'dan Paris İklim Anlaşması açıklaması AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, "Paris İklim Değişikliği Anlaşması'nı imzaladık. Muhalefet partilerine de götüreceğiz. En hızlı şekilde geçirmeyi planlıyoruz. Meclis'in en önemli başlangıç işlerinden biri olacak" dedi.
22.09.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

abAvrupa BirliğiTürkiyeABDİspanya

Avrupa Birliği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.