Geri Dön

Glifosat Tarım Bakanlığı’nın takibinde

Alman ilaç ve kimya devi Bayer’in, Türkiye’de de kullanılan, ‘glifosat’ etken maddeli Roundup adlı tarım ilacının kansere yol açtığı iddiasıyla ABD’de açılan davalardan vazgeçmeleri için davacılarla para karşılığı anlaşmasının ardından gözler Tarım Bakanlığı’na çevrildi.

Glifosat Tarım Bakanlığı’nın takibinde
BAHAR ATAKAN Ankara

Bakanlıktan konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmazken, Bakan Bekir Pakdemirli’nin söz konusu ilaçla ilgili İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi’nin soru önergesine Ocak 2020’de yanıt verdiği tespit edildi. Pakdemirli yanıtında, Kasım 2017 tarihli, ‘glifosatı toksikolojik ve kanserojen olarak sınıflandırmayan’ AB raporuna atıf yaparak, “AB ve diğer ülkelerde alınan kararlar takip edilmektedir ve herhangi bir yasaklama ya da kısıtlama kararı alınması durumunda eş zamanlı olarak ülkemizde de gerekli kararlar ivedilikle alınacaktır” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyaya çok net Ayasofya mesajıSon dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Botan Çayı Beğendik Köprüsü'nün açılışına video konferansla katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmada Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili, 'Haklı kararlılığımızın sonucu olarak ibadete açtık. Kimin ne dediğine değil milletimizin ne istediğine göre bu kararı aldık' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber