Resmi Gazete

Resmi Gazete

Son dakika resmi gazete haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan resmi gazete gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan resmi gazete haber sayfamızda...

Resmi Gazete

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 16.558 resmi gazete haberi bulunmuştur.
İşten çıkarma yasağı ne zaman başladı? İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?
İşten çıkarma yasağı ne zaman başladı? İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?Koronavirüs salgını döneminde çalışanları destekleyen bir maddelerden biri de işten çıkarma yasağı oldu. Halen uygulanmaya devam eden işten çıkarma yasağı ne zaman başladı, işten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte koronavirüs salgın dönemi sona ermeye başladıktan sonra işini kaybetmekten tedirgin olan vatandaşlar işten çıkarma yasağı hakkında bilgi almak istiyor. İşte işten çıkarma yasağının başlangıç ve bitiş tarihi...
6.05.2021 Gündem
Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelik'te değişikliğe gidildi
Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelik'te değişikliğe gidildiSigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nca (SEDDK) Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelik'te yapılan değişiklikle emeklilik yatırım fonlarının merkezi elektronik platform olan Bireysel Emeklilik Fon Alım Satım Platformu'nda (BEFAS) alınıp satılabilmesi için gerekli şartlar belirlendi.
6.05.2021Ekonomi
EPDK, Vadeli Elektrik Piyasası işletim usul ve esaslarında değişiklik yaptı
EPDK, Vadeli Elektrik Piyasası işletim usul ve esaslarında değişiklik yaptıEnerji Piyasaları İşletme AŞ (EPİAŞ) bünyesinde ileri tarihli işlemlere olanak verecek Vadeli Elektrik Piyasası (VEP) işletim usul ve esaslarının belirlenmesine yönelik kurul kararı yeniden düzenlendi.
6.05.2021Ekonomi
Çin ve Vietnam'dan ithal bazı dokuma ürünlerine yönelik dampinge karşı önlem uygulanacak
Çin ve Vietnam'dan ithal bazı dokuma ürünlerine yönelik dampinge karşı önlem uygulanacakTicaret Bakanlığı, Çin ve Vietnam'dan ithal edilen bazı dokuma ürünlerinde haksız rekabetin önlenmesi amacıyla dampinge karşı önlem uygulanmasına karar verdi.
6.05.2021Ekonomi
Özelleştirme İdaresi TÜRKŞEKER'e ait bazı taşınmazların satışına onay verdi
Özelleştirme İdaresi TÜRKŞEKER'e ait bazı taşınmazların satışına onay verdiTürkiye Şeker Fabrikaları AŞ (TÜRKŞEKER) adına kayıtlı, Gümüşhane'nin Kelkit ilçesindeki bazı taşınmazlar özelleştirildi.
6.05.2021Ekonomi
BDDK'dan mali şeffaflığı güçlendirecek yönetmelik revizyonu
BDDK'dan mali şeffaflığı güçlendirecek yönetmelik revizyonuBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), risk odaklı proaktif düzenleme yaklaşımı kapsamında gerekli gördüğü yönetmelik güncelleme çalışmalarını sürdürürken, bu çerçevede "Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelik"in bazı maddelerinde değişiklik öngören taslağı, Kurumun internet sitesinde yayımlayarak görüşe açtı.
5.05.2021Ekonomi
Özelleştirme İdaresi 6 ildeki bazı taşınmazların ihalelerini gerçekleştirdi
Özelleştirme İdaresi 6 ildeki bazı taşınmazların ihalelerini gerçekleştirdiTürkiye Şeker Fabrikaları AŞ (TÜRKŞEKER) adına kayıtlı Erzincan, Sivas, Kahramanmaraş, Muş, Yozgat ve Nevşehir'deki bazı taşınmazlar özelleştirildi.
5.05.2021Ekonomi
MASAK'tan kripto para rehberi! Cezası 4 milyon lira
MASAK'tan kripto para rehberi! Cezası 4 milyon liraMali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), suç gelirlerinin aklanmasının ve terörün finansmanının önlenmesine dair tedbirler kapsamında yükümlü sayılan şirketlere kripto varlık hizmet sağlayıcılarının da dahil edilmesinin ardından, bu hizmet sağlayıcıların uyması gereken esasları belirledi.
4.05.2021Ekonomi
TÜİK'in sınıflamalarındaki değişimlerde bürokratik işlemler azalacak
TÜİK'in sınıflamalarındaki değişimlerde bürokratik işlemler azalacakTürkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) yaptığı sınıflamalarda yapılacak değişikliklerde, ilgili yönetmeliğin tamamının değiştirilmesi zorunluluğu ortadan kaldırıldı.
4.05.2021Ekonomi
Son dakikahaberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Flaş balon balığı kararı Resmi Gazete'de...
Son dakikahaberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Flaş balon balığı kararı Resmi Gazete'de...Son dakika haberlere göre, Akdeniz ve Ege'de bolca görülen ve istilacı tür olan balon balığını avlayanlara yönelik olarak ücret ödemesi yapılmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte son dakika haberinin detayları...
4.05.2021Ekonomi
Yılda 5,5 milyon balon balığı için 5 milyon lira ödeme hedefleniyor
Yılda 5,5 milyon balon balığı için 5 milyon lira ödeme hedefleniyorTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, balon balığı avcılığının desteklenmesi kapsamında, yılda 5,5 milyon balon balığı için 5 milyon lira ödeme yapmayı hedeflediklerini bildirdi.
4.05.2021Ekonomi
Balon balığı avcılığına yapılacak destekleme ödemesinin şartları belli oldu
Balon balığı avcılığına yapılacak destekleme ödemesinin şartları belli olduBalon balığı türlerinden "lagocephalus sceleratus" avcılığı yapan balıkçılara bu yıl 500 bin adede kadar adet başına 5 lira, diğer türlerini avlayanlara da 5 milyon adede kadar adet başına 0,50 lira destekleme ödemesi yapılacak.
4.05.2021Ekonomi
Bitcoin 55 bin dolara döndü
Bitcoin 55 bin dolara döndüKripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, yükseldiği 59,000 dolar sınırından piyasalara gelen genel satışların etkisiyle 55,000 dolar düzeyine gerilerken, Avrupa Yatırım Bankası'nın, Ethereum blok zincirinde 2 yıllık tahvil çıkaracağının açıklanmasının ardından Ethereum'un haftalık yükselişi yüzde 30'u aştı.
4.05.2021Uzmanpara
Adana'da çevreyi kirleten geri dönüşüm tesislerine rekor ceza
Adana'da çevreyi kirleten geri dönüşüm tesislerine rekor cezaÇevre ve Şehircilik Bakanlığınca, Adana'da atık geri kazanımı konusunda faaliyet gösteren 133 tesiste yapılan denetimde, Geçici Faaliyet Belgesi veya Çevre İzin ve Lisans Belgesi olmadan çalıştığı tespit edilen 26 işletmeye, faaliyetten men kararı ile toplam 7 milyon 20 bin lira para cezası verildi.
2.05.2021Ekonomi
EPDK'den 5 şirkete ilanen tebligat
EPDK'den 5 şirkete ilanen tebligatEnerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK) akaryakıt, elektrik ve doğal gaz piyasasında faaliyet gösteren 5 şirkete ilanen tebligat yapıldı.
2.05.2021Uzmanpara
EPDK'den 5 şirkete ilanen tebligat
EPDK'den 5 şirkete ilanen tebligatEnerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK) akaryakıt, elektrik ve doğal gaz piyasasında faaliyet gösteren 5 şirkete ilanen tebligat yapıldı.
2.05.2021Ekonomi
Kripto paraya özel ekip
Kripto paraya özel ekipDevlet, kripto para için “çalışma grubu” kurdu. Kripto para özel ekibinin bir süredir kripto varlıkları, platformlarını yakından izlediği öğrenildi. SPK ise TBMM’ye gönderdiği yazıda kripto para platformları üzerinde denetim yetkisinin bulunmadığını vurguladı
2.05.2021Ekonomi
Bazı KİT'lerden alınacak hasılat tahakkuk tutarının ödenme süresi değişti
Bazı KİT'lerden alınacak hasılat tahakkuk tutarının ödenme süresi değiştiBazı kamu iktisadi teşebbüslerinden (KİT) alınacak aylık gayrisafi hasılat tahakkuk tutarı "en geç takip eden ayın sonuna kadar" Hazine ve Maliye Bakanlığına ödenecek.
1.05.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Kararı ile 10 fakülte kuruldu
Cumhurbaşkanı Kararı ile 10 fakülte kurulduBazı fakültelerin kurulması ile bazı yüksekokulların kapatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete'de yer aldı.
1.05.2021Siyaset
Suç gelirlerinin aklanmasının ve terörün finansmanının önlenmesi yönetmeliğinde değişiklik
Suç gelirlerinin aklanmasının ve terörün finansmanının önlenmesi yönetmeliğinde değişiklikSuç gelirlerinin aklanmasının ve terörün finansmanının önlenmesine dair tedbirler kapsamında yükümlü sayılan şirketlere, kripto varlık hizmet sağlayıcıları ve tasarruf finansman şirketleri de dahil edildi.
1.05.2021Ekonomi
Elektronik haberleşme sektörüne ilişkin düzenleme Resmi Gazete'de
Elektronik haberleşme sektörüne ilişkin düzenleme Resmi Gazete'deResmi Gazete'de yayımlanan yönetmelikle elektronik haberleşme işletmecilerine yönelik düzenleme yapıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, "Bundan sonra yetkilendirilecek her işletmecinin; asgari 50 metrekare ofisinin bulunması, en az 2 üniversite mezunu personel çalıştırması, yabancı menşeli şirketlerinin müdür veya sorumlu müdürlerinin ülkemizde ikamet etmesi istenecek" dedi.
1.05.2021Ekonomi
Yüzde 90’ından fazlası 1 yılda uygulanacak
Yüzde 90’ından fazlası 1 yılda uygulanacakİnsan Hakları Eylem Planı (İHEP) için uygulama takvimi belli oldu. 2 Mart’ta Erdoğan’ın açıkladığı İnsan Hakları Eylem Planı’na ilişkin Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete’de yayımladı. Erdoğan’ın imzasını taşıyan genelgeyle Eylem Planı’ndaki her bir faaliyet için kısa (1 ve 3 ay), orta (6 ay ve 1 yıl) ve uzun (2 yıl) süreli vadeler belirlendi. Ayrıca niteliği gereği bazı faaliyetler açısından sürekli bir takvim öngörüldü. Planın etkin bir şekilde uygulanması ve çalışmaların koordine edilmesi amacıyla Cumhurbaşkanı’nın başkanlığında “İzleme ve Değerlendirme Kurulu” oluşturuldu.
1.05.2021Siyaset
Türkiye 1 Temmuz’da İstanbul Sözleşmesi’ne resmen veda ediyor
Türkiye 1 Temmuz’da İstanbul Sözleşmesi’ne resmen veda ediyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla feshedilen İstanbul Sözleşmesi’nin Türkiye bakımından 1 Temmuz 2021’de sona ereceği belirtildi.
1.05.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı’na tüm kamuda ‘disiplin amiri’ yetkisi
Cumhurbaşkanı’na tüm kamuda ‘disiplin amiri’ yetkisiMemurların 1982’den beri yürürlükte olan disiplin yönetmeliği, Cumhurbaşkanı kararıyla değişti. Dün Resmi Gazete’de yayımlanan Devlet Memurları Disiplin Yönetmeliği ile kamudaki disiplin kurullarının yapısı, disiplin amirlerinin yetkileri ve disiplin soruşturmalarının usulleri yeniden belirlendi.
1.05.2021Siyaset
Tahsilatlar için çözüm...
Tahsilatlar için çözüm...Çeklerin bankalara ibrazı ile icra iflas takiplerinin 31 Mayıs 2021’e kadar durdurulması için çıkarılan yasa, karşılığı olan çeklerin de tahsil edilememesine neden oldu. Çek tahsilatında yaşanan sorun, Ticaret Bakanlığı’nın devreye girmesiyle çözüldü.
1.05.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

resmi gazeteepdkkriptobitcoinresmi

Resmi Gazete ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.