Geri Dön
Ekonomi‘Hububat fiyatı çiftçiyi memnun etmeli’

‘Hububat fiyatı çiftçiyi memnun etmeli’

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Ramazan Bayramı’ndan sonra buğday ve arpada müdahale alım fiyatlarının açıklanmasının beklendiğini belirterek, “Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) açıklayacağı fiyatlar, dünyada belirlenen hububat fiyatlarının altında kalmamalıdır ve çiftçilerimizi memnun edecek seviyede olmalıdır” dedi.

‘Hububat fiyatı çiftçiyi memnun etmeli’

EKONOMİ SERVİSİ - Bayraktar, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla yayımladığı görüntülü mesajda, salgın sürecinde çiftçilerin tüm zorluklara rağmen hiç yılmadan üretmeye devam ettiğini dile getirerek şöyle devam etti:

Tarım ve gıda sektörü durursa hayat durur. Biz üretemezsek Türkiye aç kalır. Gıda güvencemizi sağlamak için çiftçilerimizi desteklemek zorundayız. Çünkü çiftçimiz kazanırsa ülkemiz kazanır. Tarlada kalmak, üretmek, insanlarımızı doyurmak istiyoruz. Arz açığı veren ürünlerin üretiminin artırılması için iyi bir üretim planlaması yapılmalı, destek politikaları artırılmalı ve verim artışı sağlanmalıdır.”

 

Bayraktar 'Tüm dünya bunu konuşuyor' deyip açıkladı! 2 ülke gelip yakından gördüAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar'a 'Karabağ Nişanı' verdi. Bayraktar SİHA üsleri, yeni TİHA ve insansız uçaklarla ilgili önemli bilgiler verdi. İşte son dakika haberinin detayları...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler