Bakan Pakdemirli

Bakan Pakdemirli

Son dakika Bakan Pakdemirli haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bakan Pakdemirli gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bakan Pakdemirli haber sayfamızda...

Bakan Pakdemirli

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.338 bakan pakdemirli haberi bulunmuştur.
Bakan Pakdemirli, Çorum'da tarım sektörü temsilcileriyle buluştu
Bakan Pakdemirli, Çorum'da tarım sektörü temsilcileriyle buluştuTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Emtia fiyatlarındaki artış ciddi anlamda bugüne kadar belki çiftçimizi etkilememiş olsa da bundan sonraki maliyet yapısı açısından etkileyecek gibi görünüyor. Son 3 yıldır çiftçimizin emeğini yerde bırakmadık, alın terini boşa akıtmadık. Doğru fiyat politikaları, doğru alım politikaları ve doğru piyasaların oluşmasını sağlayarak çiftçimizin doğru fiyatlara ulaşması gayretinde olduk." dedi.
22.10.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Su kaynaklarının geliştirilmesi kritik hal aldı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Su kaynaklarının geliştirilmesi kritik hal aldıCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, suyu daha fazla korumak ve tasarruflu kullanmak için daha etkin politikalar uygulamakta kararlı olduklarını belirterek, "Mevcut su kaynaklarının korunması, alternatif su kaynaklarının geliştirilmesi, ekolojik çevre ile uyumlu teknolojilerin kullanılması ve sürdürülebilir su politikalarının oluşturulması; iklim değişikliği etkilerinin fazlasıyla hissedildiği günümüzde daha da kritik bir hal almıştır" dedi.
21.10.2021Siyaset
Bakan Pakdemirli: Sözleşmeli üretim ile fiyat stabilitesi sağlanabilir
Bakan Pakdemirli: Sözleşmeli üretim ile fiyat stabilitesi sağlanabilirTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Pakdemirli gıda fiyatları ile ilgili çözümün sözleşmeli üretim ile sağlanacağını belirtti.
20.10.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Yeşil Kalkınma Devrimi'ni gerçekleştirmede Türkiye öncü rolü üstelenecek
Bakan Pakdemirli: Yeşil Kalkınma Devrimi'ni gerçekleştirmede Türkiye öncü rolü üstelenecekTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye'nin "Yeşil Kalkınma Devrimi"ni gerçekleştirmede öncü rol üsteleneceğini belirterek, "Sürdürülebilir tarım uygulamalarının geliştirilmesi ve iklim değişikliği ile mücadele açısından, AB'nin 'Avrupa için Yeşil Mutabakat' kapsamında, sağlıklı ve çevre dostu bir gıda sistemi için çalışmalarımıza başladık." dedi.
19.10.2021Ekonomi
‘Sıfır atık üniversitesi olacak’
‘Sıfır atık üniversitesi olacak’Dokuz Eylül Üniversitesi, 2021-2022 akademik yılına Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin katıldığı bir törenle başladı.
18.10.2021Ege
Bakan Pakdemirli: 55 milyon 289 bin TL destek ödemesi bugün hesaplara yatıyor
Bakan Pakdemirli: 55 milyon 289 bin TL destek ödemesi bugün hesaplara yatıyorTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçilere seslenerek "55 milyon 289 bin 64 TL destek ödemesi bugün hesaplara yatıyor" paylaşımında bulundu.
15.10.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli'den küçükbaş hayvan yetiştiricilerine müjde
Bakan Pakdemirli'den küçükbaş hayvan yetiştiricilerine müjdeTarım ARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sürü büyütme ve yenileme desteğini yüzde 25 artırarak 125 liraya, sürü yöneticisi (çoban) istihdamı desteğini ise yüzde 20 artırarak 6 bin liraya yükselttiklerini duyurdu.
14.10.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli, Mersin'de Pamukluk Barajı Su Tutma Programı'na katıldı
Bakan Pakdemirli, Mersin'de Pamukluk Barajı Su Tutma Programı'na katıldıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Pamukluk Barajı'nda ilk su tutma işleminin gerçekleştiğini belirterek, "Barajla içme suyu, sulama ve enerji faydalarının yanı sıra 180 bin dekar alan sulanacak, 130 milyon metreküp içme suyu temin edilecek." dedi.
14.10.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Hedefimiz, yanan alanların ağaçlandırmasını 1 yılda tamamlamak
Bakan Pakdemirli: Hedefimiz, yanan alanların ağaçlandırmasını 1 yılda tamamlamakTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Yanan alanları tekrar ağaçlandırarak, yeşil vatanın bir parçası haline getireceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Nitekim orman yangınlarının meydana geldiği alanlarda soğutma çalışmalarının hemen ardından hasar tespitlerini yaparak, yanan emvali sahadan çıkarmaya başladık. İlk yağmurlarla birlikte ise fidan dikimlerine başlayacağız. Hedefimiz yangından zarar gören bütün alanların ağaçlandırma çalışmalarını 1 yıl içerisinde tamamlamak" dedi.
13.10.2021Gündem
Orman yangınlarıyla mücadele çalıştayı başladı
Orman yangınlarıyla mücadele çalıştayı başladıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Yanan alanları tekrar ağaçlandırarak, Yeşil Vatan'ın bir parçası haline getireceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın." dedi.
13.10.2021Ekonomi
Deniz salyasına karşı midye çiftliklerinin sayısı artırılacak
Deniz salyasına karşı midye çiftliklerinin sayısı artırılacakMüsilaja karşı Marmara Denizi’nde midye yetiştirilen çiftliklerin artırılacağını söyleyen Bakan Pakdemirli, ‘Proje çalışmaları başlatıldı’ dedi.
12.10.2021Gündem
Bakan Pakdemirli Karaman'da sektör temsilcileriyle buluştu
Bakan Pakdemirli Karaman'da sektör temsilcileriyle buluştuTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarımsal girdi maliyetlerindeki artışa ilişkin; "Bu artışları 'geçici' olarak görmekle beraber çiftçimizin de bu kaygısını gidermek anlamında şunu söylüyorum; özellikle bu sonbahar döneminde çiftçimiz maliyetleri karşılayarak üretimine devam etsin. Hasat döneminde biz son 3 senedir ve genel anlamda da son 20 senedir çiftçimizi hiç üzmediğimiz gibi bu sene de hiç üzmeyeceğiz." dedi.
8.10.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan Pakdemirli duyurdu! Ödemeler başlıyor
Son dakika: Bakan Pakdemirli duyurdu! Ödemeler başlıyorTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, üreticilerin bazı destek ödemelerinin yarın hesaplara aktarılmaya başlanacağını duyurdu.
8.10.2021Ekonomi
Son dakika! Muğla'daki orman yangını 11 saatte kontrol altına alındı
Son dakika! Muğla'daki orman yangını 11 saatte kontrol altına alındıMuğla'nın Dalaman ilçesinde gece başlayan orman yangını, ekiplerin havadan ve karadan yoğun müdahalesiyle 11 saatte kontrol altına alındı.
6.10.2021Gündem
Bakan Varank: 'Soğuk Zincir Finansal Destek Programı'nı başlatıyoruz
Bakan Varank: 'Soğuk Zincir Finansal Destek Programı'nı başlatıyoruzSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Yarın itibarıyla Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile sebze-meyve zayiatını azaltacak 'Soğuk Zincir Finansal Destek Programı'nı başlatıyoruz. Program kapsamında, Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin (KOBİ) leasing yöntemiyle edinecekleri yerli malı ve yeni frigorifik kasa ve ünitelerine 750 bin TL'ye kadar destek vereceğiz. Hedefimiz KOBİ'lerimizin maliyetlerini azaltarak tezgahlardaki yüksek fiyatları düşürmek" dedi.
5.10.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Su Kanunu'nu Meclis'e getirmek istiyoruz
Bakan Pakdemirli: Su Kanunu'nu Meclis'e getirmek istiyoruzTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Su Kanunu'nun taslak metnini, Su Şurası kapsamında yeniden gözden geçirdik. Sayın Cumhurbaşkanımıza arz edeceğimiz Su Şurası Sonuç Belgesi ile birlikte Su Kanunu'nu Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) getirmek istiyoruz" dedi.
4.10.2021Ekonomi
TMO tarafından 900 bin ton hububat satışa açıldı
TMO tarafından 900 bin ton hububat satışa açıldıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, hububat ve yem piyasalarının regülasyonu amacıyla Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından bu ay 900 bin ton hububatın satışa açıldığını bildirdi.
3.10.2021Ekonomi
Pakdemirli, Çanakkale'de damla sulamayla ekilen çeltiğin hasadına katıldı
Pakdemirli, Çanakkale'de damla sulamayla ekilen çeltiğin hasadına katıldıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, herkes için çok kıymetli olan suya mücevher gibi davranmaları gerektiğini belirterek, çeltik üretiminde yavaş yavaş tamamen damla sulamaya geçmeleri gerektiğini söyledi.
2.10.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Üreticimizi koruyan, tüketicimizi kollayan politikalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz
Bakan Pakdemirli: Üreticimizi koruyan, tüketicimizi kollayan politikalarımızı kararlılıkla sürdüreceğizTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, gübre, yem ve enerji gibi birçok emtiada dünya fiyatlarının arttığını ancak tarımsal destekler ve alım fiyatlarıyla çiftçinin her zaman yanlarında olduklarını belirterek, çiftçinin maliyet artışlarından endişe etmeden tohumunu toprakla buluşturmaya devam etmesi gerektiğini söyledi.
1.10.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Ekim ayında rekor destek ödemesi yapacağız
Bakan Pakdemirli: Ekim ayında rekor destek ödemesi yapacağızTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, iklim değişikliğinin ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının olumsuz etkilerinin üreticiye yansımaması için gece gündüz çalıştıklarını belirterek, çiftçilere ekimde toplam 773 milyon 269 bin lirayla rekor destek ödemesi yapacaklarını söyledi.
1.10.2021Ekonomi
Pakdemirli: 'Ülkemizde her yıl neredeyse 19 milyon ton gıda ziyan oluyor'
Pakdemirli: 'Ülkemizde her yıl neredeyse 19 milyon ton gıda ziyan oluyor'Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, dünyadaki gıda israfının kabul edilebilir olmadığını, Türkiye'de ise her yıl neredeyse 19 milyon ton gıdanın ziyan olduğunu belirtti.
29.09.2021Ekonomi
Son dakika: Ticaret Bakanlığı'ndan 'indirim' uyarısı!
Son dakika: Ticaret Bakanlığı'ndan 'indirim' uyarısı!Ticaret Bakanlığı, indirimli satışlarda tüketiciler tarafından dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda uyarıda bulundu. Bakanlık mevzuata aykırılık teşkil eden yasaklı maddeleri tek tek sıraladı. Öte yandan gıda fiyatlarındaki fahiş artışa yönelik açıklama yapan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, hallerde denetimin sürdüğünü, yarın bu kapsamda 'Gıda Komitesi'nin toplanacağını söyledi. İşte tüketicilerin alışveriş yaparken dikkat etmesi gerekenler...
28.09.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli gıda fiyatlarındaki artışı değerlendirdi
Bakan Pakdemirli gıda fiyatlarındaki artışı değerlendirdiTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, fahiş fiyat artışlarının engellenmesine ilişkin, "Dört başı mamur bir şekilde erken uyarı sistemi yapılırsa birçok şey engellenir. Üretim, ihracat ve ithalat kısmıyla alakalı hızlı tedbir almaya gerek var." dedi.
28.09.2021Ekonomi
Bayındır’a müjdeler verdi
Bayındır’a müjdeler verdiTarım ve Orman Bakanı Dr...
27.09.2021Ege
‘Gıda Komitesi fiyat takibinde kararlı’
‘Gıda Komitesi fiyat takibinde kararlı’Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, dünyada gıda üretimiyle ilgili bir sıkıntı olmadığını belirterek, “Pandemiyle ilgili endişeler dünyadaki emtiaların fiyatlarını artırıyor.
25.09.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

bekir pakdemirlipakdemirliBakan PakdemirliTarımTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli

Bakan Pakdemirli ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.