Geri Dön

Elektrik-elektronikte şampiyonlar belli oldu

Elektrik ve Elektronik İhracatçıları Birliği (TET), Türkiye’de elektrik-elektronik sektöründe 2019 yılında en çok ihracat yapan firmaları açıkladı.

Elektrik-elektronikte şampiyonlar belli oldu

Elektrik-elektronik sektöründe 2019 yılında en çok ihracat yapan firma Vestel oldu. İkinci firma Arçelik olurken, üçüncülüğü BSH Ev Aletleri aldı.

Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Geleneksel pazarımız olan Avrupa Birliği’ne uzun bir aradan sonra 2019 yılında fazla verdik. Ama bir pazara bu kadar da bağlı olmak iyi değil. Pazar çeşitlendirmesi yapmalıyız” dedi. TİM Başkanı İsmail Gülle de, “Rekabetin bu kadar arttığı bir durumda İngiltere pazarından asla vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu. TET Yönetim Kurulu Başkanı Güven Uçkan da, “Beyaz eşya sektörü 25 milyon adet üretimle Avrupa’da birinci, dünyada da Çin’den sonra ikinci konumda bulunuyor” dedi.

TBMM Başkanı Şentop açıkladı! Ayasofya'da ilk namaz...Ayasofya kararı sonrası TBMM Başkanı Mustafa Şentop açıklamalarda bulundu. “Ne zaman namaz kılmaya gideceksiniz?” sorusuna ilişkin Şentop, ''En kısa zamanda. Muhtemelen önümüzdeki hafta içerisinde olabilir. En geç önümüzdeki hafta cumaya kadar bu konuda adım atılır. Hep beraber, siz de gelirsiniz.'' yanıtını verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber