Finans Merkezi

Finans Merkezi

Son dakika finans merkezi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan finans merkezi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan finans merkezi haber sayfamızda...

Finans Merkezi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.453 finans merkezi haberi bulunmuştur.
Türkiye Bankalar Birliği'nden "faiz artırma talimatı" iddialarına ilişkin açıklama
Türkiye Bankalar Birliği'nden "faiz artırma talimatı" iddialarına ilişkin açıklama Türkiye Bankalar Birliği, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in "faiz artırma talimatı" verdiği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
18.03.2024 Ekonomi
İmamoğlu: Metro sınavından geçemeyen bir belediye başkanı sınıfta kalır
İmamoğlu: Metro sınavından geçemeyen bir belediye başkanı sınıfta kalır İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yenidoğan - Söğütlüçeşme metro hattı yapım çalışmalarına başlama törenine katıldı.
10.03.2024 Gündem
Suudi devlerden Türkiye'ye yatırım çıkarması
Suudi devlerden Türkiye'ye yatırım çıkarması Enerjiden bankacılığa, savunmadan havacılığa 120’yi aşkın Suudi şirket yatırım fırsatlarını incelemek ve Türk şirketleriyle temas kurmak için İstanbul’a geliyor.
13.02.2024 Ekonomi
Lüksemburg Hakkında Bilgiler; Lüksemburg Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve  Saat Farkı
Lüksemburg Hakkında Bilgiler; Lüksemburg Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Batı Avrupa ülkeleri arasında yer alan Lüksemburg'un yüz ölçümü 2.586 kilometrekaredir. Avrupa'nın en küçük ülkelerinden biri olup refah seviyesi en yüksek ülkeler sıralamasında 12. sıradadır. Ülkenin resmi adı Lüksemburg Büyük Dükalığıdır. Lüksemburg'a dair en güncel bilgileri sizler için derledik.
2.01.2024 Tatil
Kanada Hakkında Bilgiler; Kanada Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Kanada Hakkında Bilgiler; Kanada Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Kuzey Amerika'da yer alan Kanada, dünyanın en büyük 2. ülkesidir. Resmi adı Kanada Dominyonu olan ülke toplamda 9.98 milyon karelik yüz ölçümüne sahiptir. İklim şartlarından dolayı kuzeye gidildikçe nüfus yoğunluğu azalır. Kanada bayrağının anlamı nedir, başkenti neresidir? Sizin için derledik.
2.01.2024 Tatil
‘Meydanı boş bırakamayız’
‘Meydanı boş bırakamayız’ Siyaset kurumunun üç beş oy daha fazla kazanmak uğruna borsayı hedef aldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İster siyasetçi ister ekonomist ister simsar olsun sermaye piyasalarını manipüle etmeye çalışanlara meydanı boş bırakamayız” dedi.
23.12.2023 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Borsa İstanbul mesajı: 'Battık','Bittik' senaryolarıyla yatırımcılar korkutuldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Borsa İstanbul mesajı: 'Battık','Bittik' senaryolarıyla yatırımcılar korkutuldu Borsa İstanbul 150. Yıl Gong Töreni'nde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14-28 Mayıs seçimleri arifesinde yaşananlara dikkat çekti.
22.12.2023 Gündem
Çin'i soğuk hava dalgası vurdu! Sokaklar beyaza büründü
Çin'i soğuk hava dalgası vurdu! Sokaklar beyaza büründü Çin'de etkili olan soğuk hava dalgası şiddetli kar yağışına yol açtı. Ülkede sokaklar beyaza bürünürken, otoyollar ulaşıma kapandı.
15.12.2023 Dünya
Şehrin göbeğini 4 ayda buğday tarlasına çevirdi! Değeri 4,5 milyar dolar
Şehrin göbeğini 4 ayda buğday tarlasına çevirdi! Değeri 4,5 milyar dolar Agnes Denes, çöplük halindeyken tek tek temizlediği 4,5 milyar dolar değerindeki 2 dönümlük arazide hayal dahi edilemeyecek bir iş başardı. İşte dünyanın en işlek ve en pahalı meydanının ortasında, gökdelenlere inat filizlenen buğday tarlasının sırrı.
10.12.2023 Yaşam
Ziraat Kuleleri’ne LEED sertifikası
Ziraat Kuleleri’ne LEED sertifikası Ziraat Kuleleri’nin İstanbul Finans Merkezi’nde (İFM) LEED Platinum sertifikasını alan ilk proje olduğu duyuruldu. Ziraat Bankası’ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:
28.11.2023 Ekonomi
50 saniyede ‘ikna eden’ girişimci ödüle koşacak
50 saniyede ‘ikna eden’ girişimci ödüle koşacak Girişimcilik kültürünün kökleşmesi adına kadın ve genç girişimciliği başta olmak üzere destekler sunduğunu belirten Halkbank, Girişimci Kredileri ile girişimcilere katkı sağlamaya devam ettiğini kaydetti.
7.11.2023 Ekonomi
Gazze’de insanlığa karşı suç işleniyor
Gazze’de insanlığa karşı suç işleniyor Filistin’de dünyanın gözü önünde benzeri görülmemiş bir insanlık dramı yaşandığını belirten Erdoğan, “Önceliğimiz insani ateşkesin süratle tesis edilmesidir. Herkesin güvenliğini garanti altına alacak yeni mekanizmalar üzerinde çalışıyoruz” dedi.
4.11.2023 Gündem
Son dakika... TDT Astana Bildirisi'nde Gazze bildirisi
Son dakika... TDT Astana Bildirisi'nde Gazze bildirisi Türk Devletleri Teşkilatı Astana Bildirisi'nde, Gazze'de sivillerin korunması için derhal ve engelsiz insani yardımın sağlanması konusunda çağrıda bulunuldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan da toplantının ardından zirveye ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.
3.11.2023 Gündem
Bakan Bayraktar duyurdu! 'Enerji ve ticaret borsası oluşturmak istiyoruz'
Bakan Bayraktar duyurdu! 'Enerji ve ticaret borsası oluşturmak istiyoruz' Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, “Cumhurbaşkanımızın çok önem verdiği İstanbul Finans Merkezi’nde bir enerji ve ticaret borsası oluşturmak istiyoruz. Burada enerji ve maden ticareti yapılacak." ifadelerini kullandı.
28.03.2024 Ekonomi
Ziraat Kulelerine uluslararası ödül
Ziraat Kulelerine uluslararası ödül İstanbul Finans Merkezi’nde yer alan Ziraat Kuleleri, uluslararası bir ödül aldı.
27.10.2023 Ekonomi
'Hong Kong'da konut fiyatları düşecek'
'Hong Kong'da konut fiyatları düşecek' Morgan Stanley, Hong Kong'da konut fiyatlarının bu yıl toparlanacağına dair fazla iyimser çağrısından vazgeçti.
13.10.2023 Uzmanpara
Bakan Bayraktar'dan petrol kuyularıyla ilgili açıklama! 100 bin varile 100 kuyu!
Bakan Bayraktar'dan petrol kuyularıyla ilgili açıklama! 100 bin varile 100 kuyu! Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar canlı yayında petrol kuyularıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
5.10.2023 Ekonomi
Ziraat Bankası üniversite kuruyor
Ziraat Bankası üniversite kuruyor Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ziraat Bankası’nın girişimi ile üniversite kurulacağını söyledi. Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar da bu amaçla eğitim vakfı kurduklarını belirterek, “Üniversitenin temellerini atıyoruz” dedi.
4.10.2023 Ekonomi
‘Sermaye piyasalarının tabana yayılması öncelikli’
‘Sermaye piyasalarının tabana yayılması öncelikli’ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’ne bir mesaj gönderdi.
3.10.2023 Ekonomi
DASK'ın kapsamının genişletilmesi için çalışmalar sürüyor
DASK'ın kapsamının genişletilmesi için çalışmalar sürüyor Uluslararası Sigorta Zirvesi'nde afetlerde sigortacılığın önemi konuşuldu. DASK'ın diğer afetleri de kapsayacak şekilde dönüştürülmesi hedeflendiğini belirten Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Osman Çelik, "Afet sigorta mekanizması kurularak vatandaşların tüm afet tehlikelerini kapsayacak şekilde korunması önemseniyor ve buna yönelik çalışmalar devam ediyor" dedi.
25.09.2023 Ekonomi
Erdoğan Aliyev ile olan diyaloğunu anlattı: Bir daha nefes alamazlar dedi
Erdoğan Aliyev ile olan diyaloğunu anlattı: Bir daha nefes alamazlar dedi Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD ziyaretinde gazetecilerle söyleşi gerçekleştirdi. Erdoğan Karabağ'daki gelişmelerden Elon Musk ile görüşmesine varana kadar pek çok konuya değindi.
21.09.2023 Gündem
Firari FETÖ'cü Erkan Ünal yakalandı! İşte operasyonun ayrıntıları...
Firari FETÖ'cü Erkan Ünal yakalandı! İşte operasyonun ayrıntıları... Büyükçekmece'de FETÖ'ye yönelik operasyon düzenlendi. Firari FETÖ'cü, Kaynak Holding Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Ünal'ın yakalandığı operasyonun ayrıntıları da belli oldu.
13.09.2023 Gündem
Biraz zorlu bir sürecimiz olacak
Biraz zorlu bir sürecimiz olacak Para politikasında alınan tedbirlerin etkisinin gecikmeli yansıdığını belirten Erdoğan, “Biraz sabırlı olmamız gerekiyor… Gelecek sene bu vakitlerde çok net şekilde enflasyonun kalıcı şekilde düştüğünü göreceğiz” dedi.
12.09.2023 Gündem
Erdoğan'dan enflasyon açıklaması: Tüm sektörlerde fiyat artışlarını kontrol altına alacağız
Erdoğan'dan enflasyon açıklaması: Tüm sektörlerde fiyat artışlarını kontrol altına alacağız Hindistan ziyareti dönüşü soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomiye ilişkin yeni mesajlar verdi. Küresel doğal gaz fiyatının Türkiye'de belirleneceğini söyleyen Erdoğan, Ataşehir'deki finans merkezine dikkat çekti.
11.09.2023 Haberler
Son dakika! Erdoğan'dan enflasyon açıklaması: Tüm sektörlerde fiyat artışlarını kontrol altına alacağız
Son dakika! Erdoğan'dan enflasyon açıklaması: Tüm sektörlerde fiyat artışlarını kontrol altına alacağız Hindistan ziyareti dönüşü soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomiye ilişkin yeni mesajlar verdi. Küresel doğal gaz fiyatının Türkiye'de belirleneceğini söyleyen Erdoğan, Ataşehir'deki finans merkezine dikkat çekti.
11.09.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Finans Merkezi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.