Geri Dön
Ekonomi‘Formula 1 sadece spor değil, büyük bir ekonomi’

‘Formula 1 sadece spor değil, büyük bir ekonomi’

Borsa İstanbul’da gong ‘Formula 1 Rolex Turkish Grand Prix 2021’ için çaldı. Turnuva, 8-9-10 Ekim tarihlerinde Intercity İstanbul Park’ta gerçekleştirilecek.

‘Formula 1 sadece spor değil, büyük bir ekonomi’

EKONOMİ SERVİSİ - Gong törenine Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Ahmet Burak Dağlıoğlu, Borsa İstanbul AŞ Başkanı Prof. Dr. Erişah Arıcan, Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Sarıyer Kaymakamı Mehmet Özer, Intercity İstanbul Park Genel Müdürü Sadi Hezber, Intercity Başkanı Ali Vural Ak, Formula 1 Başkanı Stefano Domenicali ve Turkcell Başkanı Bülent Aksu katıldı.

Korkmaz Ergun, Formula 1 yarışlarını düzenleyen İstanbul’un finansın da merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirterek, “İşte bu finansal merkezin kalbi olan borsamız, tıpkı Formula 1 yarışlarındaki araçlar gibi emir iletim hızında en yüksek hızlara sahip dünya borsaları ile yarışıyor. Geçmişe göre 10 kat daha hızlı emir iletimi ve 4 kat fazla emir kapasitemiz mevcut. Dünya Borsalar Federasyonu verilerine göre dünyanın en likit borsasıyız”ifadelerini kullandı.

Türkiye gündemde

Intercity Başkanı Ali Vural Ak, “Milyarlarca izleyiciye ulaşan, ülkelerin tanıtım faaliyetlerinde paha biçilmez değere sahip Formula 1’i geçen yıl tam 9 yıl aranın ardından ülkemize kazandırmıştık. Yarışın dünyada ilgiyle takip edilmesi, pilotlar ve takımların Türkiye’den övgüyle bahsetmeleri ve gösterdiğimiz yoğun çabaların arından ülkemiz bu yıl da Formula 1’e ev sahipliği yapacak. Ülkemize bu kadar önemli bir organizasyonu kazandırdığımız için çok mutluyuz” diye konuştu.

Formula 1 Başkanı Stefano Domenicali, “Çoğunuz Formula 1’in borsada ne işi olduğunu merak edebilir. Formula 1 sadece üreticiler, takımlar ve sürücülerle sportif mücadelenin olduğu platform değil, aynı zamanda çok büyük bir ekonomi. Formula 1’e yatırım yapanların yatırımlarının karşılığını aldıkları bir gerçek” dedi.

Ermenistan'da sıcak gelişme! İstifa etti...
Uçakla yolculuk yapacaklar dikkat! Açıklamayla duyurdular
Bülent Şakrak'ın acı günü! Annesini kaybetti
İsmail Demir sosyal medyadan açıkladı! İlk kez imzalandı
Kentten çıkış yok! Görülmemiş yoğunluk
Korkunç gerçek ortaya çıktı! Annesi itiraf etti
Karlı kış günlerinin kabusu! Korunmanın iki yolu var
Market şok! Çocuğu karşılığında 500 bin dolar teklif etti
Sapkın tatil manşette! Fotoğraflar depreme yol açtı
9 bin 750 liralık öğrenci evi! 'Giren-çıkan belli değil' dedi, şikayet etti
Kilosu 16 bin lira! 'Çok pahalı değil' açıklaması
Sivasspor-Fenerbahçe maçında hakem Ulusoy'dan büyük hata!
Evlilik teklifi sonrası yeni gelişme! Hadise, aileye girdi
Burak'ın olaylı gecesi! Yaptığı hareket damga vurdu
Takıntılı hayranıyla başı dertte! 'Ev adresimi değiştirdim'

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler