Geri Dön

Finans Merkezi’ne Teknoloji üssü

Finansal teknoloji (fintek) ekosisteminin Türkiye’de gelişmesine yönelik yol haritası oluşturularak, İstanbul Finans ve Teknoloji Üssü (Finans Teknopark) kurulacak.

Finans Merkezi’ne Teknoloji üssü

2021 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’na göre, güvenli bir finansal teknoloji (fintek) ekosisteminin oluşumu desteklenecek. Faizsiz finans sisteminin ülke finans sistemindeki yeri güçlendirilecek. Finansal sektörün reel sektörün finansmanındaki etkinliği artırılacak ve reel sektörün sermaye piyasasından ve banka dışı finansal kuruluşlardan fon kullanması özendirilecek.

Borsa İstanbul Özel Pazar şirketlerine yapılan yatırımlar, belirli bir orana kadar, dönem kazancından düşülecek. Aracı kurumlar proje finansman fonu kurarak projeye dayalı menkul kıymet ihraç edebilecek. Şirketlerin halka açılmasına destek olacak vergisel teşvikler sağlanacak.

Kamusal ve özel nitelikli varlık ve projelere dayalı, ortaklık temelli menkul kıymet enstrümanları geliştirilecek.

Kontrolden çıkan otomobilin bir kasabın vitrininden içeri girdiKocaeli'nin Gebze ilçesinde, fren yerine gaza basan sürücünün kontrolünden çıkan otomobilin, bir yayaya çarptıktan sonra kasap dükkanına girdiği anlar, iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber