Üretim

Üretim

Son dakika üretim haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan üretim gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan üretim haber sayfamızda...

Üretim

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 49.194 uretim haberi bulunmuştur.
Kardeş ziyareti
Kardeş ziyaretiKarşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, haziran ayı meclisinde kardeş şehir olması kararı alınan Isparta Uluborlu Belediyesi’ni ve Belediye Başkanı Mehmet Aziz Tuna’yı ziyaret etti.
23.06.2021Ege
9 ödül birden getirdi
9 ödül birden getirdiİZMİR Ekonomi Üniversitesi’nin (İEÜ), İzmir’e ilk kez gelen misafir öğrencilerin uyum sürecini kolaylaştırmak ve şehri tanımalarını sağlamak amacıyla oluşturduğu Erasmus Öğrenci Ağı (ESN) Kulübü, Türkiye Ulusal Kurulu’nun yaptığı değerlendirmede 14 kategorinin 9’unda ödülün sahibi oldu.
23.06.2021Ege
Bakan Koca'dan flaş açıklamalar: Salgından tamamen kurtulmanın eşiğindeyiz
Bakan Koca'dan flaş açıklamalar: Salgından tamamen kurtulmanın eşiğindeyizSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19 sürecine ilişkin, "Hastalığı geçirdikten ve tamamen iyileştikten 45 gün sonrasında yaşanan ölüm olaylarını incelediğimizde, özellikle 65 yaş üzeri grupta vefat sayılarının 2 kattan fazla arttığını tespit ettik. Öyle görünüyor ki gelecek 3 yıl, bu hasarı telafi etmekle geçecek." dedi. ​​​​​​​
23.06.2021Gündem
SETBİR çiğ süt kalitesini geliştirmek için AB projesi başlattı
SETBİR çiğ süt kalitesini geliştirmek için AB projesi başlattıTürkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR), Avrupa ve Türkiye deneyimi üzerine karşılaştırmalı analize dayalı çiğ süt kalitesini iyileştirmek için yol haritası geliştirmek ve çiğ süt üretiminde kalite, hijyen ve güvenliği sürdürmek amacıyla "Süt Değerlidir: Tek İhtiyacımız Kaliteli Süt" konulu Avrupa Birliği (AB) projesi başlattı.
23.06.2021Ekonomi
Meditera halka arz oluyor
Meditera halka arz oluyorBir Türk markası olarak dünya pazarında söz sahibi olma hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Meditera, 23-24-25 Haziran tarihlerinde talep toplayarak, paylarının %20,59’unu halka arz ediyor. Şirket, Gedik Yatırım liderliğinde 7 milyon TL nominal değerli paylarını 28 TL fiyatla halka arz edecek. Meditera, sermaye artırımı yoluyla elde edeceği kaynak ile Ar-Ge yatırımlarını geliştirmeyi, uluslararası patentli ürünleri ile dünyadaki marka bilinirliğini artırarak pazar payını büyütmeyi ve dünyada söz sahibi olmayı hedefliyor.
23.06.2021Vitrin
Mardin'de bu sezon 800 bin ton buğday üretildi
Mardin'de bu sezon 800 bin ton buğday üretildiTarımın lokomotif sektör olduğu, gece ve gündüz biçerdöverlerin çalıştığı Mardin'in bereketli topraklarında bu yıl 800 bin ton buğday hasat edildi.
23.06.2021Ekonomi
Taşköprü sarımsağı "takip sistemi" ile kontrol altında tutulacak
Taşköprü sarımsağı "takip sistemi" ile kontrol altında tutulacakKastamonu'da üretilen ve Avrupa Birliği (AB) nezdinde coğrafi işaret alarak tescillenen "Taşköprü sarımsağı"nın kalitesinin, Taşköprü Sarımsağı Takip Sistemi ile kontrol altında tutulması hedefleniyor.
23.06.2021Ekonomi
Esra Üçcan: Beste yapmak benim için cümle kurmak gibi
Esra Üçcan: Beste yapmak benim için cümle kurmak gibiEsra Üçcan, geçtiğimiz günlerde yayımladığı teklisiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Genç müzisyen Nazım Hikmet'in Hasret şiirini notalarıyla buluşturdu. Nazım Hikmet'in en sevilen şiirlerinden biri olan Hasret'in sözlerini Fransızcaya çeviren ve bu dilde seslendiren Esra Üçcan, şairi idolü olarak kabul ediyor. Sanatta ilerlerken tutunduğu dallardan biri olarak tanımladığı Nazım Hikmet'in şiirini notalarla buluşturan Esra Üçcan'ın çalışması dinleyici tarafından da ilgiyle karşılandı. Müzikal yolculuğuna 11 yaşında piyano çalarak başlayan Esra Üçcan ile hem bu yolculuğu hem de gelecek projelerini konuştuk.
23.06.2021Kültür Sanat
Erkenci üzüm verimiyle üreticiyi sevindirdi
Erkenci üzüm verimiyle üreticiyi sevindirdiTürkiye'nin önemli tarımsal üretim merkezlerinden Mersin'in Tarsus ilçesinde hasadına başlanan erkenci üzümde, geçen yıla göre dekar başına 500 kilogram verim artışı bekleniyor.
23.06.2021Ekonomi
Bakan Dönmez duyurdu! Cuma günü açılıyor...
Bakan Dönmez duyurdu! Cuma günü açılıyor...Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin doğal gazda kaynak çeşitliliğini sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ve FSRU (Yüzer Depolama ve Gazlaştırma Tesisi) projeleriyle artırdığını belirterek, cuma günü Hatay Dörtyol'da Ertuğrul Gazi FSRU Tesisi resmi açılış töreninin gerçekleştirileceğini söyledi.
23.06.2021Ekonomi
Kayseri 800 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Kayseri 800 milyon dolarlık ihracat hedefliyorTürk mobilya sektörünün öncü kentlerinden Kayseri'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecindeki normalleşme ile sektörde 800 milyon dolarlık ihracat hedefleniyor.
23.06.2021Ekonomi
Petrol kaç dolar?
Petrol kaç dolar?Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 75,42 dolardan işlem görüyor.
23.06.2021Uzmanpara
Çip için bekleme süresi 18 haftaya çıktı
Çip için bekleme süresi 18 haftaya çıktıPandemi dönemi üretim zorlukları ve artan talep ile zor günler yaşanan çip üretiminde alıcıların bekleme süresi 18 haftaya çıktı.
23.06.2021Uzmanpara
Son dakika: Kurbanlık fiyatları belli oldu! Kurban Bayramı'nda geri sayım...
Son dakika: Kurbanlık fiyatları belli oldu! Kurban Bayramı'nda geri sayım...Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Önümüzdeki haftadan itibaren büyükşehirlerde hayvan pazarları kurulacak. Bu yıl 3 milyonu küçükbaş, 1.5 milyonu da büyükbaş olmak üzere toplam 4.5 milyon kurbanlık satılacak. Küçükbaşlarda fiyatlar 1.500 ile 3 bin lira arasında değişirken, büyükbaşta 10 binden başlayıp 70-80 bine kadar çıkıyor.
23.06.2021Ekonomi
İhracatta yeni bir rekor bekliyoruz
İhracatta yeni bir rekor bekliyoruzPandemiye rağmen Türkiye’nin 2020’yi büyüme ile kapattığını, 2021’in ilk çeyreğinde de yüzde 7’lik büyüme oranının yakalandığını belirten Erdoğan, “Bu yıl toplam ihracatta 200 milyar dolara ulaşarak yeni bir rekora imza atmayı bekliyoruz” dedi...
23.06.2021Siyaset
Kültürel mirasın güzide parçası
Kültürel mirasın güzide parçasıEmine Erdoğan’ın himayesinde düzenlenen ve Türkiye’nin yöresel dokumalarını ilk kez bir araya getiren “Türkiye Dokuma Atlası Projesi” kapsamında hazırlanan “Dokuma Atlası Sergisi” ziyarete açıldı
23.06.2021Kültür Sanat
Yabancı yatırıma yeni yol haritası
Yabancı yatırıma yeni yol haritasıCumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, ‘2021 - 2023 Türkiye Uluslararası Doğrudan Yatırım Stratejisi’ni yayımladı. Stratejide, Türkiye’nin bu süreçte ihtiyaç duyduğu katma değerli, bilgi yoğun ve nitelikli istihdam sağlayan yatırımların ülkeye kazandırılması için hedef odaklı bir UDY Stratejisi’nin 2023 yılı hedeflerine ulaşılmasında önemli katkılar sağlayacağı vurgulandı.
23.06.2021Ekonomi
Emine Erdoğan: Geleneksel sanatların ruhunu anlamadan ticarileştirmeyelim
Emine Erdoğan: Geleneksel sanatların ruhunu anlamadan ticarileştirmeyelimCumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 'Dokuma Atlası Sergisi'nin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Geleneksel sanatları günümüze adapte edebilirsek yaşamalarını sağlayabiliriz ama bunu yaparken, geleneksel sanatların ruhunu anlamadan onları ticarileştirmeyelim" dedi.
22.06.2021Gündem
Son dakika: 7 Dev teknoloji şirketinden Türkiye'ye yatırım kararı!
Son dakika: 7 Dev teknoloji şirketinden Türkiye'ye yatırım kararı!Son dakika haberlere göre, dünyanın önde gelen cep telefonu üreticilerinin yatırımları ile Türkiye'nin, bölgenin önemli akıllı telefon üretim üslerinden biri haline gelmesi bekleniyor. İşte son dakika haberinin detayları...
22.06.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan milli aşı vurgusu: Müjdesini buradan paylaşmak istiyorum
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan milli aşı vurgusu: Müjdesini buradan paylaşmak istiyorumGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Katar Ekonomi Forumu’na video mesaj gönderdi. Erdoğan mesajında, 'Katıldığımız tüm programlarda aşı meselesinin yeni adaletsizliklere yol açmaması gerektiğinin altını çiziyoruz. Yıl sonuna doğru kullanıma hazır hale getirmeyi planladığımız milli aşı çalışmalarımızı da bu hassasiyetle yürütüyoruz. Türkiye’nin geliştirdiği COVID-19 aşısının inşallah milletimizle birlikte tüm insanlığın da aşısı olacağının müjdesini buradan paylaşmak istiyorum.' dedi.
22.06.2021Siyaset
Sigortası olmayan çiftçilere kuraklık desteği verilecek
Sigortası olmayan çiftçilere kuraklık desteği verilecekTarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, şiddetli bir kuraklık dönemi yaşandığını belirterek, "Üreticilerimizin TARSİM kapsamında sigortaları varsa zaten zararları oradan karşılanacak. TARSİM kapsamında olmayan diğer üreticilerimize de Afet Fonu'ndan yardım yapılacak." dedi.
22.06.2021Ekonomi
Ham çelik üretimi yükseldi
Ham çelik üretimi yükseldiKüresel ham çelik üretimi, mayısta geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16,5 artarak 174,4 milyon tona yükseldi.
22.06.2021Uzmanpara
Kurban Bayramı tatili uzayacak mı? 2 farklı istek...
Kurban Bayramı tatili uzayacak mı? 2 farklı istek...Kurban Bayramı tatilinin uzatılmasına yönelik turizmcilerden talepler var. Ancak, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran tatilin uzatılmasının ekonomiye uzun tatil durgunluğu yaşatacağını söyleyerek karşı talepte bulundu.
22.06.2021Haberler
Son dakika haberi: Kurban Bayramı tatili uzayacak mı? 2 farklı istek...
Son dakika haberi: Kurban Bayramı tatili uzayacak mı? 2 farklı istek...Kurban Bayramı tatilinin uzatılmasına yönelik turizmcilerden talepler var. Ancak, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran tatilin uzatılmasının ekonomiye uzun tatil durgunluğu yaşatacağını söyleyerek karşı talepte bulundu.
22.06.2021Ekonomi
Alman sanayiciler büyüme tahminini yükseltti
Alman sanayiciler büyüme tahminini yükselttiAlman Sanayi Federasyonu (BDI) Başkanı Siegfried Russwurm, aşılamadaki ilerlemeyle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının şiddetini kaybettiğini belirterek, Almanya'da reel GSYH'ye yönelik 2021 büyüme tahminini yüzde 3'ten yüzde 3,5'e yükselttiklerini bildirdi.
22.06.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

üretimkurban bayramırecep tayyip erdoğanegeihracat

Üretim ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.