Geri Dön
EkonomiEkonomiye yarım trilyon destek verdi

Ekonomiye yarım trilyon destek verdi

İş Bankası, ilk çeyrek bilançosunu açıkladı. Aktif büyüklüğü 2020 sonuna göre yüzde 6.2 artarak 630.8 milyar TL’ye yükselen İş Bankası’nın nakdi kredi hacmi 384.3 milyar TL’ye, gayrinakdi kredi hacmi 135.6 milyar TL’ye ulaşırken ekonomiye sağlanan toplam kaynak tutarı 520 milyar TL düzeyinde gerçekleşti.

Ekonomiye yarım trilyon destek verdi

EKONOMİ SERVİSİ  - İş Bankası, ilk çeyrekte, toplam mevduat hacmini 382.1 milyar TL düzeyine çıkardı. Mevduat dışı fonlama kaynaklarından da etkin bir şekilde faydalanma yaklaşımına sahip olan banka, 2021 yılının ilk çeyreğinde yurt içi ve yurtdışı piyasalarda 2.4 milyar TL’nin üzerinde menkul kıymet ihracı gerçekleştirdi.

Banka, ilk çeyrekte 1.85 milyar TL düzeyinde net kâr elde etti. Sermaye yeterliliği oranı yüzde 17.8 seviyesinde gerçekleşen İş Bankası’nın, özkaynak büyüklüğü ise 66.6 milyar TL düzeyinde oluştu.

İstihdam ve yatırım

İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran şöyle ded:

“İş Bankası gibi büyük ölçekli kurumların, Kovid-19 salgınının dünya çapında etkisini sürdürdüğü böylesine zorlu dönemlerde, daha fazla sorumluluk üstlenmesi, sahip olduğu imkânları ülkesi için sonuna kadar kullanabilmesi gerekmektedir. Faaliyetlerimizi, çalışanlarımızın ve müşterilerilerimizin sağlığını, paydaşlarımızın ve ülkemizin menfaatlerini önceliklendirerek sürdürürken yenilikçi anlayışımızla istihdam ve yatırım sürekliliği sağlayacak nitelikteki projelere, ticarete ve sanayiye destek olmaya devam ediyoruz.”

 

Yol çalışmasında dinamit patlatıldı; belediye binası ile bir ev hasar gördüGiresun Bulancak ilçesine bağlı Aydındere beldesinde yol genişletme çalışması sırasında patlatılan dinamitler nedeniyle, yamaçtan kopan toprak ve kayalar, belediye binası ile çevredeki bir evde hasara neden oldu. Yaralanın olmadığı olayda, patlama anı ve sonrası anbean kameraya yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler