Geri Dön
Ekonomiİşsizlik maaşı ne zaman ödenecek 2020? Ağustos ayı Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak?

İşsizlik maaşı ne zaman ödenecek 2020? Ağustos ayı Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak?

İşsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneği ile ilgili bir son dakika haberi geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ağustos ayı işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin yapılacağı tarihi açıkladı. İşte ağustos ayı işsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneğinin verileceği tarih...

İşsizlik maaşı ne zaman ödenecek 2020? Ağustos ayı Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak?

Ağustos ayı işsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneğinin verileceği tarih belli oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un açıklamasından sonra vatandaşlar ödemelerin yapılacağı tarihi araştırmaya başladı. Peki işsizlik maaşı ne zaman verilecek? Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak?

İŞSİZLİK MAAŞI VE KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NE ZAMAN YATACAK?

Ağustos ayı işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin 3 Eylül'den itibaren yapılacağını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıkladı.

Bakan Selçuk, “ Ağustos ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemelerini 3 Eylül’den itibaren T.C. Kimlik Numaralarının son hanesine göre vatandaşlarımızın banka hesaplarına yatıracağız.” dedi.

“Ağustos ayına ilişkin ödemeler 3-4 Eylül 2020 tarihlerinde yapılacak”

IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara da PTT üzerinden ödemelerin yapılacağını hatırlatan Selçuk, “T.C. Kimlik Numaralarının son hanesi 0-2-4 olanlara 3 Eylül’de, 6-8 olanlara 4 Eylül’de ödemeler yapılacak.” açıklamasını yaptı.

 

 

 

Gökyüzünde 'Starlink' heyecanıBursa'nın İnegöl ilçesinde 21.30 ile 22.00 saatleri arasında gökyüzünde görülen ışıklı cisimler şaşkınlığa yol açtı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler