Geri Dön

Ham ayçiçeği yağında gümrük vergisi düşürüldü

Ham ayçiçeği yağında yüzde 36 olan gümrük vergisi oranı, hasat öncesi haziran ayı sonuna kadar yüzde 30'a indirildi.

Ham ayçiçeği yağında gümrük vergisi düşürüldü

İthalat Rejimi Kararına Ek Karar'da değişiklik yapılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, ham ayçiçeği yağında yüzde 36 olan gümrük vergisi oranı hasat öncesi 1 Şubat-30 Haziran döneminde yüzde 30 olarak uygulanacak. Kosova için gümrük vergisi yüzde sıfır olacak.

Ekmek mayası üreten sanayicilerin nihai kullanım ibraz etmeleri kaydıyla yüzde sıfır gümrük vergisiyle melas ithalatına da imkan tanındı.

Öte yandan, Çeltik İthalatında Tarife Kontenjanı Uygulanması Hakkında Karar kapsamında, 31 Mayıs'a kadar çeltik ithalatında yüzde sıfır gümrük vergisiyle 100 bin tonluk tarife kontenjanı açıldı.

Üsküdar'daki kilisenin kapısındaki haçı söken kişi gözaltına alındıİstanbul Üsküdar'da bulunan Surp Krikor Ermeni Kilisesi'nin giriş kapısı üzerinde bulunan Haç işaretini kıran Mazlum D. isimli 26 yaşındaki saldırgan, polisin 200 ayrı güvenlik kamera görüntüsünü incelemesiyle yakalanıp gözaltına alındı.13 km'lik bir yürüyüşle Kanlıca'dan geldiği Kuzguncuk'taki kilisenin dış kapısının üzerindeki Haç işaretini kırdığı tespit edilen ve çok sayıda suç kaydı olduğu öğrenilen saldırganın saldırı sonrası 7 km'lik bir yürüyüş daha yaparak evine gittiği tespit edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber