Ekonomi Emekliye markette indirim

Emekliye markette indirim

26.03.2024 - 07:01 | Son Güncellenme:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı ziyaretinde yaptığı konuşmada, tüm engellere ve finansal krizlere rağmen Türkiye ekonomisinin istikrarla büyüdüğüne dikkati çekerek, yıl sonu itibarıyla enflasyonun düşüşe geçeceğini söyledi.

Emekliye markette indirim

Emeklilerin yaşam kalitesini artıracak, fiziksel ve ruhsal sağlık, sosyal ve kültürel yönden zenginleştirecek birçok çalışmayı da, emekliler yılı kapsamında hayata geçirdiklerini anlatan Işıkhan sözlerini şöyle sürdürdü: “PTT AVM’de, Tarım Kredi Kooperatif Marketleri’nde, Türk Hava Yolları’nda, TCDD’de, GSM operatörlerinde, sinema ve tiyatrolarda, PTT Kargo’da emeklilere özel indirimler ve kampanyalar başlatacağız. Ayrıca Türkiye’nin önde gelen zincir marketlerinde ve giyim mağazalarında emeklilere özel indirimler sağlayacağız. Belediyeler Birliği ile protokol yaparak emeklilerimizin kültür turlarıyla ücretsiz olarak Türkiye’yi şehir şehir dolaşmalarının temellerini atacağız. Bunun gibi emeklilerimize imtiyaz sağlayan birçok uygulamayı emekliler yılı kapsamında günbegün kamuoyuyla paylaşacağız.” 

Haberin Devamı

Ölüm aylığı alanlara 5 bin TL promosyon

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan ölüm aylığı alan 3,3 milyon hak sahibine de başvurmaları halinde 5 bin TL promosyon ödenecek. SGK’nın açıklamasında “ölüm aylığı alan 3,3 milyon hak sahibine, başvurmaları halinde 5 bin lira promosyon ödemesi kamu Bankalarımızca yapılacaktır. Ödeme için emeklilerimizin ve hak sahiplerinin bankalara başvuruda bulunmaları gerekmektedir” denildi.

İkramiyeler 2-5 Nisan’da

Bakan Işıkhan, 3 bin TL’ye çıkarılan emekli bayram ikramiyelerinin 2-5 Nisan tarihleri arasında hesaplara yatırılacağını söyledi. SSK kapsamındakilerden ödeme günleri 17-18 olanlara 2 Nisan’da, 19-22 olanlara 3 Nisan’da, 23-26 olanlara 4 Nisan’da ödeme yapılacak. Bağ-kur’lulara 5 Nisan’da, Emekli Sandığı kapsamında 1 ve 2’sinde alanlara 2 Nisan’da, geri kalanlara 3-5 Nisan arasında ikramiyeler ödenecek.- - ANKARA Milliyet