Enflasyon

Enflasyon

Son dakika enflasyon haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan enflasyon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan enflasyon haber sayfamızda...

Enflasyon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 24.948 enflasyon haberi bulunmuştur.
MART KİRA ARTIŞ ORANI 2024: Mart ayı konut ve iş yeri kira artış oranı (TÜFE-TEFE) ne zaman açıklanacak, belli oldu mu?
MART KİRA ARTIŞ ORANI 2024: Mart ayı konut ve iş yeri kira artış oranı (TÜFE-TEFE) ne zaman açıklanacak, belli oldu mu? Mart ayına girilmesiyle birlikte konut ve iş yeri sahipleri kira artış oranını sorgulamaya başladı. Mart ayı içerisinde sözleşmelerini yenileyecek olan vatandaşlar TÜFE-TEFE oranı yüzde kaç oldu, Mart ayı kira artış oranı ne kadar sorularını yakından takip ediyor. Peki Mart ayı kira artış oranı açıklandı mı, ne zaman belli olacak?
1.03.2024 Bilgi Rehberi
ENFLASYON NE ZAMAN HANGİ GÜN AÇIKLANIR? 2024 TÜİK Şubat enflasyon rak için geri sayım! Şubat enflasyon oranı
ENFLASYON NE ZAMAN HANGİ GÜN AÇIKLANIR? 2024 TÜİK Şubat enflasyon rak için geri sayım! Şubat enflasyon oranı Şubat enflasyon oranları için gözler Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yapılacak açıklamada. TÜİK Şubat ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasına kısa bir süre kala beklentiler de araştırılıyor. Gelecek yeni enflasyon rakamları ekonomi gündemini de belirleyecek. Peki, 2024 Şubat enflasyon rakamları ne zaman açıklanacak?
1.03.2024 Bilgi Rehberi
2024 ŞUBAT tuik.gov.tr ✅ Enflasyon oranı kaç çıktı? 2024 Şubat Enflasyon beklentisi nedir? TÜİK açıkladı mı? İşte son durum
2024 ŞUBAT tuik.gov.tr ✅ Enflasyon oranı kaç çıktı? 2024 Şubat Enflasyon beklentisi nedir? TÜİK açıkladı mı? İşte son durum Yeni aya girmemizle birlikte gündeme geçtiğimiz ayın enflasyon oranı geldi. Milyonlarca vatandaş 2024 Şubat ayının enflasyon oranı kaç çıktı öğrenmek istiyor. Peki 2024 Şubat Enflasyon beklentisi nedir? İşte TÜİK'de son durum
1.03.2024 Bilgi Rehberi
Euro Bölgesi enflasyonu düştü
Euro Bölgesi enflasyonu düştü Euro Bölgesi enflasyonu şubat ayında düştü ancak çekirdek fiyat artışı yüksek kaldı.
1.03.2024 Uzmanpara
İstanbul’un enflasyonu açıklandı
İstanbul’un enflasyonu açıklandı İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) açıkladığı verilere göre İstanbul’da şubat ayında perakende fiyatlar aylık yüzde 4,07, yıllık bazda yüzde 76,58 arttı.
1.03.2024 Uzmanpara
İstanbul'un enflasyonu belli oldu
İstanbul'un enflasyonu belli oldu İTO'nun açıkladığı verilere göre, İstanbul’da Şubat ayında perakende fiyatlar aylık yüzde 4,07, yıllık bazda yüzde 76,58 arttı.
1.03.2024 Ekonomi
'Fed'den 3 faiz indirimi bekliyorum'
'Fed'den 3 faiz indirimi bekliyorum' Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bu yıl üç faiz indirimi yapmasını beklemeye devam edeceğini söyledi.
1.03.2024 Uzmanpara
'Enflasyon beklenenden daha hızlı yavaşlıyor'
'Enflasyon beklenenden daha hızlı yavaşlıyor' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Konseyi Üyesi ve İtalya Merkez Bankası Başkanı Fabio Panetta, tüketici fiyatlarındaki büyümenin beklenenden daha hızlı yavaşladığını söyledi.
1.03.2024 Uzmanpara
'Bu yıl faiz oranlarını düşürmemizi bekliyorum'
'Bu yıl faiz oranlarını düşürmemizi bekliyorum' New York Fed Başkanı John Williams, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bir sonraki hamlesinin muhtemelen faiz oranı hedefinde bir indirim olacağını yineledi.
1.03.2024 Uzmanpara
Nikkei 225 Endeksi rekor seviyeye yükseldi
Nikkei 225 Endeksi rekor seviyeye yükseldi Japonya'nın Nikkei 225 hisse senedi endeksi, teknoloji ile ilgili hisse senetlerinin ABD'deki emsalleri arasındaki rekor yüksek kapanışları takip etmesi ve sigorta şirketlerinin değer kazanmasıyla cuma günü tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi.
1.03.2024 Uzmanpara
MHP lideri Bahçeli: Kent uzlaşısı dedikleri PKK ittifakıdır
MHP lideri Bahçeli: Kent uzlaşısı dedikleri PKK ittifakıdır MHP MYK toplantısında konuşan MHP lideri Bahçeli, bugünkü CHP'nin İzmir'de denize dökülenlerin varisi olduğunu belirterek, 'Oyunu görüyor, rol paylaşımını okuyoruz. Kent uzlaşısı dedikleri PKK ittifakıdır' dedi.
29.02.2024 Haberler
Almanya'da enflasyon şubatta düştü
Almanya'da enflasyon şubatta düştü 2023 yılında Japonya'yı geçerek dünyanın en büyük üçüncü ekonomisi olan Almanya'da enflasyon artış hızı şubat ayında öncü verilerle gerileme gösterdi.
29.02.2024 Uzmanpara
MHP lideri Bahçeli: Kent uzlaşısı dedikleri PKK ittifakıdır
MHP lideri Bahçeli: Kent uzlaşısı dedikleri PKK ittifakıdır MHP MYK toplantısında konuşan MHP lideri Bahçeli, bugünkü CHP'nin İzmir'de denize dökülenlerin varisi olduğunu belirterek, 'Oyunu görüyor, rol paylaşımını okuyoruz. Kent uzlaşısı dedikleri PKK ittifakıdır' dedi.
29.02.2024 Gündem
“Büyümenin kaynağı sınai üretim değil iç tüketim”
“Büyümenin kaynağı sınai üretim değil iç tüketim” Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Seyit Ardıç, 2023 yılı 4. çeyrek büyüme rakamlarına ilişkin, “Yıllık ve çeyreklik bazda iç tüketim etkisiyle güçlü bir büyüme görüyoruz, ancak sanayi tarafında sınırlı artış dikkat çekici” dedi.
29.02.2024 Ekonomi
“Ülkemizin tek haneli enflasyon ve çift haneli büyüme yapısına rahatlıkla kavuşabileceğine inanıyoruz”
“Ülkemizin tek haneli enflasyon ve çift haneli büyüme yapısına rahatlıkla kavuşabileceğine inanıyoruz” Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, "Türkiye’nin kalkınma hızının artacağına, ihracat potansiyelinin daha da gelişeceğine ve ülkemizin tek haneli enflasyon ve çift haneli büyüme yapısına rahatlıkla kavuşabileceğine inanıyoruz” dedi.
29.02.2024 Ekonomi
Bakkal görünümlü depoda kanser ilacı satan çift serbest kaldı
Bakkal görünümlü depoda kanser ilacı satan çift serbest kaldı Adana'da temin ettikleri kanser ilaçlarını bakkal görünümlü depoda satan karı koca, polis tarafından gözaltına alındı. 2 şüpheli, sevk edildikleri adliyede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
29.02.2024 Haberler
Karı kocadan büyük oyun! Bakkal görünümlü dükkandan çıkanlar herkesi şoke etti
Karı kocadan büyük oyun! Bakkal görünümlü dükkandan çıkanlar herkesi şoke etti  Adana'da temin ettikleri kanser ilaçlarını bakkal görünümlü depoda satan karı koca, polis tarafından gözaltına alındı. Bakkal dükkanında farklı devlet hastanelerine ait olduğu belirlenen 35 bin 206 kutu kansen ilacı ele geçirildi.
29.02.2024 Gündem
Japonya'da çekirdek enflasyon sabit kaldı
Japonya'da çekirdek enflasyon sabit kaldı Japonya Merkez Bankası (BoJ) tarafından hükümetin açıkladığı tüketici fiyat verilerine dayanarak hesaplanan çekirdek enflasyon ölçümü ocak ayında değişiklik göstermedi.
29.02.2024 Uzmanpara
'Bu yıl 3 faiz indirimi makul'
'Bu yıl 3 faiz indirimi makul' New York Fed Başkanı John Williams yüzde 2 enflasyon hedefine gidişte hala uzun bir yol olduğunu, bu yıl 3 faiz indiriminin makul bir başlangıç noktası olmasını beklediğini belirtti.
29.02.2024 Uzmanpara
'Enflasyon hedefe dönünce faizi düşüreceğiz'
'Enflasyon hedefe dönünce faizi düşüreceğiz' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkan Yardımcısı Luis de Guindos enflasyonun hedefe döndüğüne ikna olduklarında faizi düşüreceklerini söyledi.
29.02.2024 Uzmanpara
ŞUBAT ENFLASYON RAKAMLARI 2024 TÜİK 📈 Şubat ayı enflasyon oranı ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Enflasyon beklentisi...
ŞUBAT ENFLASYON RAKAMLARI 2024 TÜİK 📈 Şubat ayı enflasyon oranı ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Enflasyon beklentisi... Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) enflasyon rakamlarını aylık olarak açıklıyor. Ocak ayı enflasyon rakamları 5 Şubat günü duyurulumuş ve Tüketici Fiyat Endeksi ocakta yüzde 6,7 artarken, yıllık bazda yüzde 64,86 olmuştu. Gözler şubat ayı enflasyon oranlarında! Peki, 2024 TÜİK Şubat enflasyon rakamları ne zaman açıklanacak?
29.02.2024 Bilgi Rehberi
Erdoğan'ın açıklamalarının ardından gözler emekli maaşlarına çevrildi: Ek zam gelir mi? Ekonomist Bayram değerlendirdi
Erdoğan'ın açıklamalarının ardından gözler emekli maaşlarına çevrildi: Ek zam gelir mi? Ekonomist Bayram değerlendirdi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "En düşüğü 10 bin lira olan emekli maaşı yeterli değil. Devlet ve millet olarak daha fazla çalışacak, ortaya çıkan kazançtan da emeklilerimize hak ettikleri parayı vereceğiz." dedi. Peki Temmuz ayından önce ara zam yapılır mı? Ekonomist Muhammet Bayram kritik soruyu milliyet.com.tr'ye değerlendirdi.
29.02.2024 Ekonomi
‘Emekli kart’ için Meclis’e çağrı
‘Emekli kart’ için Meclis’e çağrı Özel, 31 Mart’tan sonra zam ve vergilerin artacağını vurgulayarak “Ne yapacaksanız sandıkta yapacaksınız” dedi. TBMM’ye çağrı yapan Özel, emekliler için indirim kartı teklifini de yineledi...
29.02.2024 Gündem
Ofis fiyatları mercek altında
Ofis fiyatları mercek altında Merkez Bankası, ofis ve dükkan fiyatlarını mercek altına aldı. Ticari gayrimenkul bir yılda yüzde 98 zamladı. Ankara ve İzmir’deki artış, İstanbul’u solladı.
29.02.2024 Ekonomi
ABD ekonomisi yüzde 3,2 ile beklentilerin altında büyüdü
ABD ekonomisi yüzde 3,2 ile beklentilerin altında büyüdü ABD ekonomisi Ocak ayında yüzde 3,2 ile beklentilerin altında büyüdü.
28.02.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Enflasyon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.