Mess

Mess

Son dakika mess haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mess gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mess haber sayfamızda...

Mess

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 250 mess haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Türkiye'yi, teknoloji üssü haline dönüştürmekte kararlıyız
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Türkiye'yi, teknoloji üssü haline dönüştürmekte kararlıyızCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Gençlerimiz için dijital dönüşüm odaklı yapacağımız en büyük yatırım, Türkiye'nin potansiyeline inanarak birlikte attığımız temeller ve dönüşüme yönelik ortaya koyduğumuz seferberlik ruhu olacaktır. Biz üç kıtanın merkezi olan Türkiye'yi, küresel bir üretim ve teknoloji üssü haline dönüştürmekte kararlıyız" dedi.
7.05.2021Siyaset
İnsan kaynağında en etkin 50 yönetici
İnsan kaynağında en etkin 50 yöneticiTürkiye’de insan kaynakları yönetimi alanında en etkin 50 isim belirlendi. Demirören Medya İnsan Kaynakları Grup Başkanı Elif Karacaoğlu’nun da aralarında bulunduğu 50 kişiyi belirleyen araştırmada sektör uzmanları 1000’in üzerinde şirketi inceledi.
4.05.2021Ekonomi
Miraç Kandilinde hangi ibadetler yapılır? Miraç Kandilinde okunacak dualar ve sureler
Miraç Kandilinde hangi ibadetler yapılır? Miraç Kandilinde okunacak dualar ve surelerBu gece Miraç Kandili. Müslümanlar ve tüm İslam alemi için en mübarek gecelerden olan Miraç gecesinde dua etmek ve ibadet etmek kat kat sevap anlamına gelir. Hz. Peygamber (S.A.S)'in Allah katına yükselişini ifade eden bu gecede namaz kılmak, tövbe etmek ve günahlardan arınmak gerekir. Peki, Miraç Kandilinde hangi dualar okunur? Kandil gecesi için özel bir namaz var mıdır?
10.03.2021Gündem
Bakara suresi Türkçe - Arapça meali (oku - dinle) Bakara suresi kaç ayet?
Bakara suresi Türkçe - Arapça meali (oku - dinle) Bakara suresi kaç ayet? Bakara Sûresi, Kur’an’ın ikinci suresidir. Kur'anın en uzun sûresi olan Bakara suresi, 286 ayetten oluşur. Arapça veya Türkçe olarak Bakara suresini araştıranlar için Bakara suresinin mealini ve tüm ayrıntılarını haberimizde derledik. İşte Bakara suresi okumak veya dinlemek isteyenler içinde seçenekler haberimizde...
5.02.2021Sureler
KOBİ'lerin dijital dönüşümü için yeni çağrıya çıkılacak
KOBİ'lerin dijital dönüşümü için yeni çağrıya çıkılacakSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB aracılığıyla yürütülen KOBİ Gelişim Destek Programı (KOBİGEL) kapsamında 2020 yılında ilan edilen çağrıyla, dijital dönüşüm odaklı 396 projeye 158 milyon lira katkıda bulunduklarını belirterek, "KOBİGEL'in dijitalleşme odaklı yeni çağrısını da yakında ilan edeceğiz." dedi.
27.01.2021Ekonomi
SAP Genç Profesyoneller Programı MESS iş birliği ile devam ediyor
SAP Genç Profesyoneller Programı MESS iş birliği ile devam ediyorKurumsal uygulamalar ve yazılım alanında dünyanın lider şirketlerinden SAP, gençleri dijital becerilerle donatmak ve genç istihdamına katkı sağlamak için hayata geçirdiği SAP Genç Profesyoneller Programı’nı pandemi nedeniyle bu yıl uzaktan eğitimlerle sürdürüyor. Programın 6’ncısı, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) iş birliği ile gerçekleşiyor.
30.12.2020Teknoloji
Alanyaspor - Yeni Malatyaspor: 1-1
Alanyaspor - Yeni Malatyaspor: 1-1Süper Lig'in 14. hafta mücadelesinde Alanyaspor evinde Yeni Malatyaspor'la 1-1 berabere kaldı. Lider Alanya geçtiğimiz hafta yenildiği Denizlispor sonrası Malatya'ya takıldı.
23.12.2020Süper Lig
MEXT’e Vodafone’dan 5G bağlantısı
MEXT’e Vodafone’dan 5G bağlantısıTürkiye Metal Sanayicileri Sendikası’nın (MESS), endüstri 4.0’ın Türkiye’nin gelişmesine katkıda bulunacak ve sanayi şirketlerinin dijital dönüşümünü sağlayacak bütün hizmetleri tek çatı altında sunacağı MEXT teknoloji merkezinde Vodafone teknolojisini tercih ettiği duyuruldu.
22.12.2020Ekonomi
FIFA kokartlı kadın hakem Cansu Tiryaki: Messi ve Ronaldo'nun maçını yönetmek isterim
FIFA kokartlı kadın hakem Cansu Tiryaki: Messi ve Ronaldo'nun maçını yönetmek isterimFIFA kokartı taşıyan 30 yaşındaki hakem Cansu Tiryaki, Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo'nun oynadığı maçı yönetmek istediğini söyledi.
19.12.2020Futbol
Dördüncü sanayi devrimi ‘merkezde’ hızlanacak
Dördüncü sanayi devrimi ‘merkezde’ hızlanacakSanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ve Dünya Ekonomi Forumu (WEF) iş birliğiyle kurulan Türkiye Dördüncü Sanayi Devrimi Merkezi açıldı.
11.12.2020Ekonomi
Bakan Varank 'kararlıyız' deyip açıkladı!
Bakan Varank 'kararlıyız' deyip açıkladı!Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Geliştirdiğimiz Ar-Ge ve yenilikçilik ekosistemi, niteliğini tahkim ettiğimiz insan kaynağımız, açılışını yaptığımız bu gibi merkezler sayesinde Türkiye hedeflerine artık çok daha yakın. Türkiye’yi 4. sanayi devriminin trendlerini belirleyen ülkelerden biri yapmakta kararlıyız" dedi.
10.12.2020Ekonomi
İş insanı Jak Kamhi  hayatını kaybetti
İş insanı Jak Kamhi hayatını kaybettiTürk sanayinin kurucularından Jak Kamhi, 95 yaşında hayatını kaybetti.
8.10.2020Ekonomi
İş insanı Jak Kamhi, hayatını kaybetti
İş insanı Jak Kamhi, hayatını kaybettiSon dakika haberlere göre, Türk Yahudi Toplumu'nun Twitter adresinden yapılan açıklamada Jak Kamhi'nin vefat ettiği duyuruldu.
7.10.2020Gündem
Jak Kamhi kimdir, kaç yaşında ve nereli?
Jak Kamhi kimdir, kaç yaşında ve nereli?Türk iş adamı. Profilo Holding yönetim kurulu başkanı ve kurucusu Jak Kamhi hakkındaki bigliler gündem oldu. İşte Jak Kamhi kimdir, kaç yaşında ve nereli? sorularının cevabı...
7.10.2020Gündem
Cari açığa teknoloji freni
Cari açığa teknoloji freniCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün açılışı yapılan 40 fabrikanın, Türkiye'nin dışa bağımlı olduğu alanlarda gerçekleştirilecek yerli ve milli üretimle cari açığın kapatılmasına önemli katkı sunması bekleniyor.
30.08.2020Ekonomi
Teknoloji merkezi ‘Bay robot’la açıldı
Teknoloji merkezi ‘Bay robot’la açıldıCumhurbaşkanı Erdoğan teknoloji merkezinin açılışını, robotun getirdiği tabletteki butona basarak yaptı. Erdoğan, ‘Bay robotla görüştüm sinyali veriyorum’ dedi
30.08.2020Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Muharrem Ayı mesajı
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Muharrem Ayı mesajıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve tüm Kerbela şehitlerini rahmetle, hürmetle yad etti.
29.08.2020Siyaset
Tarihi tören! Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışı robotla yaptı
Tarihi tören! Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışı robotla yaptıCumhurbaşkanı Erdoğan, MESS Teknoloji Merkezi'nin açılışını yapay zeka robotu tarafından getirilen sanal açılış butonuna basarak gerçekleştirdi.
29.08.2020Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'iddiamızı ortaya koyduk' deyip açıkladı
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'iddiamızı ortaya koyduk' deyip açıkladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi çerçevesinde MESS Teknoloji Merkezi ve 40 Fabrika açılışı töreninde açıklamalarda bulundu. Açılışı robotla yapan Erdoğan törende yaptığı açıklamada, 'Sırt sırta verdikçe inşallah ülkemizin bu başarı grafiği yükselmeye devam edecektir. Aziz milletim, değerli misafirler Türkiye olarak sadece kısa vadeli hedeflere değil, orta ve uzun vadeli projeleri de özellikle ele almamız lazım. Bir taraftan imalatı, istihdamı artırırken eş zamanlı olarakta inovasyona katma değeri yüksek teknolojik ürünlere yönelmemiz şart.İmalat sanayimizin teknolojik dönüşüm ve verimlilik eksenlerinde kendini yenilemesi artık kaçınılmazdır' dedi.
29.08.2020Haberler
29 Ağustos 2020 Günün Özeti Milliyet'te
29 Ağustos 2020 Günün Özeti Milliyet'te29 Ağustos 2020 Günün Özeti Milliyet'te
29.08.2020Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'yi küresel bir üretim ve teknoloji merkezi haline dönüştürmekte kararlıyız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'yi küresel bir üretim ve teknoloji merkezi haline dönüştürmekte kararlıyızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MESS Teknoloji Merkezi'nde düzenlenenek, Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi: MESS Teknoloji Merkezi ve 40 Fabrika Açılış Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Birileri istemese de biz 3 kıtanın merkezi Türkiye'yi küresel bir üretim ve teknoloji merkezi haline dönüştürmekte kararlıyız' dedi.
29.08.2020Siyaset
Son dakika... Açılışı robotla yaptı, tarihi törende ilan etti: Artık kaçınılmaz!
Son dakika... Açılışı robotla yaptı, tarihi törende ilan etti: Artık kaçınılmaz!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi çerçevesinde MESS Teknoloji Merkezi ve 40 Fabrika açılışı töreninde açıklamalarda bulundu. Açılışı robotla yapan Erdoğan törende yaptığı açıklamada, 'Sırt sırta verdikçe inşallah ülkemizin bu başarı grafiği yükselmeye devam edecektir. Aziz milletim, değerli misafirler Türkiye olarak sadece kısa vadeli hedeflere değil, orta ve uzun vadeli projeleri de özellikle ele almamız lazım. Bir taraftan imalatı, istihdamı artırırken eş zamanlı olarakta inovasyona katma değeri yüksek teknolojik ürünlere yönelmemiz şart. İmalat sanayimizin teknolojik dönüşüm ve verimlilik eksenlerinde kendini yenilemesi artık kaçınılmazdır' dedi.
29.08.2020Siyaset
Bakan Varank'tan net açıklama: Bugün herkes Türkiye’nin geldiği noktayı görecek
Bakan Varank'tan net açıklama: Bugün herkes Türkiye’nin geldiği noktayı görecekSon dakika haberine göre; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Bugün herkes Türkiye’nin yeni sanayi politikalarını, reel sektörün canlılığını ve teknoloji geliştirme alanında geldiği noktayı görecek." dedi.
29.08.2020Ekonomi
MESS ve Akkol’a  uluslararası görev
MESS ve Akkol’a uluslararası görevTürkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Özgür Burak Akkol, Dünya Ekonomik Forumu (WEF) bünyesindeki 4. sanayi devrimi, ileri imalat teknolojileri ve insan kaynakları alanlarındaki kurullarda görev aldı.
16.08.2020Ekonomi
MESS’ten bütün gençlere online kodlama eğitimi
MESS’ten bütün gençlere online kodlama eğitimiKovid-19 salgını sürecinde üye işyeri çalışanlarına yönelik eğitimlerini online platformlara taşıyan Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), kodlama eğitimlerine de yenilerini eklemeye devam ediyor.
20.05.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

türkiyemesscumhurbaşkanı erdoğanteknolojiekonomi

Mess ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.