Geri Dön

Honda Türkiye üretim arasını bir hafta daha uzattı

Honda, Covid-19 salgınının etkisiyle İzmit Şekerpınar'da bulunan üretim tesisindeki faaliyetlerine vermiş olduğu arayı, 20 Nisan'a kadar, bir hafta daha uzattı.

Honda Türkiye üretim arasını bir hafta daha uzattı

Honda'dan yapılan açıklamada, üretime verilen arada uzatmanın, tedarik zincirlerinde artan zorlukların ışığında kararlaştırıldığı belirtildi.

Açıklamada, "Honda Türkiye 2 Nisan tarihinde yapmış olduğu duyuruyla üretim faaliyetlerine 6 Nisan 2020 tarihinden 13 Nisan 2020 tarihine kadar ara vermişti. Yeni plan kapsamında 20 Nisan 2020 tarihinde üretime yeniden başlanması hedefleniyor" denildi.

Açıklamada, bu durumun hükümet kararları, sağlık otoritelerinin tavsiyeleri ile piyasa ve tedarik koşullarına bağlı olarak yeniden gözden geçirilip, duruma göre değerlendirileceği eklendi."

Kızılay görevlisi, kızına sarılacağı günü bekliyorİZMİR'de, koronavirüse karşı mücadelede büyük özveriyle çalışan Kızılay görevlilerinden Erhan Yılmaz (34), bu sıkıntılı dönemde ihtiyaç sahibi ailelere yardımları aralıksız ulaştırırken, yeni doğan bebeğini ise risk oluşturmamak için uzaktan görüyor. Yılmaz, "Her akşam mutlaka gelip balkondan çocuğumla hasret gideriyorum. İnşallah bu kötü günleri atlattıktan sonra ona doyasıya sarılmanın mutluluğuyla hasret gidereceğim" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber