Üretim

Üretim

Son dakika üretim haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan üretim gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan üretim haber sayfamızda...

Üretim

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 54.682 üretim haberi bulunmuştur.
2 Bakanlık arasında Yaşayan Kültür Mirası İşletmeler Destek Programı protokolü imzalandı
2 Bakanlık arasında Yaşayan Kültür Mirası İşletmeler Destek Programı protokolü imzalandıKOSGEB 'Yaşayan Kültür Mirası İşletmeler Destek Programı' protokolü Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalandı.
24.06.2022Ekonomi
'Birinci sıradaki önceliğimiz enflasyon'
'Birinci sıradaki önceliğimiz enflasyon'Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Enflasyonla mücadele ediyoruz. Birinci sıradaki önceliğimiz, enflasyon. Bu mücadeleden de Allah'ın izniyle galip gelecek, bizler olacağız" dedi.
24.06.2022Uzmanpara
Bakan Nebati'den enflasyon ve konut kredisi mesajı
Bakan Nebati'den enflasyon ve konut kredisi mesajıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kayseri'de düzenlenen Kültepe Ekonomi Zirvesi'nde enflasyon ve konut kredisiyle ilgili önemli mesajlar verdi.
24.06.2022Haberler
'Arı sütü' altınla yarışıyor
'Arı sütü' altınla yarışıyorTürkiye’nin en önemli arı ve bal üretim merkezlerinin başında gelen Aydın’da arıcılar, bal polen ve anaarı üretiminin yanında arı sütü üretimine de ağırlık vermeye başladı. Oldukça zahmetli ve bir o kadar da sabır gerektiren bir iş olmasına karşın fiyatı altınla yarışan arı sütü tüketenlere şifa satanlara ise servet veriyor.
24.06.2022Ekonomi
Bakan Nebati'den enflasyon ve konut kredisi mesajı
Bakan Nebati'den enflasyon ve konut kredisi mesajıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kayseri'de düzenlenen Kültepe Ekonomi Zirvesi'nde enflasyon ve konut kredisiyle ilgili önemli mesajlar verdi.
24.06.2022Ekonomi
İtalya'daki helikopter kazasında ölenler için Yalova'da tören
İtalya'daki helikopter kazasında ölenler için Yalova'da törenİtalya'daki helikopter kazasında hayatını kaybeden Eczacıbaşı çalışanları Altuğ Erbil, Arif Cez, İlker Uçak ve Serhat Kenar için Yalova'daki Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Fabrikası'nda tören düzenlendi. Burada konuşan Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, "Bu çok zor günleri birbirimizden destek alarak aşacağız. Onları hiç unutmayacağız, hep anacağız" dedi.
24.06.2022Gündem
Reel kesim güven endeksi geriledi
Reel kesim güven endeksi geriledi2022 yılı Haziran ayında reel kesim güven endeksi (RKGE) bir önceki aya göre 3 puan azalarak 106,4 seviyesinde gerçekleşti.
24.06.2022Uzmanpara
‘5G’de azami ölçüde yerli ürün olacak’
‘5G’de azami ölçüde yerli ürün olacak’Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “5G’ye azami ölçüde yerli ve milli şebeke ürünlerini kullanarak geçeceğiz” dedi.
24.06.2022Ekonomi
Esnafla büyüyecek yeni bayilik verecek
Esnafla büyüyecek yeni bayilik verecekCarrefourSA, esnafla büyüyecek. Kendi mağazaları yanında bayilik sistemiyle büyümek istediklerini söyleyen İcra Kurulu Başkanı Bulut Batum, “100’üncü bayiye ulaştık. Bu yıl 150 bayi daha açmak istiyoruz” dedi.
24.06.2022Ekonomi
Efeler'’de sözünü  tutan bir başkan var
Efeler'’de sözünü tutan bir başkan varBelediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, göreve geldiği günden bu yana seçim öncesi vatandaşlara verdiği vaatlerin büyük bir kısmını gerçekleştirdi
24.06.2022Ege
İtalya'da helikopter kazasında hayatını kaybeden 4 Türk’ün cenazesi Türkiye’ye getirildi
İtalya'da helikopter kazasında hayatını kaybeden 4 Türk’ün cenazesi Türkiye’ye getirildiİtalya’da yaşanan helikopter kazasında hayatını kaybeden 4 Türk’ün cenazeleri, Milan’dan havalanan uçakla İstanbul’a getirildi.
23.06.2022Gündem
AÇIKLANDI! Merkez Bankası Haziran ayı faiz kararı belli oldu! İşte Merkez Bankası faiz kararı...
AÇIKLANDI! Merkez Bankası Haziran ayı faiz kararı belli oldu! İşte Merkez Bankası faiz kararı...Merkez Bankası Haziran ayı PPK toplantısı faiz kararı belli oldu. Piyasaların ve yatırımcının gözü Merkez Bankası Haziran ayı faiz kararına çevrilmişti. Yıl başından bu yana Politika faizini yüzde 14 seviyesinde sabit tutan Merkez Bankası Haziran ayında da faiz kararında herhangi bir değişikliğe gitmedi. İşte Merkez Bankası Haziran ayı faiz kararı...
23.06.2022Ekonomi
Castrol, madeni yağ pazarının toplam büyüme oranından yaklaşık 6 kat fazla büyüdü
Castrol, madeni yağ pazarının toplam büyüme oranından yaklaşık 6 kat fazla büyüdüPetrol Sanayi Derneği’nin açıkladığı ilk çeyrek sonuçlarına göre Castrol, madeni yağ pazarının toplam büyüme oranından yaklaşık 6 kat fazla büyüdü.
23.06.2022Vitrin
Siirt fıstığında yüzde 50 verim artışı
Siirt fıstığında yüzde 50 verim artışıSiirt İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Siirt fıstığı tane dolumu için erkek aşılama projesi çerçevesinde merkez ve Kurtalan köylerinde erkek kalem aşılama çalışmaları yapıldı.
23.06.2022Ekonomi
Karaismailoğlu: 198 milyar dolarlık ulaşım ve haberleşme yatırımı hedefliyoruz
Karaismailoğlu: 198 milyar dolarlık ulaşım ve haberleşme yatırımı hedefliyoruzUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Son 20 yılda ülkemizin ulaşım ve haberleşme altyapısına 172 milyar doların üzerinde yatırım yaptık. Yatırımlarımızla milli gerimize, 520 milyar dolardan fazla katkı sunduk. 2053 yılına kadar 198 milyar dolarlık ulaşım ve haberleşme yatırımları yapmayı hedefliyoruz" dedi.
23.06.2022Ekonomi
İtalya'da helikopter kazasında ölenlerin cenazesi Türkiye'ye getiriliyor
İtalya'da helikopter kazasında ölenlerin cenazesi Türkiye'ye getiriliyorİtalya’da düşen helikopterde hayatını kaybeden Eczacıbaşı Holding'te çalışan dört kişinin cenazeleri bu gece İstanbul'a getiriliyor.
23.06.2022Gündem
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli olduTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 14'te sabit bıraktı. Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamada dikkat çeken ifadelere yer verildi.
23.06.2022Haberler
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) merakla beklenen faiz kararını açıkladı. Para Politikası Kurulu (PPK), yılın altıncı toplantısında faiz değişikliğine gitmedi. Yüzde 14 olan politika faizi sabit bırakıldı.
23.06.2022Uzmanpara
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli olduTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 14'te sabit bıraktı. Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamada dikkat çeken ifadelere yer verildi.
23.06.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: “Piyasaya yerli ve milli 5G ürün arz edeceğiz”
Bakan Karaismailoğlu: “Piyasaya yerli ve milli 5G ürün arz edeceğiz”Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yerli ve milli ürünler kullanılarak oluşturulan uçtan uca 5G şebekesi üzerinden ticari 5G telefonlar aracılığıyla çeşitli 5G arama ve veri aktarımı senaryolarının test edildiğini belirterek, piyasaya yerli ve milli 5G ürün arz edeceklerini söyledi.
23.06.2022Ekonomi
Balda yüksek rekolte beklentisi arıcılara umut oldu
Balda yüksek rekolte beklentisi arıcılara umut olduZara Ziraat Odası Başkanı Zeki Şimşek, Zara balında yüzde 50 rekolte artışı ile bin 400 ton bal elde etmeyi hedeflediklerini söyledi
23.06.2022Ekonomi
Kösedağ Savaşı'nın tanığı 'zırhlar' bakıma alındı
Kösedağ Savaşı'nın tanığı 'zırhlar' bakıma alındıAnadolu Selçuklu Devleti ile Moğollar'ın 3 Temmuz 1243'te Sivas'ın Suşehri ilçesi yakınlarındaki Kösedağ Savaşı'ndan kalan askerlere ait 8 zırhtan 1'i, Sivas Arkeoloji Müzesi'nde özenle saklanırken, diğerleri de Kültür ve Turizm Bakanlığı Nevşehir Bölge Laboratuvarı'nda bakıma alındı
23.06.2022Gündem
Savunma sanayiisinde kadın gücü! TCG İstanbul, Kargu ve pek çok önemli projede çalıştılar
Savunma sanayiisinde kadın gücü! TCG İstanbul, Kargu ve pek çok önemli projede çalıştılarCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş.'nin (STM) kadın mühendisleri, Türk savunma sanayiisinin milli projelerinde etkin görev alıyor.
24.06.2022Gündem
Bakan Nebati'den enflasyon açıklaması
Bakan Nebati'den enflasyon açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 2022 yılı Mayıs ayında ihracatın yıllık 242,6 milyar dolar ile Cumhuriyet tarihinin en yüksek seviyesine ulaştığını belirterek, azalan dış finansman ihtiyacı ile birlikte enflasyon üzerindeki kur baskılarının düşeceğini söyledi.
23.06.2022Uzmanpara
AK Parti'li Yılmaz: Artan gelirimizi ek bütçeyle topluma geri vereceğiz
AK Parti'li Yılmaz: Artan gelirimizi ek bütçeyle topluma geri vereceğizTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, partisinin Meclis'e sunduğu ek bütçeye ilişkin, "Borçlanarak bir harcama söz konusu değil. Burada tam aksine mevcut ekonomik gelişmeler çerçevesinde, kamu tahminlerimizin oldukça üstünde bir gelir sağlanacak. Artan gelirimizi ek bütçeyle topluma geri vereceğiz. Burada bütçe açığını artırmıyoruz. Tam aksine milli gelire oran olarak bütçe açığında bir düşüş öngörüyoruz" dedi.
23.06.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Üretim ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.