Geri Dön
EkonomiEkim ayı enflasyon rakamları ne zaman açıklanacak? Enflasyon oranları belli oldu mu?

Ekim ayı enflasyon rakamları ne zaman açıklanacak? Enflasyon oranları belli oldu mu?

Kasım ayı yaklaşırken enflasyon oranlarının artıp artmayacağı merak konusu olmuş durumda... AA Finans Enflasyon Beklenti Anketi açıklanırken sıkça "Enflasyon rakamları ne zaman açıklanacak?" sorusu yöneltiliyor.

Ekim ayı enflasyon rakamları ne zaman açıklanacak? Enflasyon oranları belli oldu mu?

Ekim ayının son günlerindeyiz, kasım ayına çok az bir süre kaldı. Her ay olduğu gibi gözler enflasyon rakamlarında... Bu nedenle "Enflasyon rakamları ne zaman açıklanacak? Ekim ayı enflasyon oranları belli oldu mu?" soruları hızlanmış durumda...

ENFLASYON RAKAMLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Ekim ayı enflasyon rakamları henüz açıklanmış değil. Enflasyon oranları 3 Kasım Çarşamba günü açıklanacak.

Enflasyon Beklenti Anketi sonuçlandı

AA Finans'ın, TÜİK tarafından 3 Kasım Çarşamba günü açıklanacak ekim ayı enflasyon verilerine ilişkin beklenti anketi, 18 ekonomistin katılımıyla sonuçlandı.

Ankete göre, ekonomistlerin ekim ayı enflasyon beklentilerinin ortalaması yüzde 2,50 oldu. Ankete katılan ekonomistlerin ekim ayı için enflasyon beklentileri, en düşük yüzde 1,50, en yüksek yüzde 3,40 aralığında yer aldı.

Ekonomistlerin ekim ayı enflasyon beklentilerinin ortalamasına (yüzde 2,50) göre bir önceki ay yüzde 19,58 olan yıllık enflasyonun yüzde 20,01'e yükseleceği hesaplanıyor.

Tüketici Fiyat Endeksi, eylülde bir önceki aya göre yüzde 1,25 artış göstermişti.

Öte yandan, ekonomistlerin yıl sonu enflasyon beklentisi, bir önceki ankete göre 128 baz puan artarak yüzde 19,30'a yükseldi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Ebru Şallı eleştirilere 'teve2 Magazin Masası'nda cevap verdiEbru Şallı'nın acı günü... teve2’de; sunuculuğunu Esin Övet, Ebru Şancı ve Timuçin Güner'in yaptığı, hafta içi her gün saat 11.00’de canlı yayınla ekrana gelen 'teve2 Magazin Masası'na, geçtiğimiz günlerde sabaha karşı babası Şükrü Şallı'yı kaybeden Ebru Şallı telefonla bağlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler