Banka

Banka

Son dakika banka haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan banka gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan banka haber sayfamızda...

Banka

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 35.662 banka haberi bulunmuştur.
Piyasalar pozitif seyrediyor
Piyasalar pozitif seyrediyorKüresel piyasalar ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın enflasyon ve tahvil faizlerine ilişkin endişeleri yatıştırması ile pozitif bir seyir izlerken, bugün ABD'nin büyüme verisi takip edilecek.
25.02.2021Uzmanpara
Uzaktaki müşteriyi yüzünden tanıyacak
Uzaktaki müşteriyi yüzünden tanıyacakVakıfBank’ın yeni yüz tanıma teknolojisiyle limit artırma, şifre, hesap işlem türü değişikliği ve aktivasyon işlemlerinin çağrı merkezi aranmadan ve şubeye gitmeden VakıfBank Mobil üzerinden gerçekleştirilebildiği duyuruldu.
25.02.2021Ekonomi
Pandemide büyüdü dünyayı sallayacak
Pandemide büyüdü dünyayı sallayacakSabancı Holding 2020’de gelirde 66 milyar TL’yi yakaladı, net kârda 4.7 milyarı aştı. Sabancı Holding CEO’su Cenk Alper, “Çok başarılı bir dönemi geride bıraktık. Hedef öncü olmak” dedi.
25.02.2021Ekonomi
Cep’leri POS’a dönüştürüyor
Cep’leri POS’a dönüştürüyorKatılım finans sektörünün en genç üyesi Emlak Katılım, teknoloji yatırımlarını sürdürüyor. Emlak Katılım işyerlerinin kolay tahsilat yapmasına ve müşterilerin pratik bir şekilde ödeme yapabilmelerine imkân sağlayan yeni bir ödeme platformunu müşterilerinin hizmetine sunduğunu açıkladı.
25.02.2021Ekonomi
Suç gelirlerinin aklanması ve terörün finansmanının önlenmesine ilişkin yönetmelikte değişiklik
Suç gelirlerinin aklanması ve terörün finansmanının önlenmesine ilişkin yönetmelikte değişiklikSuç Gelirlerinin Aklanmasının ve Terörün Finansmanının Önlenmesine Dair Tedbirler Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı.
24.02.2021Siyaset
Emlak Katılım’dan İşletmenize Kolaylık!
Emlak Katılım’dan İşletmenize Kolaylık!Emlak Katılım CepPOS, fiziksel POS cihazından bağımsız olarak firmanızın kartlardan kolayca tahsilat almasına ve müşterilerinizin daha pratik ödeme yapabilmelerine imkân sağlayan ödeme platformudur.
24.02.2021Advertorial
'Sigara içme' bahanesiyle milyonluk firar
'Sigara içme' bahanesiyle milyonluk firarEskişehir'de zimmetine para geçirdiği iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan 7’nci İcra Müdür Yardımcısı E.K., adliyedeki görev yerinden 'sigara içme' bahanesiyle dışarı çıkıp, firar etti. E.K.’nin zimmetine geçirdiği miktarın 5 milyon lira olduğu bildirildi.
24.02.2021Haberler
Dbs Nedir? Bankalarda Dbs Ne Anlama Gelir, Nasıl Kullanılır?
Dbs Nedir? Bankalarda Dbs Ne Anlama Gelir, Nasıl Kullanılır?Bankalarda bulunan bazı sistemler bulunur. Bu sistemler genellikle müşterilere sağlanan kolaylıklardır. DBS sistemi de bu sistemlerden biridir. DBS sistemini kimlerin kullandığı ve ne gibi kolaylıklar sağladığı birçok kişinin merak ettiği bir konudur. DBS nedir? Bankalarda DBS ne anlama gelir, nasıl kullanılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
24.02.2021Eğitim
'Sigara içme' bahanesiyle milyonluk firar! İcra müdür yardımcısı aranıyor
'Sigara içme' bahanesiyle milyonluk firar! İcra müdür yardımcısı aranıyorEskişehir'de zimmetine para geçirdiği iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan 7’nci İcra Müdür Yardımcısı E.K., adliyedeki görev yerinden 'sigara içme' bahanesiyle dışarı çıkıp, firar etti. E.K.’nin zimmetine geçirdiği miktarın 5 milyon lira olduğu bildirildi.
24.02.2021Gündem
DİB MBSTS başvuru ekranı TIKLA, başvuru ücreti ne kadar?  DİB MBSTS nedir, başvurusu nasıl yapılır?
DİB MBSTS başvuru ekranı TIKLA, başvuru ücreti ne kadar? DİB MBSTS nedir, başvurusu nasıl yapılır?DİB-MBSTS sınavı başvuruları bugün yani 24 Şubat tarihinde başladı. 10 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavının başvuru kılavuzu yayımlandı. Peki DİB MBSTS başvurusu nasıl yapılır? İşte DİB MBSTS başvuru ekranı...
24.02.2021Gündem
TCMB'den döviz pozisyonunu etkileyen işlemlerin izlenmesine ilişkin değişiklik
TCMB'den döviz pozisyonunu etkileyen işlemlerin izlenmesine ilişkin değişiklikTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB), döviz pozisyonunu etkileyen işlemlerin TCMB tarafından izlenmesine ilişkin usul ve esaslar hakkında yönetmelikte yaptığı değişiklikler, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
24.02.2021Ekonomi
TCMB'den bir değişiklik daha
TCMB'den bir değişiklik dahaTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB), döviz pozisyonunu etkileyen işlemlerin TCMB tarafından izlenmesine ilişkin usul ve esaslar hakkında yönetmelikte yaptığı değişiklikler, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
24.02.2021Uzmanpara
ABD'de bankacılık sektörünün kârı azaldı
ABD'de bankacılık sektörünün kârı azaldıABD'de bankacılık sektörünün kârı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının ekonomik etkileri nedeniyle 2020'de bir önceki yıla kıyasla yüzde 36,5 düşerek 147,9 milyar dolara geriledi.
24.02.2021Uzmanpara
YKS başvuru tarihleri 2021 | YKS ne zaman uygulanacak, TYT - AYT- YDT başvuru ücreti ne kadar?
YKS başvuru tarihleri 2021 | YKS ne zaman uygulanacak, TYT - AYT- YDT başvuru ücreti ne kadar?Üniversite sınavına hazırlanan adaylar, YKS başvuru işlemini tamamlamak istiyor. YKS başvuru işlemlerinin sona ermesine sadece birkaç gün kaldı. Böylelikle başvuru günlüklerini kaçırmak istemeyenler, YKS başvuru tarihleri 2021 aramasında bulunuyor. Aynı zamanda YKS ne zaman uygulanacak, TYT - AYT- YDT başvuru ücreti ne kadar? sorularının cevaplarını da öğrenmek istiyor. İşte ÖSYM tarafından yapılan YKS açıklamaları...
24.02.2021Gündem
Pandemide işlem hacmi 210 milyar lirayı aştı
Pandemide işlem hacmi 210 milyar lirayı aştıFaktoring, finansal kiralama ve finansman şirketlerinin işlem hacmi, pandeminin tüm sektörleri etkilediği 2020’de, 210 milyar TL’ye ulaştı. Aktif toplam 154 milyar, özkaynaklar 27.8 milyar, müşteri sayısı 2.6 milyon oldu
24.02.2021Ekonomi
'Balıkçı değil entegre fabrika'
'Balıkçı değil entegre fabrika'Bildiğiniz balıkçı teknelerini unutun! Türkiye, gemi ve yat sektöründe yenilikçi üretimi ve yüksek mühendislik çalışmaları sayesinde denize entegre, ‘fabrika gibi’ gemi üretiyor. Bu özel yapım gemilerde aynı anda balık tutulup, ayıklanıp, donduruluyor, un haline getiriliyor.
24.02.2021Ekonomi
Dijital para projesine iki dev banka daha katıldı
Dijital para projesine iki dev banka daha katıldıUluslararası Ödemeler Bankası (BIS), Çin Merkez Bankası ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkez bankalarının sınır ötesi ödemeler için dijital para projesi “Multiple CBDC Bridge”e katıldıklarını bildirdi.
23.02.2021Uzmanpara
Ziraat Katılım 60,2 milyar lira bilanço büyüklüğüne ulaştı
Ziraat Katılım 60,2 milyar lira bilanço büyüklüğüne ulaştıZiraat Katılım Genel Müdürü Metin Özdemir, Ziraat Katılım'ın 2020 yılında doğru yapılandırılmış stratejisi, esnek iş modeli ve güçlü mali yapısı ile hedeflerine ulaştığını belirterek, "Bankamız 2020 yıl sonu itibarıyla toplam aktiflerini bir önceki yıl sonuna göre yüzde 65 artırarak 60,2 milyar TL bilanço büyüklüğüne ulaşmıştır. Ziraat Katılım, müşteri memnuniyetine öncelik veren hizmet anlayışı ve verimlilik odağında yapılandırılmış iş döngüsünün icrası sonucunda, 2020 yılını başarılı bir şekilde tamamlamıştır." ifadelerini kullandı.
23.02.2021Ekonomi
"Mobil Bankacılık" dolandırıcılığı! 35 şüpheli tutuklandı
"Mobil Bankacılık" dolandırıcılığı! 35 şüpheli tutuklandıİnternet ve mobil bankacılık hesaplarına erişerek 2 milyon 700 bin liraya yakın dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 43 şüpheliden 35'i tutuklandı. Hakkında gözaltı kararı bulunan 5 şüpheliyi yakalama çalışmaları sürürken 7 şüpheli hakkında adli kontrol hükümleri uygulandı. Öte yandan bir şüpheli hakkında da ev hapsi kararı verildi.
23.02.2021Gündem
Maaş geçiş promosyonu davasında emsal karar
Maaş geçiş promosyonu davasında emsal kararİzmir'de faaliyet gösteren bir güvenlik şirketi, çalışanlarının maaş geçiş promosyonu için anlaştığı yabancı sermayeli bankayla yaptığı sözleşmenin bitmesine 1 ay kala davalık oldu. Güvenlik şirketinden 125 bin lirayı geri almak için açılan davayı mahkeme, ‘bankanın güven kurumu olmasına rağmen dürüstlük ilkesine aykırı davrandığı' gerekçesiyle reddetti.
23.02.2021Haberler
Güney Kore İran'ın 7 milyar dolarını ABD'ye danışarak serbest bırakıyor
Güney Kore İran'ın 7 milyar dolarını ABD'ye danışarak serbest bırakıyorTahran yönetimine sunulan teklifin kabul edildiğini aktaran Seul, öneri listesinde nelerin olduğunu ise açıklamadı. İran, Güney Kore bankalarındaki paralarına yaptırımlar nedeniyle erişemiyordu.
23.02.2021Dünya
'Sürdürülebilir Finans Forumu' çevrim içi gerçekleştirildi
'Sürdürülebilir Finans Forumu' çevrim içi gerçekleştirildiBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, Türk bankacılık sektörünün pek çok alandaki öncü ve yenilikçi tavrını "sürdürülebilirlik" alanında da sergilediğini belirterek, "Bankacılık sektörünün sürdürülebilir finans alanında inisiyatifi ele aldığını, gerek risk yönetimi gerekse kaynak tahsisi anlamında pek çok iyi uygulama örneği sergilediğini görüyoruz." dedi.
23.02.2021Uzmanpara
Son Dakika: Yargıtay son noktası koydu! Maaş geçiş promosyonu...
Son Dakika: Yargıtay son noktası koydu! Maaş geçiş promosyonu...İzmir'de faaliyet gösteren bir güvenlik şirketi, çalışanlarının maaş geçiş promosyonu için anlaştığı yabancı sermayeli bankayla yaptığı sözleşmenin bitmesine 1 ay kala davalık oldu. Güvenlik şirketinden 125 bin lirayı geri almak için açılan davayı mahkeme, ‘bankanın güven kurumu olmasına rağmen dürüstlük ilkesine aykırı davrandığı' gerekçesiyle reddetti.
23.02.2021Ekonomi
Son dakika: Borç yapılandırmasının bozulmaması için önemli tarih!
Son dakika: Borç yapılandırmasının bozulmaması için önemli tarih!Son dakika gelen habere göre kamuya yönelik vergi ve idari para cezası gibi borçlarını yeniden yapılandıranların, uygulamadan yararlanabilmesi için ilk taksit tutarlarını 1 Mart'a kadar ödemesi gerekiyor.
23.02.2021Ekonomi
AÖF para yatırma nasıl yapılır? Açık Öğretim Fakültesi kayıt yenileme işlemleri
AÖF para yatırma nasıl yapılır? Açık Öğretim Fakültesi kayıt yenileme işlemleriAÖF kayıt işlemleri devam ediyor. Elektronik ortamda yapılan AÖF kayıt yenileme işlemleri devam ediyor. 15 Şubat'ta başlayan kayıt yenileme işlemleri ne zaman sona erecek? AÖF kayıt yenileme ve para yatırma işlemleri ile ilgili detaylar da merak ediliyor. İşte AÖF kayıt yenileme süreci.
23.02.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

bankaekonomipandemiresmi gazetefinans

Banka ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.