Geri Dön
EkonomiFidan kampanyalarına bağışlar sürüyor

Fidan kampanyalarına bağışlar sürüyor

Türkiye’den, peş peşe orman yangını haberleri gelmeye devam ediyor. Yangınları kontrol altına almak için yapılan çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, binlerce dönüm ormanlık alan zarar gördü. Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası, yaşanan orman yangınları sonrası yaptığı açıklamada 257 üyesi adına 257.000 fidan dikeceklerini belirtti. İşbir Holding de ormanların yeniden yeşertilmesine destek olacaklarını ifade etti.

Fidan kampanyalarına bağışlar sürüyor

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), son günlerde artan orman yangınlarındaki yaraların sarılmasına katkıda bulunmak için 257 üyesi adına 257.000 fidan dikecek. MESS, bünyesinde kurduğu, dünyanın en gelişmiş ve en kapsamlı dijital dönüşüm ve yetkinlik geliştirme merkezi MEXT’in her ziyaretçisi adına 10 tane olmak üzere, bugüne kadar 10.000’den fazla fidan dikilmesine vesile oldu. Yaşanan son orman yangınlarına da duyarsız kalmayan MESS, her bir üyesi için 1.000 fidan dikerek ormanlara nefes vermeye devam ediyor.

Fidan dikimi ile ilgili yorumlarını ileten MESS Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol “Ülkemizde çıkan yangınların üzüntüsünü derin bir şekilde yaşıyoruz. MESS ailemizin her bir üyesi adına 1.000 adet fidan dikerek toplamda 257.000 fidanın ormanlara kavuşmasına destek oluyoruz. Bu fidan dikimi ile bire bin katıyoruz. Yarınlarımızı korumaya ve dünyamızı güzelleştirmeye devam ediyor, ormanlarımıza nefes veriyoruz. MESS olarak, daima üyelerimizin yanında olduk. Bu üzücü olayda ise üyelerimizle birlikte her zaman ülkemizin yanındayız” dedi.

İŞBİR HOLDİNG'DEN DESTEK

İşbir Holding CEO’su Metin Gültepe, “Ülkemiz, Manavgat’ta başlayan ve birçok noktada devam eden orman yangınları ile mücadele ediyor. Çıkan yangınlarda vatandaşlarımız ve ormanlarda yaşamakta olan canlılarımız hayatını kaybederken, ormanlarımızda da ciddi zararlar meydana geldi. Ülkemizin içinde bulunduğu bu durum hepimizi derinden etkiliyor ve üzüyor. Sağlık çalışanlarına bulunduğumuz desteklerde ve çeşitli illerde meydana deprem felaketlerinde gösterdiğimiz tutumda olduğu gibi, bugün de İşbir Holding olarak ülkemizin ve milletimizin yanında olmanın sorumluluğu içerisindeyiz. Şu an TEMA Vakfı aracılığı ile ülkemizde zarar gören ormanlarımızın yeniden yeşertilmesi kapsamında kuruluş tarihimiz olan 1968 adet fidan bağışında bulunduk. Şu an, ülkece birlik ve beraberlik içinde olmamız gereken zamanlardan geçiyoruz. Umuyoruz ki, yeniden yeşil bir ülke ve güzel yarınlar için el birliği ile küllerimizden doğacak ve yeniden kök salacağız” dedi.

YARDIM ARAÇLARIMIZ YOLA ÇIKIYOR

Gültepe, “Tüm zor zamanlarda olduğu gibi bugün de, yangın felaketini yaşayan bölge halkına elimizden gelen desteği vermeye hazırlanıyoruz. Türk Kızılay’ı ile yaptığımız sürekli işbirliği ile yangından etkilenen ve zor durumda olan vatandaşlarımız için, içerisinde yatak ve uyku ürünleri bulunan yardım araçlarımız yola çıkmaya hazırlanıyor. Bugün yaptığımız bu bağış ve destekler, çalışmalarımızın henüz başlangıcını oluşturuyor. Önümüzdeki günlerde yeni bağış ve iş modelleriyle tüketicilerimizde farkındalığı yükseltecek çalışmalar yapmayı ve bölge halkına yapılacak desteklerde yine rol almayı planlıyoruz.” dedi.

ÇEVRE HASSAS NOKTAMIZ

İşbir Holding’in çevre konusunda oldukça duyarlı olduğuna değinen Gültepe son olarak “İşbir Yatak tarafında ISO TSE 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve karbon ayak izi ölçümleme çalışmaları gibi pek çok çevreci ve sürdürülebilir hareketin de öncüsü bir grup şirketiyiz. Sürdürülebilir bir yaşam için almamız gereken tüm sorumlulukları almaya devam edecek, bu konudaki vizyonumuzu yansıtacak yeni projelerin yanı sıra ülkemizin çevre konusunda atacağı tüm önemli adımlarda ve desteklerde öncü rol oynayacağız.” şeklinde vurguladı.

MÜSİAD BAŞKANI KAAN'DAN ORMAN YANGILARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, orman yangınlarına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada yangınların bir an önce son bulması adına milletçe kenetlenilen bu günlerde, MÜSİAD olarak her türlü desteği verdiklerini, vermeye de devam edeceklerini bildirdi.

28 Temmuz’da Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan ve ardından 32 ilde yaşanan orman yangınlarını, büyük bir üzüntü ile takip ettiklerini belirten Kaan, "Ülkemizin göz bebeği ormanlık alanlarda süren yangınların başladığı ilk günden bu yana, bölge halkının çabalarının yanı sıra, devletimiz ve bakanlıklarımızın koordinasyonunda süren yangın söndürme çalışmaları büyük bir özveri ile sürmektedir. MÜSİAD olarak, yangınların başladığı gün itibarıyla Mersin, Antalya, Alanya, Muğla, Fethiye ve Bodrum şubelerimiz başta olmak üzere, tüm şubelerimizle ve genel merkezimizin koordinasyonunda, yetkililerinin talepleri ve acil ihtiyaçlar doğrultusunda gerek insan gücü gerekse lojistik destek ile bu büyük mücadeleye katkı sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Ormanlarımızı ve geleceğimizi korumak için tek yürek olarak çabalayan milletimizin ve devletimizin yanında yer alıyoruz. Bu noktada, ormanlarımızdaki son alev ortadan kalkana kadar, tüm imkanlarımızla elimizden geleni fazlasıyla ortaya koyacağımızın bilinmesini isteriz." açıklamasında bulundu.

 

"TOPRAKLARIMIZI ESKİSİNDEN DAHA YEŞİL VE GÜÇLÜ YAPMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"

Yangın bölgelerinde ve çeşitli iletişim kanalları aracılığı ile yangınların çıkış şekli ve söz konusu bölgelerin geleceği ile ilgili manipülasyonların yürütüldüğünü aktaran Kaan, şu an odaklanılması gereken konunun, o bölgeleri bir an önce kurtarmak olduğunu dile getirdi.

MÜSİAD Başkanı Kaan, yangına maruz kalan bölgelerin, en kısa sürede eski haline, hatta eskisinden daha güçlü bir duruma getirilmesi adına yapılacak çalışmaların şimdiden başlatıldığını belirterek, şunları kaydetti:

"Bizler de MÜSİAD olarak fidan dikimi ve bağış destekleri ile bu çalışmalara katılıyoruz. Maddi manevi kayıplar yaşayan bölge halkının yaralarını sararak, ormanlarımızı güçlendirme noktasında elimizden geleni ortaya koyacağız. Henüz acımız taze iken ve süren yangınlar varken kamuoyunu manipüle etmeye yönelik yapılan mesnetsiz açıklamalara karşı mesafeli durmamız, herhangi bir provokasyona mahal vermememiz son derece mühimdir. Gün birlik ve beraberlikle, kararlılıkla mücadele günüdür."

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Oyuncu Uğur Arda Aydın, "cinsel taciz" suçundan hapis cezasına çarptırıldıİstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda meslektaşları Mana Alkoy ve Nazife Aksoy'u taciz ettiği iddiasıyla yargılanan oyuncu Uğur Arda Aydın, "cinsel saldırı" suçundan 2 yıl 6 ay hapisle cezalandırıldı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler