Tarım Bakanlığı

Tarım Bakanlığı

Son dakika Tarım Bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tarım Bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tarım Bakanlığı haber sayfamızda...

Tarım Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.317 tarim bakanligi haberi bulunmuştur.
Muharrem İnce resmen duyurdu! Cumhurbaşkanı adaylığı açıklaması
Muharrem İnce resmen duyurdu! Cumhurbaşkanı adaylığı açıklamasıMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin 1'inci Olağan Kurultayı'nda konuştu. İnce, cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin, "Benim için 'Genel başkan cumhurbaşkanı adayı olmak istiyor' diyorlar. İstiyor muyum? Evet istiyorum. Açıklıyorum; aday adayıyım" dedi.
18.09.2021Siyaset
Danimarka'ya ihracatta ciddi artış bekleniyor
Danimarka'ya ihracatta ciddi artış bekleniyorDış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Danimarka İş Konseyi Başkanı Emrah İnce, "Türkiye ile Danimarka arasında çok dengeli bir ticaret hacmi var. Bunun Türkiye'nin ihracatı yönünde ciddi bir şekilde yükseleceğine inanıyorum." ifadesini kullandı.
14.09.2021Uzmanpara
Türkiye'nin Danimarka'ya ihracatında ciddi artış bekleniyor
Türkiye'nin Danimarka'ya ihracatında ciddi artış bekleniyorDış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Danimarka İş Konseyi Başkanı Emrah İnce, "Türkiye ile Danimarka arasında çok dengeli bir ticaret hacmi var. Bunun Türkiye'nin ihracatı yönünde ciddi bir şekilde yükseleceğine inanıyorum." ifadesini kullandı.
14.09.2021Ekonomi
'Hem göller kurtulacak hem enerji üretilecek'
'Hem göller kurtulacak hem enerji üretilecek'Göl ve barajlardaki kurumaya karşı harekete geçen Tarım Bakanlığı “yüzer güneş panelleri” projesini gündemine aldı. Pilot proje yürütülen Burdur Gölü’nde yüzer güneş panellerinin yüzde 54.76 buharlaşmayı azalttığı belirlendi.
14.09.2021Gündem
Denizlerde av sezonu başlıyor
Denizlerde av sezonu başlıyorTarım ve Orman Bakanlığı, öncü göstergelerin, denizlerde yeni av sezonunun verimli geçeceğine işaret ettiğini belirtti.
31.08.2021Ekonomi
Son dakika... Şanlıurfa'da arılar saldırdı! 10 kişilik aile kabusu yaşadı
Son dakika... Şanlıurfa'da arılar saldırdı! 10 kişilik aile kabusu yaşadıŞanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde arıların saldırısına uğrayan 10 kişilik aile güçlükle kurtarıldı. Saldırıda bir itfaiye personeli de arı sokması sonucu yaralandı.
12.08.2021Gündem
Rusya'nın tarım ihracatı yükseldi
Rusya'nın tarım ihracatı yükseldiRusya’nın tarım ürünleri ihracatı, yılın 7 ayında geçen yılın aynı döneminde kıyasla yüzde 16 artarak 16,8 milyar dolara çıktı.
4.08.2021Ekonomi
Fransız mutfağı zamana uydu
Fransız mutfağı zamana uyduÜnlü Fransız mutfağı da pandeminin getirdiği değişimlere dayanamadı. Artık onlar da paket servisi kullanıyor ve sebze ağırlıklı besleniyor. Ünlü şef Alain Ducasse’ın düşüncesine göre ise bu son derece olumlu bir evrim süreci.
1.08.2021Dünya
Lübnan'da yangınlarda 20 bin dekarlık alan kül oldu
Lübnan'da yangınlarda 20 bin dekarlık alan kül olduLübnan'ın kuzeyindeki ormanlık alanda 28 Temmuz'da başlayan ve 3 gün sonra kontrol altına alınan yangınlar sonucu 20 bin dekarlık alanın zarar gördüğü bildirildi.
31.07.2021Dünya
Sel ve taşkınlar artık yönetilecek
Sel ve taşkınlar artık yönetilecekTarım Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü’nün, TBMM İklim Araştırma Komisyonu’na sunduğu raporda, Doğu Karadeniz başta olmak üzere özellikle Karadeniz Bölgesi’nde taşkın sorunuyla karşı karşıya kalındığı tespiti yapıldı.
24.07.2021Gündem
Çekte infaz durdurma asgari ücrete destek
Çekte infaz durdurma asgari ücrete destekMeclis Genel Kurulu’nda, “torba teklif” olarak adlandırılan Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edilerek yasalaştı. Yasayla Çek Kanunu’nda düzenleme yapıldı. Karşılıksız çek düzenleme suçundan 30 Nisan 2021 itibarıyla mahkum olanlara, ödenmemiş çek bedellerinin onda birini 30 Haziran 2022’ye kadar, diğer taksitleri anılan tarihten itibaren ikişer ay arayla 15 eşit taksitte ödemeleri halinde mahkumiyetin bütün sonuçlarını ortadan kaldırma imkanı tanınacak.
19.07.2021Ekonomi
Hastalık ve kazaya karşı sigortalı kurbanlık
Hastalık ve kazaya karşı sigortalı kurbanlıkTarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Hayvancılık Genel Müdürlüğü ile TARSİM Genel Müdürlüğü, Kurban Bayramı öncesinde TBMM’ye Türkiye’deki hayvan varlığı ve hayvanların sigortalanmasına ilişkin iki ayrı rapor sundu.
19.07.2021Ekonomi
Feci olay! Yüzlerce arı saldırdı hayatını kaybetti
Feci olay! Yüzlerce arı saldırdı hayatını kaybettiTekirdağ'ın Muratlı ilçesinde arıların saldırısına uğrayan aileden Şemsi Aktaş (62) hayatını kaybetti, 4 kişi de yaralandı. Olay, önceki gün Muratlı ilçesine bağlı İstiklal Kurtpınar Mahallesi Bağlar mevkisinde kovaların bulunduğu çiftlikte meydana geldi.
18.07.2021Gündem
Kurban Bayramı öncesi önemli uyarı! 'El bombası koymak gibi'
Kurban Bayramı öncesi önemli uyarı! 'El bombası koymak gibi'Bursa Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Tayar, kurbanın kesildikten sonra etinin mutlaka dinlendirilmesi gerektiğini belirterek, “Taze tüketilmeyecek tek gıda ettir. Bayram sabahı sakatatlar hemen yenebilir. Ancak eti hemen kavurursanız et değil, kas yemiş olursunuz. Eti dondururken porsiyonlu olarak dondurun. Eti çözündürüp tekrar dondurmak, buzdolabına bir el bombası koymak gibi olur” dedi.
17.07.2021Gündem
İzmirli çiftçi daha mutlu
İzmirli çiftçi daha mutluCHP Esnaf Masası, Anadolu gezileri kapsamında 30’u aşkın milletvekili ile Niğde’ye çıkarma yaptı. CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel ise, çoğunluğu küçükbaş hayvancılığı ile uğraşan köylülere İzmir Tarım Modeli’ni anlattı.
12.07.2021Ege
Belirsizlikler emtia piyasasına da yansıdı
Belirsizlikler emtia piyasasına da yansıdıKüresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantı tutanaklarıyla artan ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınındaki delta varyantıyla devam eden belirsizlikler geçen hafta emtia piyasasına da yansıdı.
13.07.2021Uzmanpara
İHBİR Olağan Mali Genel Kurulu yapıldı
İHBİR Olağan Mali Genel Kurulu yapıldıİstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri (İHBİR) İhracatçıları Birliği’nin 2019-2020 yılları Olağan Mali Genel Kurul Toplantıları yapıldı.
9.07.2021Vitrin
İstanbul'da çok sayıda sahte cinsel içerikli ürün ele geçirildi
İstanbul'da çok sayıda sahte cinsel içerikli ürün ele geçirildiİstanbul Küçükçekmece'de kaçak cinsel içerikli ürün üretilen 2 katlı işyerine baskın düzenlendi. Halk sağlığını tehdit ettiği belirtilen 3 kamyon ürüne el konuldu.
6.07.2021Haberler
Halk sağlığını tehdit ediyor! 3 kamyon ele geçirildi
Halk sağlığını tehdit ediyor! 3 kamyon ele geçirildiKüçükçekmece'de kaçak cinsel içerikli ürün üretilen 2 katlı işyerine baskın düzenlendi. Halk sağlığını tehdit ettiği belirtilen 3 kamyon ürüne el konuldu.
6.07.2021Gündem
Bakanlık: Lüks konut yapılacağı iddia edilen arazi AOÇ mülkiyetinde değil
Bakanlık: Lüks konut yapılacağı iddia edilen arazi AOÇ mülkiyetinde değilTarım ve Orman Bakanlığı, Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) bölgesinde lüks konut yapılacağı iddia edilen arazinin, AOÇ mülkiyetinde olmadığını açıkladı.
1.07.2021Emlak
Emtia piyasası geçen hafta atağa kalktı
Emtia piyasası geçen hafta atağa kalktıEmtia piyasası geçen hafta ABD Merkez Bankası'ndan (Fed) gelen "güvercin" açıklamalar, dolar ve tahvil faizlerindeki geri çekilmelerle atağa kalktı.
28.06.2021Uzmanpara
Avrupa’nın en büyük katı atık tesisi açıldı
Avrupa’nın en büyük katı atık tesisi açıldıCHP lideri Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla Ödemiş’te Avrupa’nın en büyük entegre katı atık yönetim tesisini açan İzmir Büyükşehir, Türkiye’de tek seferde en çok otobüs alımına da imza attı
28.06.2021Ege
Türkiye arayışa girdi! Köy köy tarıyorlar...
Türkiye arayışa girdi! Köy köy tarıyorlar...Türkiye dünya peynir piyasasında hak ettiği yeri alabilmek için hikayesi olan Anadolu peynirlerinin izini sürüyor. Tarım Bakanlığı ile bilim insanları Anadolu’da yerli damak tatlarını keşfetmek amacıyla köy köy tarama faaliyeti yürütüyor.
25.06.2021Ekonomi
Türkiye ‘milli peynirini’ arıyor
Türkiye ‘milli peynirini’ arıyorTürkiye dünya peynir piyasasında hakettiği yeri alabilmek için hikayesi olan Anadolu peynirlerinin izini sürüyor. Tarım Bakanlığı ile bilim insanları Anadolu’da yerli damak tatlarını keşfetmek amacıyla köy köy tarama faaliyeti yürütüyor.
25.06.2021Ekonomi
Türkiye'nin patates tohum ihtiyacı yerli tohumla karşılanıyor
Türkiye'nin patates tohum ihtiyacı yerli tohumla karşılanıyorTürkiye'de 2008 yılında Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliğinin kurulmasının ardından geçen 13 yılda sertifikalı patates tohumu üretimi 20 bin tondan yaklaşık 300 bin tona ulaştı.
21.06.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

türkiyeihracatdanimarkaTarım Bakanlığıege

Tarım Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.