Tarım

Tarım

Son dakika tarım haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tarım gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tarım haber sayfamızda...

Tarım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 42.807 tarım haberi bulunmuştur.
Emekli maaşı tablosu Ocak 2022 ve hesaplaması (4a SSK, Bağkur) || Ne kadar emekli maaşı alırım ve emekli zammı kaç TL?
Emekli maaşı tablosu Ocak 2022 ve hesaplaması (4a SSK, Bağkur) || Ne kadar emekli maaşı alırım ve emekli zammı kaç TL?Emekli maaşı zammı belli olduktan sonra maaş hesaplamaları emeklilerin gündeminde yer alıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, en düşük emekli maaşını duyurdu. SSK ve Bağ-Kur emekli maaşlarının tutarları merak konusu. Peki emekli maaşı zammı nasıl hesaplarını 2022? Emekli maaşı tablosu detayları...
16.01.2022Ekonomi
Emekli zammı tablosu ve hesaplaması (4A-SSK, Bağ-Kur) Ocak 2022  || Ne kadar emekli maaşı alırım, emekli maaşı zammı nasıl hesaplanır?
Emekli zammı tablosu ve hesaplaması (4A-SSK, Bağ-Kur) Ocak 2022 || Ne kadar emekli maaşı alırım, emekli maaşı zammı nasıl hesaplanır?Emekli maaşı zammı geçtiğimiz günlerde belli oldu. Emekli zammının açıklanmasıyla beraber emekli maaşı hesaplaması ve SSK, Bağ-Kur en düşük emekli maaşı araştırılmaya başlandı. Peki emekli maaşı zammı nasıl hesaplanır, ne kadar? İşte 2022 emekli maaşı zammı tablosu...
16.01.2022Ekonomi
‘Girilmedik ev bırakmayacağız’
‘Girilmedik ev bırakmayacağız’Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla CHP’nin Aile Destekleri Sigortası’nı her yurttaşa anlatacaklarını belirten Nazlıaka, "Çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmamaya kararlıyız" dedi.
16.01.2022Siyaset
İnsanımızı büyük ölçüde rahatlattık
İnsanımızı büyük ölçüde rahatlattıkFahiş fiyat artışlarının ve yüksek enflasyonun milleti bunalttığını bildiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her alanda yaptığımız yüksek oranlı artışlarla insanlarımızı büyük ölçüde rahatlattık. İnşallah bundan sonra her kesimden vatandaşımızı enflasyon karşısında korumayı sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı...
16.01.2022Siyaset
23 bin tehlikeli ırk kayıt altında
23 bin tehlikeli ırk kayıt altındaTehlikeli ırkların kayıt altına alınması için tanınan sürede İstanbul'da 5 bin 455, Ankara'da 2 bin 42, İzmir'de 2 bin 896 olmak üzere, Türkiye genelinde 23 bin 406 tehlike arz eden köpek mikroçip uygulamasıyla kayıt altına alındı.
16.01.2022Gündem
Türkiye’nin Gururu, Rekorların Festivali TEKNOFEST Azerbaycan’da
Türkiye’nin Gururu, Rekorların Festivali TEKNOFEST Azerbaycan’daDünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, beşinci yılında ülke sınırlarımızı aşarak uluslararası boyuta taşındı. Kardeş ülke Azerbaycan’da 26-29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST, geçmişinden aldığı ilham ve bilgi birikimiyle Azerbaycan’da teknoloji, bilim, yarışma, heyecan, dostluk ve kardeşlik duygularıyla dopdolu bir festivale imza atacak. Ülkemizde her yıl teknoloji meraklısı yüzbinlerce gencin katıldığı teknoloji yarışmaları Azerbaycan’da da yapılacak. İlki 2018 yılında düzenlenen ve Millî Teknoloji Hamlesi hedefiyle her yıl rekorlar kırarak yolculuğuna devam eden TEKNOFEST, can Azerbaycan halkını da kucaklayacak.
15.01.2022Teknoloji
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ekonomi mesajı: Bütün oyunları bozuldu
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ekonomi mesajı: Bütün oyunları bozuldu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın’da toplu açılış töreninde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Son bir kaç yıldır ekonomimizi hedef aldılar. Döviz kuru üzerinden önce ekonomik kriz, ardından siyasi ve sosyal kaos yaratmak için sayısız saldırılarda bulundular. Başarabildiler mi? En son kura endeksli Türk lirası dedik bütün oyunları bozuldu. Başaramayacaksınız, başaramayacaklar ve biz bu yolda emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz.' dedi.
15.01.2022Siyaset
Tantunicide skandal görüntü! Çöpten toplayıp müşteriye yedirdi
Tantunicide skandal görüntü! Çöpten toplayıp müşteriye yedirdiKadıköy'de, her gün yüzlerce kişinin yemek yediği bir tantunicide akıl almaz görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde işletme sahibi tarafından çöpe atılan biberlerin tekrar yenilmek üzere çalışan işçilere toplatıldığı görülüyor. Çalışanların tek tek biberleri ayıkladığı sırada işletme sahibinin ''İsraf oluyor, bunlar ısırılmamış bile, tekrar yıkatacağız. Niye çöpe atalım?'' diye ikazda bulunması dikkat çekti. Görüntüler sonrası Gıda ve Tarım İlçe Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili inceleme başlatıldı.
15.01.2022Haberler
Tantunicide skandal görüntü! Çöpten toplayıp müşteriye yedirdi
Tantunicide skandal görüntü! Çöpten toplayıp müşteriye yedirdiKadıköy'de, her gün yüzlerce kişinin yemek yediği bir tantunicide akıl almaz görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde işletme sahibi tarafından çöpe atılan biberlerin tekrar yenilmek üzere çalışan işçilere toplatıldığı görülüyor. Çalışanların tek tek biberleri ayıkladığı sırada işletme sahibinin ''İsraf oluyor, bunlar ısırılmamış bile, tekrar yıkatacağız. Niye çöpe atalım?'' diye ikazda bulunması dikkat çekti. Görüntüler sonrası Gıda ve Tarım İlçe Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili inceleme başlatıldı.
15.01.2022Gündem
20 bin 843 köpek kayıt altına alındı
20 bin 843 köpek kayıt altına alındıBakanlığın genelgesi doğrultusunda yasaklı ırk olarak belirlenen köpeklerini Ev Hayvanı Kayıt Sistemi'ne alınmasında süre dün bitti. Bakanlık verilerine göre Türkiye genelinde 20 bin 843 adet tehlike arz eden köpek, mikroçip uygulanarak kayıt altına alındı...
15.01.2022Gündem
Bağımsızlık Köyü’nde tarımla rehabilitasyon
Bağımsızlık Köyü’nde tarımla rehabilitasyonMadde bağımlıları, Kemerburgaz’da hayata geçirilen Bağımsızlık Köyü’nde park, bahçe ve koruların bakımı, organik tarım, seramik, yemek ve drama gibi çeşitli konularda eğitim alıyor.
15.01.2022Gündem
Ceyhan Nehri Nerede? Nereden Doğar Ve Nereye Dökülür?
Ceyhan Nehri Nerede? Nereden Doğar Ve Nereye Dökülür?Ülkemizde farklı özelliklere sahip pek çok nehir bulunmaktadır. Bunlardan birisi de Ceyhan nehridir. Ceyhan nehri Akdeniz'e dökülen ikinci büyük nehrimiz olma özelliğine sahiptir. Peki Ceyhan nehri nerede? Nereden doğar ve nereye dökülür? Ceyhan nehri hakkında merak edilenleri derledik.
15.01.2022Eğitim
Bakanlık paylaştı! İşte Türkiye'de kayıt altınan alınan tehlike arz eden köpek ırkı sayısı
Bakanlık paylaştı! İşte Türkiye'de kayıt altınan alınan tehlike arz eden köpek ırkı sayısıTehlike arz eden köpeklerin kısırlaştırılarak kayıt altına alınması kapsamında, Türkiye genelinde 20 bin 843 adet tehlike arz eden köpek mikroçip uygulanarak kayıt altına alındı.
14.01.2022Gündem
Türkiye'nin ilk madencilik lisesi 2 bakanın katılımı ile açıldı
Türkiye'nin ilk madencilik lisesi 2 bakanın katılımı ile açıldıBalıkesir’in İvrindi ilçesinde yapımı tamamlanan ve ‘Türkiye’nin ilk maden lisesi’ olma özelliğini taşıyan Nurettin Çarmıklı Madencilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in katıldığı tören ile açıldı.
14.01.2022Ekonomi
Bakan Pakdemirli’den girişimcilere müjde! 40 milyon euro bütçe ile hibe desteği sağlanacak
Bakan Pakdemirli’den girişimcilere müjde! 40 milyon euro bütçe ile hibe desteği sağlanacakTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Girişimcilerimize müjdemiz var” diyerek, uygun bulunan projelere 40 milyon euro bütçeyle yüzde 55 ile yüzde 65 arasında hibe desteği sağlayacaklarını açıkladı. Pakdemirli bir müjde daha verdi ve "2022 yılında tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri konularında yapılacak 2 bin projeye 200 milyon TL hibe desteği vereceğiz" ifadelerini kullandı.
14.01.2022Ekonomi
Antalya'nın betonlaşmasının 36 yılı, uydu fotoğraflarıyla belgelendi
Antalya'nın betonlaşmasının 36 yılı, uydu fotoğraflarıyla belgelendiSon yıllarda aldığı göçle nüfusu artan Antalya'daki betonlaşma hızı, 1984 ve 2020 yılları arasında çekilen uydu fotoğraflarıyla belgelendi. Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ramazan Özçelik, “Biz şehirleşmedik, betonlaştık" dedi.
14.01.2022Emlak
İklim krizine karşı mücadeleye sürdürülebilirlik ödülü
İklim krizine karşı mücadeleye sürdürülebilirlik ödülüBirleşmiş Milletler tarafından tanımlanan 17 Sürdürülebilir Kalkınma Amacının gerçekleşmesine katkı sunan kuruluşların ödüllendirildiği, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Ödülleri sahiplerini buldu. İklim kriziyle mücadele ve sürdürülebilir bir gelecek adına hayata geçirdiği ‘Sıfır Karbon Ayak İzi Ormanları Projesi’ ile “İklim Eylemi” kategorisinde gümüş başarı ödülünün sahibi Zorlu Enerji oldu.
14.01.2022Vitrin
Tarım-ÜFE yıllık yüzde 36,39 arttı
Tarım-ÜFE yıllık yüzde 36,39 arttıTarım ürünleri üretici fiyat endeksi (Tarım-ÜFE) yıllık yüzde 36,39, aylık yüzde 12,51 arttı.
14.01.2022Ekonomi
Veteriner Hekimler Odası Başkanı: Yasaklı ırklarda yavru ve hasta köpekler için düzenleme yok
Veteriner Hekimler Odası Başkanı: Yasaklı ırklarda yavru ve hasta köpekler için düzenleme yokYasaklı ırk olarak adlandırılan köpeklerin yayımlanan genelge kapsamında il ve ilçe tarım müdürlüklerinde kayıt altına alınmasına ilişkin süre bugün (14 Ocak) doluyor. ‘Yasaklı ırkların’ kayıt altına alınmasına ilişkin son tarihin bitimine saatler kala İstanbul Veteriner Hekimler Odası Başkanı Prof. Dr. Murat Arslan DHA’ya özel açıklamalarda bulundu. Arslan açıklamasında, “Yavru, gebe ve hasta olan bazı köpekler kısırlaştırılamadığı için barınaklara gönderilmesi isteniyor. Son yayımlanan iki genelgede de 4 aylıktan küçük olan yavrular için yeni bir düzenleme getirilmiyor. Aynı şekilde gebe ve hasta olanların da teslim edilmesi isteniyor. Acilen mağdur olacak yasaklı ırkları ve sahiplerini rahatlatacak düzenleme yapılması gerekmektedir” dedi.
14.01.2022Gündem
Midibüs, bakkal dükkanına çarptı: 5 yaralı
Midibüs, bakkal dükkanına çarptı: 5 yaralıHatay'ın Erzin ilçesinde tarım işçilerini taşıyan midibüs, sürücüsünün kontrolünden çıkıp bakkal dükkanına çarptı. Kazada, 5 tarım işçisi yaralandı.
14.01.2022Gündem
Son tüketim tarihi yaklaşan gıdaya indirim
Son tüketim tarihi yaklaşan gıdaya indirimTarım Bakanlığı'nca hazırlanan "Gıda Satış Noktalarında Gıda İsrafı ile Mücadele Kılavuzu"nda, tüketim tarihi yaklaşmış ürünlerin indirimli satılması önerisinde bulunuldu.
14.01.2022Ekonomi
Son dakika: Avrupa'nın göbeğinde yeni alarm! 'Virüs aktif ve dolaşımda'
Son dakika: Avrupa'nın göbeğinde yeni alarm! 'Virüs aktif ve dolaşımda'Gelen son dakika haberine göre; Fransa'da 21’i son 24 saatte olmak üzere 151 çiftlikte kuş gribi tespit edildiği belirtildi. Kuş gribi, ilk olarak geçtiğimiz sene 26 Kasım'da ülkenin kuzeyinde bulunan Warhem kasabasındaki bir çiftlikte tespit edilmiş, geçtiğimiz sene aralık ayında yaklaşık 650 bin kümes hayvanı itlaf edilmişti.
13.01.2022Dünya
AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki: İpi Kandil'in elindedir
AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki: İpi Kandil'in elindedirAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP'li vekil Semra Güzel'in PKK'lı teröristle fotoğraflarının ortaya çıkmasıyla ilgili yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. Hamza Dağ, 'Kılıçdaroğlu'nun ipi Kandil'in elindedir' dedi. Öte yandan Bakan Pakdemirli, "Bahçeli’ye ‘sarayın sözcüsü’ diyen Kılıçdaroğlu, dönsün kendine baksın, kendisi bizatihi Kandil’in sözcüsüdür. Bizim şehit analarına, babalarına, eşlerine, çocuklarına sözümüz var, teröre geçit vermeyeceğiz” dedi.
13.01.2022Siyaset
Bakan Pakdemirli'den Kılıçdaroğlu'na: Kendisi bizatihi Kandil’in sözcüsüdür
Bakan Pakdemirli'den Kılıçdaroğlu'na: Kendisi bizatihi Kandil’in sözcüsüdürTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Biz, teröriste terörist diyemeyenlerle yol yürümeyeceğiz. Bahçeli’ye ‘sarayın sözcüsü’ diyen Kılıçdaroğlu, dönsün kendine baksın, kendisi bizatihi Kandil’in sözcüsüdür. Bizim şehit analarına, babalarına, eşlerine, çocuklarına sözümüz var teröre geçit vermeyeceğiz” dedi.
13.01.2022Haberler
Bakan Pakdemirli'den Kılıçdaroğlu'na: Kendisi bizatihi Kandil’in sözcüsüdür
Bakan Pakdemirli'den Kılıçdaroğlu'na: Kendisi bizatihi Kandil’in sözcüsüdürTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Biz, teröriste terörist diyemeyenlerle yol yürümeyeceğiz. Bahçeli’ye ‘sarayın sözcüsü’ diyen Kılıçdaroğlu, dönsün kendine baksın, kendisi bizatihi Kandil’in sözcüsüdür. Bizim şehit analarına, babalarına, eşlerine, çocuklarına sözümüz var teröre geçit vermeyeceğiz” dedi.
13.01.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Tarım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.