Geri Dön
Ekonomi‘Gıda Komitesi fiyat takibinde kararlı’

‘Gıda Komitesi fiyat takibinde kararlı’

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, dünyada gıda üretimiyle ilgili bir sıkıntı olmadığını belirterek, “Pandemiyle ilgili endişeler dünyadaki emtiaların fiyatlarını artırıyor.

‘Gıda Komitesi fiyat takibinde kararlı’

Bunlar da bizim tarımsal girdilerdeki fiyatları artırıyor. Ancak  artışlar olması gerekenin çok üstünde” dedi. İzmir’de, gıda fiyatlarındaki artışı değerlendiren Pakdemirli, şunları söyledi:

“Gıda Fiyatlarını İzleme Kurulu, Koordinasyon Kurulu ve Gıda Komitesi özellikle gıda fiyatlarının bu değişen ve defakto oluşmuş ortamda, hem dünya fiyatları, hem de zincirdeki verimsizlikler olsun bunun üzerine gidiyor ve gitmeye de kararlı. Toplumda yapılan tespitler doğrudur ama bazıları yüzeysel duruyor. Üreticiye sorsanız, ‘Bende 10 lira, pazarda 20 lira’ diyor. Tüketici de, ‘Üreticideki fiyatlarla bana gelen arasında ciddi bir fark var...’ Bu mesele sadece Türkiye’nin değil. Bütün G20 ülkelerinde ana meselelerden biri.”

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Diyarbakır annelerinin evlat nöbetine bir aile daha katıldıDiyarbakır annelerinin dağa kaçırılan çocukları için HDP İl Başkanlığı binası önündeki evlat nöbetine bir aile daha katıldı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler