Enflasyon

Enflasyon

Son dakika enflasyon haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan enflasyon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan enflasyon haber sayfamızda...

Enflasyon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 18.248 enflasyon haberi bulunmuştur.
‘Aylık bağlama oranı artsın’ talebi var
‘Aylık bağlama oranı artsın’ talebi var Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), emekli aylığı hesaplanmasında gösterge sistemine geçilmesini ve mevcutta yüzde 35 olan alt sınır aylık bağlama oranının yüzde 70’e yükseltilmesini istedi.
18.10.2021Ekonomi
Altın fiyatlarında haftanın bilançosu belli oldu
Altın fiyatlarında haftanın bilançosu belli olduKüresel çapta enflasyonist eğilimin yükselmesi altın fiyatları üzerinde etkili olmaya devam ediyor. Özellikle Avrupa’da görülen enerji fiyatlarındaki artış, emtia piyasasını derinden etkiliyor. Altının ons fiyatı çarşamba günü ABD’de açıklanan enflasyon rakamlarının ardından tırmanışa geçti. Bu durum yurt içinde ise gram altını etkiledi. Peki altın fiyatları haftanın son işlem gününde hangi yönde seyretti? İşte haftanın bilançosu...
17.10.2021Uzmanpara
Kavcıoğlu ile görüşmesini kurmaylarıyla değerlendirdi
Kavcıoğlu ile görüşmesini kurmaylarıyla değerlendirdiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ekonomi kurmaylarıyla birlikte Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nı önceki gün ziyaret ederek Başkan Şahap Kavcıoğlu ile görüştü.
17.10.2021Siyaset
Piyasalarda gözler veri gündemine çevrildi
Piyasalarda gözler veri gündemine çevrildiKüresel pay piyasaları, para politikasında azalan belirsizlikler ve açıklanmaya başlanan şirket bilançolarının özellikle ABD'de beklentilerin üzerinde gerçekleşmesiyle alıcılı bir seyir izlerken, gelecek hafta küresel bazda enflasyon verileri başta olmak üzere yoğun veri gündemi takip edilecek.
16.10.2021Uzmanpara
‘Dış politikada küme düşüyoruz’
‘Dış politikada küme düşüyoruz’CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Parti Genel Merkezi’nde dün düzenlediği basın toplantısında özetle şunları söyledi:EKONOMİ ŞİŞTİ: Erdoğan yönetiminde ekonomi büyümedi, şişti...
16.10.2021Siyaset
‘Hızlı toparlandık riskleri azaltalım’
‘Hızlı toparlandık riskleri azaltalım’Koç Topluluğu’nun bayileri ve yetkili servisleri ile fikir alışverişinde bulunmak üzere düzenlediği geleneksel Anadolu Buluşmaları’nın 29’uncusu bu yıl dijital ortamda gerçekleştirildi.
16.10.2021Ekonomi
2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi, TBMM'ye sunuldu
2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi, TBMM'ye sunulduSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu.
16.10.2021Ekonomi
Bakan Yardımcısı Nebati'den Vergi Kanunu açıklaması
Bakan Yardımcısı Nebati'den Vergi Kanunu açıklamasıHazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, “Meclisten geçen yeni Vergi Kanunu ile yıllık 240 bin liranın altında olan basit vergilendirilen yaklaşık 850 bin esnaf gelir vergisinden muaf olacak. Tarımsal destek ödemelerindeki gelir vergisi kesintisi son bulacak. 4 kez verilen geçici vergi beyannameleri 3’e indirilecek. Nakit sermaye artırımında yüzde 50 olarak uygulanan kurumlar vergisi indirimi, artırılan sermayenin yurt dışından getirilmesi durumunda yüzde 75 olarak uygulanacak. Vergiye gönüllü uyum artacak.” dedi.
15.10.2021Ekonomi
Çin'den enflasyon açıklaması
Çin'den enflasyon açıklamasıÇin Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada, ülkede enflasyon artışının kontrol altında olduğu belirtildi.
15.10.2021Uzmanpara
Alman perakendeciler satış tahminlerini korudu
Alman perakendeciler satış tahminlerini koruduAlmanya Perakendeciler Birliği (HDE), son çeyrekte ekonomik toparlanmada durgunluk beklentisine rağmen, 2021'de perakende satışların geçen yıla göre yüzde 1,5 büyüyeceği öngörüsünü korudu.
15.10.2021Uzmanpara
Altın fiyatlarında son durum ne?
Altın fiyatlarında son durum ne?Altın fiyatlarında bu hafta oldukça hareketli bir seyir gözleniyor. Özellikle ABD’den gelen enflasyon rakamlarının beklentilerin üzerinde yükselmesiyle birlikte güvenli liman olan altına talep artışa geçti. Ons altında görülen yukarı yönlü fiyatlamalar yurt içinde gram altını da etkiledi. Peki haftanın son işlem gününde altın fiyatları hangi yönde seyrediyor? İşte yatırımcıların merakla takip ettiği gelişmeler…
15.10.2021Uzmanpara
Son dakika! Küçük esnafa gelir vergisi muafiyeti TBMM'den geçti
Son dakika! Küçük esnafa gelir vergisi muafiyeti TBMM'den geçtiAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medyadan yaptığı paylaşımda küçük esnafa gelir vergisi muafiyetinin TBMM'den geçtiğini duyurdu.
15.10.2021Siyaset
Ekonomik toparlanmadaki ayrışmaya karşı uyarı
Ekonomik toparlanmadaki ayrışmaya karşı uyarıUluslararası Para ve Finans Komitesi (IMFC), ekonomiler arasındaki ayrışmanın devam ettiğini ve toparlanmaya yönelik risklerin aşağı yönlü hale geldiğini belirterek yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı aşılamayı hızlandırmak için uluslararası iş birliği çağrısında bulundu.
15.10.2021Uzmanpara
‘Her bir kuruşun hesabı yapılıyor’
‘Her bir kuruşun hesabı yapılıyor’Gaziemir Belediye Meclisi, 2022 yılı performans programı ile gelir-gider bütçesini görüştü.
15.10.2021Ege
New York borsası yükselişle kapandı
New York borsası yükselişle kapandıNew York borsası, şirketlerin beklenenden güçlü gelen bilançolarının etkisiyle günü yükselişle tamamladı.
14.10.2021Ekonomi
Son dakika: Milyonları ilgilendiriyor! Vergi Usul Kanunu'nda değişiklik
Son dakika: Milyonları ilgilendiriyor! Vergi Usul Kanunu'nda değişiklikSon dakika haberine göre; Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Kabul edilen kanunla; konaklama vergisinin yürürlük tarihi, 1 Ocak 2023'e erteleniyor. Çiftçilerin desteklenmesi için kamu kurum ve kuruluşları tarafından yapılan destekleme ödemeleri, gelir vergisinden istisna tutulacak. Dijital ortamda vergi takiplerinin inceleme ve denetimlerinin alt yapısı oluşturulacak.
15.10.2021Ekonomi
Bakan Elvan G-20 Bakanlar Toplantısı'na katıldı
Bakan Elvan G-20 Bakanlar Toplantısı'na katıldıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, G20 Bakanlar Toplantısı'nda küresel enflasyon baskılarını, emtia fiyatlarındaki son dönemde yaşanan artışları ve artan küresel borçluluk düzeylerini ele aldıklarını bildirdi.
14.10.2021Ekonomi
ABD'de üretici fiyatları beklentilerin altında arttı
ABD'de üretici fiyatları beklentilerin altında arttıABD'de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), eylülde aylık bazda yüzde 0,5 yükselerek piyasa beklentilerinin altında arttı.
14.10.2021Uzmanpara
İspanya'da enflasyon 13 yılın zirvesinde
İspanya'da enflasyon 13 yılın zirvesindeİspanya'da enflasyon enerji ve giyecek fiyatlarının etkisiyle eylülde yüzde 4 yükselerek son 13 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.
14.10.2021Uzmanpara
ABD'de fiyat artışları enflasyonu körüklüyor
ABD'de fiyat artışları enflasyonu körüklüyorABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla hız kazanan gıda fiyatlarındaki artış, 2011'den bu yana en yüksek seviyeye ulaşırken, ülkede enflasyonu körüklemeye devam ediyor.
14.10.2021Uzmanpara
Asya borsaları yükseldi
Asya borsaları yükseldiAsya borsalarında alış ağırlıklı bir seyir izlenirken, Çin'de Şanghay bileşik endeksi negatif ayrıştı.
14.10.2021Uzmanpara
Altın kritik veri sonrası yön buldu
Altın kritik veri sonrası yön bulduPara ve emtia piyasaları geçtiğimiz gün ABD’de açıklanan enflasyon rakamları sonrası yön buldu. Enflasyonun beklentilerin üzerinde gelmesiyle birlikte ons altında yükseliş hız kazandı. Bu durum yurt içinde gram altını da etkiledi. Peki bugün altın fiyatlarında son durum ne? İşte detaylar…
14.10.2021Uzmanpara
Piyasalar pozitif seyrediyor
Piyasalar pozitif seyrediyor Küresel piyasalarda, yatırımcıların odağını enflasyonist kaygılardan güçlü bilançolara çevirmesi ve para politikasına dair belirsizliklerin azalmasının ardından pozitif bir seyir izleniyor.
14.10.2021Uzmanpara
Fed tutanakları yayımlandı
Fed tutanakları yayımlandıABD Merkez Bankası'nın (Fed) son toplantısına ait tutanaklar, varlık alımlarını azaltma sürecinin kasım veya aralık ortasında başlayabileceğini ortaya koydu.
14.10.2021Uzmanpara
IMF'den enflasyon tahmini
IMF'den enflasyon tahminiUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, gelişmiş ekonomilerde gelecek yılın ortasına kadar enflasyonun gerilemesini beklediklerini ifade etti.
14.10.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

piyasaenflasyonABDekonomialtın

Enflasyon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.