Geri Dön
EkonomiEvergrande, piyasada risk iştahını azalttı

Evergrande, piyasada risk iştahını azalttı

Çin’in en büyük emlak şirketlerinden Evergrande’nin finansal açıdan zor durumda olduğunun anlaşılması sonrası küresel piyasalarda risk iştahı azalırken, önceki gün son dönemlerin en satıcılı günlerinden birini yaşayan piyasalarda dün tepki alımları sınırlı kaldı.

Evergrande, piyasada risk iştahını azalttı

EKONOMİ SERVİSİ - 1996 yılında kurulan Evergrande’nin 280’den fazla şehirde 1.300’den fazla projesi bulunuyor. Şirket, Fortune 500 listesinde 2020’de 122. sırada yer aldı. Toplam varlıkları yaklaşık 350 milyar dolar (2.3 trilyon yuan), yıllık satış gelirleri de 110 milyar doları (700 milyar yuan) aşan şirkette 200 bin kişi çalışıyor. Bilinen borcu 300 milyar doları aşan Evergrande’nin perşembe günü ödemesi gereken 100 milyon dolardan fazla tahvil kuponu ödemesine ilişkin endişeler, risk algısını artırarak küresel bazda satış baskısını beraberinde getirdi.

Analistler, Evergrande’nin borçlarının çoğunlukla yerel para birimi cinsinden olduğunu kaydederek, şirketin temerrüde düşmesi halinde etkinin çoğunlukla Çin’in içinde kalmasının beklendiğini, ancak yine de bu durumun küresel piyasalarda oynaklığı artırabileceğini ifade etti.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Siber dolandırıcıların oyununa gelmeyinNeredeyse her gün telefonumuza bilmediğimiz numaralardan mesajlar geliyor. Kendilerini banka ya da bilinen bir kurumun adıyla tanıtarak gönderdikleri linke tıklamamızı istiyorlar. İşte bu noktada siber dolandırıcılarının oyununa geliyoruz.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler