Geri Dön

Evlerde yeni internet dönemi

Turkcell’in hayata geçirdiği Wi-Fi 6 teknojisiyle ev internetinde yeni bir dönem başlıyor.

Evlerde yeni internet dönemi

Wi-Fi 6, ultra yüksek hızlarla birlikte ev içi kapsamasını önemli oranda artırıyor. Yeni Wi-Fi teknolojisiyle ev içindeki bina yapısından kaynaklanabilen hız kesintilerinin de önüne geçilebiliyor. Wi-Fi 6 teknolojisinden ilk etapta altyapısı uygun olan yeni bireysel fiber müşterileri yararlanabilecek.

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, “Özellikle pandemi döneminde müşterilerimizin, evlerinde hızlı ve kaliteli Wi-Fi hizmetine olan ihtiyacı bir kat daha arttı. Bu nedenle sabit internette yeni bir dönemi başlatacak, bizim de üzerinde çalıştığımız yeni nesil teknoloji Wi-Fi 6’nın laboratuvar testlerini hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlayıp müşterilerimizin kullanımına hazır hale getirdik” dedi.

Baraj gölü yüzeyinde kümeleşen balıkların nedeni ortaya çıktıErzurum'un Olur ilçesindeki Ayvalı Barajı Gölü'nün yüzeyinde binlerce balığın kümeler halinde durmasını değerlendiren Atatürk Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Murat Arslan, olumsuz bir şeyin olmadığını söyledi. Arslan, "Topluluk oluşturan balıklarında tamamen beslenme davranışı içerisinde olduğunu görüyoruz" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber