Resmi Gazete

Resmi Gazete

Son dakika resmi gazete haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan resmi gazete gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan resmi gazete haber sayfamızda...

Resmi Gazete

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 20.093 resmi gazete haberi bulunmuştur.
2024 SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI KILAVUZU AÇIKLANDI MI? Sağlık Bakanlığı 27 bin personel alımı ne zaman, branş dağılımı ve başvuru şartları ne?
2024 SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI KILAVUZU AÇIKLANDI MI? Sağlık Bakanlığı 27 bin personel alımı ne zaman, branş dağılımı ve başvuru şartları ne?Sağlık Bakanlığı 27 bin personel alımı başvurusu adaylar tarafından merak ediliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kılavuz hakkında açıklama yaptı. Bakan Koca'nın açıklaması sonrasında ise Sağlık Bakanlığı personel alımı kılavuzu beklenmeye başlandı. Sağlık Bakanlığı, 27 bin sözleşmeli personel alımı için ilana çıktı. Peki Sağlık Bakanlığı 27 bin personel alımı ne zaman, kılavuz yayımlandı mı?
21.02.2024Bilgi Rehberi
27 bin sağlıkçı ilanı Resmi Gazete’de
27 bin sağlıkçı ilanı Resmi Gazete’deSağlık Bakanlığı’nın 27 bin sözleşmeli personel alımına ilişkin ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı.
21.02.2024Gündem
Sağlık Bakanlığı 27 bin sözleşmeli personel alacak! İlan Resmi Gazete'de yayımlandı
Sağlık Bakanlığı 27 bin sözleşmeli personel alacak! İlan Resmi Gazete'de yayımlandıSağlık Bakanlığı, 27 bin sözleşmeli personel alımı için ilana çıktı. KPSS sonuçlarına göre gerçekleştirilecek yerleştirme için adaylar 21-28 Şubat tarihleri arasında tercih yapacak.
20.02.2024Gündem
Gezeravcı: Hiçbir zaman hayalimin bir parçası olmamıştı
Gezeravcı: Hiçbir zaman hayalimin bir parçası olmamıştıUluslararası Uzay İstasyonu'nda insanlı ilk uzay misyonunu başarıyla tamamlayan Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, “Ben 44 yaşında hasbelkader bu göreve nail olabilmiş, Türkiye’nin başardığı bu görevi gözlemleyebilmiş bir insanım. Bugüne kadar da bu görev gerçekleşene kadar bu hayale teşebbüs edememiş bir insanım. Hiçbir zaman hayalimin bir parçası olmamıştı. Filmlerin, belgesellerin içerisinde gördüğümde de hep kendime telkinim bu hayal başka milletlerin hayali elinde olan mutluluklarla tatmin olmayı bil ve elinde olanla mutlu ol diye kendime telkin ederdim" dedi.
20.02.2024Gündem
16 milyon emekli merakla bekliyor! İşte zamlı ikramiyeler için konuşulan tarih
16 milyon emekli merakla bekliyor! İşte zamlı ikramiyeler için konuşulan tarihGeçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2024 yılı için geçerli olan zamlı ikramiye tutarlarını duyurdu. Erdoğan, bayram ikramiyelerinin yüzde 50 artışla 3 bin TL’ye çıkarıldığını açıkladı. Peki ikramiyede yasal süreç nasıl işleyecek, ödemeler ne zaman yapılacak? Yeni emeklilik başvurusu yapanlar da ikramiyeden yararlanacak mı? İşte detaylar...
19.02.2024Ekonomi
Özel okullara kutlama kriteri
Özel okullara kutlama kriteriMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete’de dün yayımlandı.
17.02.2024Gündem
Gezeravcı uzaydan çektiği İstanbul'u paylaştı! 'Gözlerimi dolduran bir andı'
Gezeravcı uzaydan çektiği İstanbul'u paylaştı! 'Gözlerimi dolduran bir andı'Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, uzaydan çektiği İstanbul'un fotoğrafını paylaştı. Gezeravcı, "Uzayın sonsuz derinliklerinden İstanbul'u seyretmek göğsümü kabartan, gözlerimi dolduran bir andı" dedi.
16.02.2024Gündem
Sinemaya iki yeni indirimli bilet
Sinemaya iki yeni indirimli biletSeyirci sayısının arttırılması amacıyla sinema sektöründe “kurum bileti” ve “izleyici özel bileti” olmak üzere iki yeni indirimli bilet uygulaması devreye alındı.
16.02.2024Kültür Sanat
9 kişinin malvarlığının dondurulma kararı kaldırıldı
9 kişinin malvarlığının dondurulma kararı kaldırıldıResmi Gazete'de, 9 kişi hakkında malvarlığı dondurulması kararının kaldırılmasına ilişkin karar yayımlandı.
15.02.2024Gündem
Son dakika: Erdoğan imzaladı! Resmi Gazete'de yayımlandı: 5 ülkeye büyükelçi ataması yapıldı
Son dakika: Erdoğan imzaladı! Resmi Gazete'de yayımlandı: 5 ülkeye büyükelçi ataması yapıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre 5 ülkeye büyükelçi ataması yapıldı.
15.02.2024Gündem
Erzincan'daki maden kazası için komisyon kurulacak! Resmi Gazete'de yayımlandı
Erzincan'daki maden kazası için komisyon kurulacak! Resmi Gazete'de yayımlandıErzincan'daki maden kazasına ilişkin TBMM'de komisyon kurulacak. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.
14.02.2024Gündem
Evlilik kredisine başvurular yarın başlıyor
Evlilik kredisine başvurular yarın başlıyorAile ve Gençlik Fonu için başvurular yarın depremlerden etkilenen illerde başlıyor. Fonla, 48 ay vadeli 2 yılı geri ödemesiz 150 bin lira kredi desteği sunulacak
14.02.2024Ekonomi
Terör örgütleriyle iltisaklı oldukları tespit edildi! Türkiye'deki mal varlıklarına el konuldu
Terör örgütleriyle iltisaklı oldukları tespit edildi! Türkiye'deki mal varlıklarına el konulduTeröristlere fon sağladıkları gerekçesiyle 11 kişinin Türkiye'deki mal varlıklarına el konuldu. İşte detaylar...
13.02.2024Gündem
Yeşil mercimekte vergi sıfıra indi
Yeşil mercimekte vergi sıfıra indiYeşil mercimek ithalatında gümrük vergisi geçici bir süreyle sıfıra indirildi
13.02.2024Ekonomi
İlk Türk astronot Gezeravcı yurda döndü! ‘Her türlü göreve hazırım’
İlk Türk astronot Gezeravcı yurda döndü! ‘Her türlü göreve hazırım’Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Türkiye’ye döndü. Ailesiyle birlikte Esenboğa Havalimanı’nda gelen Gezeravcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildi. Erdoğan, kabulde Gezeravcı’ya saat hediye etti. Gezeravcı ise Uluslararası Uzay İstasyonu’nda geçirdiği 18 gün boyunca yanında bulunan Türk bayrağını ve “Türkiye’nin insanlı ilk uzay misyonu” yazan peçi Erdoğan’a takdim etti.
13.02.2024Gündem
Alper Gezeravcı'ya yeni görev! Resmi Gazete'de yayımlandı
Alper Gezeravcı'ya yeni görev! Resmi Gazete'de yayımlandıResmi Gazete’de yayımlanan atama kararlarına göre İlk Türk Astronot Alper Gezeravcı Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu üyeliğine atandı.
12.02.2024Gündem
Petrol gelirinden evlilik kredisi
Petrol gelirinden evlilik kredisiYeni evlenecek gençlere faizsiz 150 bin lira kredi sağlayacak olan Aile ve Gençlik Fonu’na petrol, doğal gaz ve maden kaynaklarından elde edilen devlet gelirinin yüzde 20’si aktarılacak.
12.02.2024Ekonomi
Bakan Uraloğlu açıkladı! Sakarya'dan İsviçre'ye raylı sistem ihracatı
Bakan Uraloğlu açıkladı! Sakarya'dan İsviçre'ye raylı sistem ihracatıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Türkiye Yüzyılı’na raylı sistem üreticileri arasında en üst sınıfta yer alarak başlamanın gururunu yaşıyoruz" dedi.
11.02.2024Ekonomi
Emekli olmadan maaşı öğrenmenin yolu! Birçok kişi bu hizmeti bilmiyor
Emekli olmadan maaşı öğrenmenin yolu! Birçok kişi bu hizmeti bilmiyore-Devlet portalı, vatandaşın hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. e-Devlet'te birçok emekli adayının bilmediği bir hizmet mevcut. Gerekli şartları sağlayan kullanıcılar, yapacakları basit bir işlemle emekli olunca alacakları olası maaşı öğrenebilecek. Peki e-Devlet üzerinden olası emekli maaşı öğrenme nasıl yapılıyor? Yüksek emekli maaşı almak için ne yapılmalı? İşte detaylar...
11.02.2024Ekonomi
Ev sahibi ve kiracılar dikkat: Faiziyle ödenmeli! Kirada depozito sorunu
Ev sahibi ve kiracılar dikkat: Faiziyle ödenmeli! Kirada depozito sorunuEv sahibi- kiracı anlaşmazlıklarına bir yenisi eklendi. Zam oranında anlaşamayan kiracılar evden çıkarken, şimdi ise depozito konusuna takıldı. Evi tahliye eden kiracıya depozitosu ödenen bedelle mi, güncel değerle mi iade edilir? İşte detaylar...
11.02.2024Ekonomi
Evlenecek gençlere faizsiz kredi imkanı! Resmi Gazete'de yayımlandı
Evlenecek gençlere faizsiz kredi imkanı! Resmi Gazete'de yayımlandıAile ve Gençlik Fonu'nun yapısına ve uygulanmasına ilişkin yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Fon, Türkiye'nin yeraltı kaynaklarından elde edilen gelirlerle desteklenecek. Fondan aile kurmak isteyen ve projelerini hayata geçirmek isteyen gençler yararlanacak.
11.02.2024Ekonomi
B sınıfı ehliyetle 125cc motor izni
B sınıfı ehliyetle 125cc motor izniMotosiklet sektöründe yaklaşık bir yıldır beklenen düzenleme dün Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
11.02.2024Ekonomi
Motosiklet tutkunlarına müjde
Motosiklet tutkunlarına müjdeKarayolları Trafik Yönetmeliği’nde yapılan değişiklik ile “B” sınıfı ehliyete sahip olanlar, belirli koşullar dahilinde her türlü ticari faaliyette kullanılanlar hariç olmak üzere 125 cc’ye kadar olan motosikletleri kullanılabilecek.
10.02.2024Gündem
İlk yavrular doğdu…
İlk yavrular doğdu…Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan, Olivelo Yaşayan Parkı’ndaki Kaçeli koyunları ilk kez yavruladı.
10.02.2024Ege
B sınıfı ehliyeti olanlar dikkat: Bazı motosikletleri kullanabilecekler
B sınıfı ehliyeti olanlar dikkat: Bazı motosikletleri kullanabileceklerResmi Gazete'de yayımlanan 'Karayolları Trafik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik' ile 'B' sınıfı ehliyete sahip olanlar, belirli koşullar dahilinde 125 cc'ye kadar olan motosikletleri kullanılabilecek.
10.02.2024Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Resmi Gazete ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.