Resmi Gazete

Resmi Gazete

Son dakika resmi gazete haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan resmi gazete gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan resmi gazete haber sayfamızda...

Resmi Gazete

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 20.107 resmi gazete haberi bulunmuştur.
İŞKUR İŞÇİ ALIMI SAĞLIK BAKANLIĞI 2024📝 Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı İŞKUR başvurusu nereden ve nasıl yapılır, alım yapılacak meslek grupları...
İŞKUR İŞÇİ ALIMI SAĞLIK BAKANLIĞI 2024📝 Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı İŞKUR başvurusu nereden ve nasıl yapılır, alım yapılacak meslek grupları...Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı başvuruları başladı. Resmi Gazete'de yayımlanan kararın ardından taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 8 bin işçi alımı için başvuru işlemleri İŞKUR üzerinden alınacak. Başvuruların başlamasının ardından alım yapılacak meslek grupları ve şartlar merak edilmeye başlandı. Peki Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı başvurusu nasıl yapılır?
24.02.2024Bilgi Rehberi
Güven, yeni Sinema Müdürü
Güven, yeni Sinema Müdürü“Çocuklar Duymasın” ve “Mandıra Filozofu” gibi pek çok dizi ve filmin senaristi ve yapımcısı Birol Güven, Resmî Gazete’de yayımlanan kararnameyle Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürü olarak atandı.
24.02.2024Kültür Sanat
İstanbul’da kentsel dönüşüm hızlanıyor
İstanbul’da kentsel dönüşüm hızlanıyorİstanbul’daki kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin yeni bir destek açıklandı. Hak sahiplerine her bir konut için 700 bin lira hibe, 700 bin lira kredi verilecek. Kiracılar için de 100 bin lira tahliye desteği sağlanacak.
24.02.2024Ekonomi
Hakim ve savcı atamaları Resmi Gazete'de yayımlandı!
Hakim ve savcı atamaları Resmi Gazete'de yayımlandı!Adli yargı hakim ve Cumhuriyet savcısı adayları ile idari yargı hakim adaylarına ilişkin toplamda 148 atama kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.
23.02.2024Gündem
Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alacak! İşte detaylar
Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alacak! İşte detaylarSağlık Bakanlığı taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 8 bin işçi alımı yapacak. Bakan Koca'dan da alımlarla ilgili bir açıklama geldi.
23.02.2024Gündem
Kentsel dönüşümde ‘yarısı bizden’ yürürlükte
Kentsel dönüşümde ‘yarısı bizden’ yürürlükteİstanbul’da kentsel dönüşüm uygulamaları kapsamında yapım için yardım verilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.
23.02.2024Gündem
Hurşit Yıldırım Bakan Yardımcısı
Hurşit Yıldırım Bakan YardımcısıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan atama kararları Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.
23.02.2024Gündem
Umut çarşısı! ‘60 yıldır yaşadığım yerde yönümü kaybediyorum’
Umut çarşısı! ‘60 yıldır yaşadığım yerde yönümü kaybediyorum’Kahramanmaraş merkezli depremlerde en büyük yıkımın yaşandığı Antakya’da şehrin simgesi olan Tarihi Uzun Çarşı’da birçok dükkan kullanılmaz hale geldi.
23.02.2024Gündem
İstanbul’da su bulandı! Semte göre etiket
İstanbul’da su bulandı! Semte göre etiketİstanbul’da aynı markanın damacana su fiyatları semte göre değişiyor. Şube çalışanları bu farkı kira ve akaryakıt giderlerine bağlıyor. Bayii yetkilileri ise dağıtım, işçilik, kira ve işletme giderleriyle maliyetin her geçen gün arttığından dert yanıyor...
23.02.2024Gündem
İstanbul’da kentsel dönüşüm için verilecek yardım desteği belli oldu
İstanbul’da kentsel dönüşüm için verilecek yardım desteği belli olduİstanbul’da yürütülecek olan kentsel dönüşüm uygulamaları kapsamında yeni yapılar için yardım verilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.
23.02.2024Ekonomi
Son dakika: Erdoğan imzaladı! Atama Kararları Resmi Gazete'de yayımlandı
Son dakika: Erdoğan imzaladı! Atama Kararları Resmi Gazete'de yayımlandıAtama kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'ne Birol Güven atandı.
22.02.2024Gündem
Bakan Yumaklı: Örnek olan bir ülke konumuna geldik
Bakan Yumaklı: Örnek olan bir ülke konumuna geldik Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “Türkiye, ikinci yüzyılında artık hedef büyütmüş, çok daha ileri hedefler kendisine belirlemiş olan bir ülkedir. Yani örnek alan değil, örnek olan bir ülke konumuna geldik” dedi.
22.02.2024Ekonomi
2024 SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU EKRANI-KILAVUZU-ÜCRETİ: 📌 Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Sağlık Bakanlığı 27 bin personel alımı başvurusu branş dağlımı nedir?
2024 SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU EKRANI-KILAVUZU-ÜCRETİ: 📌 Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Sağlık Bakanlığı 27 bin personel alımı başvurusu branş dağlımı nedir?Sağlık Bakanlığı 27 bin personel alımı başvurusu adaylar tarafından merak ediliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kılavuz hakkında açıklama yaptı. Bakan Koca'nın açıklaması sonrasında ise Sağlık Bakanlığı personel alımı kılavuzu beklenmeye başlandı. Sağlık Bakanlığı, 27 bin sözleşmeli personel alımı için ilana çıktı. Sağlık Bakanlığı personel alımı kılavuzu yayımlandı ve başvuru ekranı açıldı. Peki Sağlık Bakanlığı 27 bin personel alımı başvurusu nasıl yapılır?
21.02.2024Bilgi Rehberi
Sedat Önal kimdir? Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Sedat Önal nereli, kaç yaşında?
Sedat Önal kimdir? Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Sedat Önal nereli, kaç yaşında? Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçiliği'ne Sedat Önal atandı. Önal Birleşmiş Milletler'de Daimi Temsilcilik pozisyonunda bulunuyordu. Bu gelişmenin ardından Sedat Önal merak konusu oldu. Peki, Sedat Önal kimdir?
21.02.2024Bilgi Rehberi
Son dakika: Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru tarihleri netleşti! İşte tercih kılavuzu
Son dakika: Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru tarihleri netleşti! İşte tercih kılavuzuSağlık Bakanlığı 27 bin sözleşmeli personel alımı ilanı paylaşmıştı. İlanın ardından KPSS-2024/5 tercih kılavuzu yayımlandı.
21.02.2024Gündem
27 bin sağlıkçı ilanı Resmi Gazete’de
27 bin sağlıkçı ilanı Resmi Gazete’deSağlık Bakanlığı’nın 27 bin sözleşmeli personel alımına ilişkin ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı.
21.02.2024Gündem
Sağlık Bakanlığı 27 bin sözleşmeli personel alacak! İlan Resmi Gazete'de yayımlandı
Sağlık Bakanlığı 27 bin sözleşmeli personel alacak! İlan Resmi Gazete'de yayımlandıSağlık Bakanlığı, 27 bin sözleşmeli personel alımı için ilana çıktı. KPSS sonuçlarına göre gerçekleştirilecek yerleştirme için adaylar 21-28 Şubat tarihleri arasında tercih yapacak.
20.02.2024Gündem
Gezeravcı: Hiçbir zaman hayalimin bir parçası olmamıştı
Gezeravcı: Hiçbir zaman hayalimin bir parçası olmamıştıUluslararası Uzay İstasyonu'nda insanlı ilk uzay misyonunu başarıyla tamamlayan Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, “Ben 44 yaşında hasbelkader bu göreve nail olabilmiş, Türkiye’nin başardığı bu görevi gözlemleyebilmiş bir insanım. Bugüne kadar da bu görev gerçekleşene kadar bu hayale teşebbüs edememiş bir insanım. Hiçbir zaman hayalimin bir parçası olmamıştı. Filmlerin, belgesellerin içerisinde gördüğümde de hep kendime telkinim bu hayal başka milletlerin hayali elinde olan mutluluklarla tatmin olmayı bil ve elinde olanla mutlu ol diye kendime telkin ederdim" dedi.
20.02.2024Gündem
16 milyon emekli merakla bekliyor! İşte zamlı ikramiyeler için konuşulan tarih
16 milyon emekli merakla bekliyor! İşte zamlı ikramiyeler için konuşulan tarihGeçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2024 yılı için geçerli olan zamlı ikramiye tutarlarını duyurdu. Erdoğan, bayram ikramiyelerinin yüzde 50 artışla 3 bin TL’ye çıkarıldığını açıkladı. Peki ikramiyede yasal süreç nasıl işleyecek, ödemeler ne zaman yapılacak? Yeni emeklilik başvurusu yapanlar da ikramiyeden yararlanacak mı? İşte detaylar...
19.02.2024Ekonomi
Özel okullara kutlama kriteri
Özel okullara kutlama kriteriMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete’de dün yayımlandı.
17.02.2024Gündem
Gezeravcı uzaydan çektiği İstanbul'u paylaştı! 'Gözlerimi dolduran bir andı'
Gezeravcı uzaydan çektiği İstanbul'u paylaştı! 'Gözlerimi dolduran bir andı'Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, uzaydan çektiği İstanbul'un fotoğrafını paylaştı. Gezeravcı, "Uzayın sonsuz derinliklerinden İstanbul'u seyretmek göğsümü kabartan, gözlerimi dolduran bir andı" dedi.
16.02.2024Gündem
Sinemaya iki yeni indirimli bilet
Sinemaya iki yeni indirimli biletSeyirci sayısının arttırılması amacıyla sinema sektöründe “kurum bileti” ve “izleyici özel bileti” olmak üzere iki yeni indirimli bilet uygulaması devreye alındı.
16.02.2024Kültür Sanat
9 kişinin malvarlığının dondurulma kararı kaldırıldı
9 kişinin malvarlığının dondurulma kararı kaldırıldıResmi Gazete'de, 9 kişi hakkında malvarlığı dondurulması kararının kaldırılmasına ilişkin karar yayımlandı.
15.02.2024Gündem
Son dakika: Erdoğan imzaladı! Resmi Gazete'de yayımlandı: 5 ülkeye büyükelçi ataması yapıldı
Son dakika: Erdoğan imzaladı! Resmi Gazete'de yayımlandı: 5 ülkeye büyükelçi ataması yapıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre 5 ülkeye büyükelçi ataması yapıldı.
15.02.2024Gündem
Erzincan'daki maden kazası için komisyon kurulacak! Resmi Gazete'de yayımlandı
Erzincan'daki maden kazası için komisyon kurulacak! Resmi Gazete'de yayımlandıErzincan'daki maden kazasına ilişkin TBMM'de komisyon kurulacak. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.
14.02.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Resmi Gazete ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.