Resmi Gazete

Resmi Gazete

Son dakika resmi gazete haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan resmi gazete gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan resmi gazete haber sayfamızda...

Resmi Gazete

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 17.383 resmi gazete haberi bulunmuştur.
Ticaret Bakanlığı nohut ihracatının kayda bağlanma gerekçelerini açıkladı
Ticaret Bakanlığı nohut ihracatının kayda bağlanma gerekçelerini açıkladıTicaret Bakanlığı, son dönemde yaşanan kuraklık, verim ve kalite sorunları karşısında fiyat istikrarının korunması amacıyla nohut ihracatına kayıt uygulaması getirildiğini bildirdi.
16.10.2021Ekonomi
DMO, Hazine ve Maliye Bakanlığı için 350 dizüstü bilgisayar satın alacak
DMO, Hazine ve Maliye Bakanlığı için 350 dizüstü bilgisayar satın alacakDevlet Malzeme Ofisi (DMO) Genel Müdürlüğü, Hazine ve Maliye Bakanlığının ihtiyacı olan 350 dizüstü bilgisayar için ihale gerçekleştirecek.
16.10.2021Ekonomi
Nohudun ihracatı kayda bağlandı
Nohudun ihracatı kayda bağlandıİhracı kayda bağlı ürünler listesine nohut, sülfürik asit ve saf amonyak dahil edildi.
16.10.2021Ekonomi
54 sözleşmeli personel istihdam edilecek
54 sözleşmeli personel istihdam edilecekBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre sözleşmeli personel alım ilanı yapıldı.
16.10.2021Ekonomi
Kimlik kartlarında yeni dönem! Elektronik imza...
Kimlik kartlarında yeni dönem! Elektronik imza...Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Nitelikli Elektronik Sertifika (NES) başvuru sahiplerinin kimliklerinin TC Kimlik Kartı vasıtasıyla uzaktan doğrulanarak TC Kimlik Kartlarına uzaktan NES yüklenebileceğini, böylece kimlik kartlarının güvenli elektronik imza atabilmek için de kullanılabileceğini bildirdi.
16.10.2021Gündem
Son dakika: İstanbul Müftülüğü'ne Prof. Dr. Safi Arpaguş atandı
Son dakika: İstanbul Müftülüğü'ne Prof. Dr. Safi Arpaguş atandıİstanbul Müftülüğü görevine, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Safi Arpaguş getirildi.
15.10.2021Gündem
Ağır hizmet araçlarında düşük emisyon seviyesine geçiliyor
Ağır hizmet araçlarında düşük emisyon seviyesine geçiliyorTaşımacılık kaynaklı emisyonların azaltılması amacıyla, daha düşük emisyon değerlerine sahip ağır hizmet araçlarının üretilmesine yönelik düzenlemeye gidildi.
15.10.2021Ekonomi
KİT'lerin gelecek yıl 61,9 milyar lira yatırım yapması öngörülüyor
KİT'lerin gelecek yıl 61,9 milyar lira yatırım yapması öngörülüyorKamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) ve bağlı ortaklıklarının 2022'de 61,9 milyar lira yatırım yapması planlanıyor.
15.10.2021Ekonomi
Türkiye, 10 Kasım'da Paris Anlaşması'nın tarafı olacak
Türkiye, 10 Kasım'da Paris Anlaşması'nın tarafı olacakTürkiye, 10 Kasım 2021 itibarıyla Paris Anlaşması'nın tarafı haline gelecek.
15.10.2021Ekonomi
Aksaray ve Afyonkarahisar'da jeotermal saha ihaleleri
Aksaray ve Afyonkarahisar'da jeotermal saha ihaleleriAksaray’da 8 jeotermal kaynak arama sahası ihaleye çıkarıldı.
15.10.2021Ekonomi
Elektrikte gün öncesi ve dengeleme güç piyasasında azami fiyat limiti yükseltildi
Elektrikte gün öncesi ve dengeleme güç piyasasında azami fiyat limiti yükseltildiEnerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK) gün öncesi ve dengeleme güç piyasalarında megavatsaat başı azami fiyat limiti yükseltildi.
15.10.2021Ekonomi
Yüksek cirolu şirkete alacak sigortası yolu
Yüksek cirolu şirkete alacak sigortası yoluŞirketlerin alacak sigortasında limit genişledi. Sigortada dikkate alınan 125 milyon TL’lik ciro üst limiti, yüzde 40’ına kadar artırılabilecek.
15.10.2021Ekonomi
Liselerde her sınıf seviyesinde geçiş hakkı
Liselerde her sınıf seviyesinde geçiş hakkıMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete’de önceki gün yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yeni yönetmelikle, 7 Eylül 2013 tarihli yönetmeliğin, ortaöğretim kurumları arasında nakil ve geçişler, kontenjan belirleme, başvuru ve değerlendirme, öğrenim hakkını düzenleyen maddelerinde değişiklik yapıldı.
15.10.2021Eğitim
Merkez Bankası PPK üyesi Prof. Dr. Yusuf Tuna kimdir, kaç yaşında? Yusuf Tuna hayatı ve kariyeri...
Merkez Bankası PPK üyesi Prof. Dr. Yusuf Tuna kimdir, kaç yaşında? Yusuf Tuna hayatı ve kariyeri...Prof. Dr. Yusuf Tuna kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile yayımlanan kararda Merkez Bankası PPK üyeliğine Prof. Dr. Yusuf Tuna atandı. Bu açıklamanın ardından Prof. Dr. Yusuf Tuna kimdir sorusu gündeme geldi. İşte merak edilenler...
14.10.2021Ekonomi
Taha Çakmak kimdir, kaç yaşında? Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı'na atanan Taha Çakmak kariyeri...
Taha Çakmak kimdir, kaç yaşında? Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı'na atanan Taha Çakmak kariyeri... Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Taha Çakmak kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devma ediyor. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Erdoğan imzası ile yayımlanan kararda Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı görevine Taha Çakmak getirildi. Peki Taha Çakmak kimdir, hayatı ve kariyeri...
14.10.2021Ekonomi
EÜAŞ'a ait bazı türbin ve taşınmazların özelleştirme ihalesi sonuçlandı
EÜAŞ'a ait bazı türbin ve taşınmazların özelleştirme ihalesi sonuçlandıElektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait çeşitli türbin ve taşınmazların özelleştirme ihalesi sonuçlandı.
14.10.2021Ekonomi
TCMB yönetiminde görev değişimi
TCMB yönetiminde görev değişimiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) başkan yardımcıları Prof. Dr. Semih Tümen ve Dr. Uğur Namık Küçük ile Para Politikası Kurulu Üyesi Prof. Dr. Abdullah Yavaş görevden alındı.
14.10.2021Uzmanpara
2022 yılı bütçesi TBMM'ye sunulacak
2022 yılı bütçesi TBMM'ye sunulacak2022 Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 17 Ekim'e kadar Meclis'e sunulması bekleniyor.
14.10.2021Uzmanpara
TCMB Başkanı’nı kabul etti
TCMB Başkanı’nı kabul ettiCumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nu kabul etti...
14.10.2021Siyaset
1 Temmuz 2022’den itibaren başlıyor
1 Temmuz 2022’den itibaren başlıyorÇevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca yapılan düzenlemeyle binaların yıkım işleri için 1 Temmuz 2022’den itibaren, müteahhitlere binaların yıkımı için ‘Yıkım Planı’ hazırlaması ve işe başlamadan önce ‘Yıkım Ruhsatı’ alması zorunluluğu getirildi.
14.10.2021Ekonomi
Son dakika: Merkez Bankası'nda 3 isim görevden alındı!
Son dakika: Merkez Bankası'nda 3 isim görevden alındı!Son dakika haberine göre; Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) başkan yardımcıları Prof. Dr. Semih Tümen ve Dr. Uğur Namık Küçük ile Para Politikası Kurulu Üyesi Prof. Dr. Abdullah Yavaş görevden alındı.
14.10.2021Ekonomi
Milli Eğitim Bakanlığı yeni düzenlemeyi duyurdu
 Milli Eğitim Bakanlığı yeni düzenlemeyi duyurdu Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
13.10.2021Gündem
Öğretmenler Günü ne zaman? 2021 Öğretmenler Günü tarihi
Öğretmenler Günü ne zaman? 2021 Öğretmenler Günü tarihiHer yıl olduğu gibi bu yıl da Öğretmenler Günü merak konusu oldu. Öğretmenler Günü ne zaman sorusu şimdiden yoğun ilgi görmeye başladı. İşte yılın en anlamlı günlerinden biri olan 2021 Öğretmenler Günü tarihi...
13.10.2021Gündem
Bakan Dönmez'den doğal gaz açıklaması
Bakan Dönmez'den doğal gaz açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin Avrupa ülkelerine kıyasla arz ve tedarik konusunda iyi bir noktada olduğunu belirterek, "Enerji fiyatlarının küresel ekonomileri allak bullak ettiği bir dönemde, maliyet artışlarının vatandaşlarımıza en az seviyede yansıması için elimizden gelen bütün çabayı ortaya koyuyoruz." dedi.
13.10.2021Ekonomi
Döviz bürolarına izin ücreti ayarı
Döviz bürolarına izin ücreti ayarıDöviz bürolarınca yapılacak faaliyet izni başvurularında alınacak ücretler 4 faaliyet bölgesi için farklılaştırıldı.
13.10.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Resmi GazeteMerkez Bankasınohutihracatatama

Resmi Gazete ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.