Kısa Çalışma Ödeneği

Kısa Çalışma Ödeneği

Son dakika kısa çalışma ödeneği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kısa çalışma ödeneği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kısa çalışma ödeneği haber sayfamızda...

Kısa Çalışma Ödeneği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 800 kısa çalışma ödeneği haberi bulunmuştur.
Sosyal destek ödemeleri 60 milyar liraya ulaştı
Sosyal destek ödemeleri 60 milyar liraya ulaştıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yürütülen sosyal destek faaliyetleri kapsamında bu yıl yapılan ödemeler 60 milyar liraya ulaştı.
26.10.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Çalışma hayatının geleceğini şekillendirecek olan bizleriz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Çalışma hayatının geleceğini şekillendirecek olan bizlerizCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Asgari ücret desteği ve kısa çalışma ödeneği gibi araçlarla istihdamı ve işçimizin emeğini koruduk. Asgari ücreti, paydaşların eşit olarak temsil edildiği asgari ücret komisyonunun kararları doğrultusunda, işçimizi enflasyona ezdirmeyecek şekilde belirledik." dedi.
14.10.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TBMM açılışında 'Kürt sorunu' açıklaması
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TBMM açılışında 'Kürt sorunu' açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki özel oturumunda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Terör örgütleri dahil her kesim tarafından istismar edilen, 'Kürt sorunu' denilen meseleyi, hak ve özgürlüklerden kalkınmaya kadar tüm boyutlarıyla çözdük' dedi.
1.10.2021Siyaset
TÜROB salgının turizm sektörüne etkisini değerlendirdi
TÜROB salgının turizm sektörüne etkisini değerlendirdiTürkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, "Turizm sektörü içerisinde konaklama sektörümüzün yaşadığı olumsuz süreç dikkate alınarak KDV indiriminin 2022 yılı mayıs ayına kadar uzatılması önemli ve gereklidir." dedi.
22.09.2021Ekonomi
İşsizlik oranı temmuz ayında yüzde 12 oldu
İşsizlik oranı temmuz ayında yüzde 12 olduTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Temmuz 2021 dönemine ilişkin iş gücü istatistiklerini açıkladı.
11.09.2021Ekonomi
Ekonomistler temmuz ayı iş gücü verilerini değerlendirdi
Ekonomistler temmuz ayı iş gücü verilerini değerlendirdiEkonomistler, temmuzda işsizlik oranındaki artışta kısa çalışma ödeneği ve iş akdi fesih yasağı gibi salgın desteklerinin sona ermesinin etkili olduğunu belirtirken, bu dönemde hizmetler sektörünün ise yeniden açılmanın etkisiyle istihdama katkı verdiğini söyledi.
10.09.2021Ekonomi
Ekonomistler işsizlik verilerini değerlendirdi
Ekonomistler işsizlik verilerini değerlendirdiEkonomistler, temmuzda işsizlik oranındaki artışta kısa çalışma ödeneği ve iş akdi fesih yasağı gibi salgın desteklerinin sona ermesinin etkili olduğunu belirtirken, bu dönemde hizmetler sektörünün ise yeniden açılmanın etkisiyle istihdama katkı verdiğini söyledi.
10.09.2021Uzmanpara
Okulların açılması hazır yemek sektörüne de hareketlilik getirdi
Okulların açılması hazır yemek sektörüne de hareketlilik getirdiOkulların yüz yüze eğitimle açılması, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinden olumsuz etkilenen hazır yemek sektöründe de hareketliliği beraberinde getirdi.
7.09.2021Ekonomi
Sterlin, dolar ve euro karşısında geriledi
Sterlin, dolar ve euro karşısında gerilediSterlin, İngiltere'de bugün açıklanan istihdam verisinin ardından dolar ve euro karşısında değer kaybediyor.
17.08.2021Uzmanpara
İŞKUR’un salgın desteği 57 milyar lira
İŞKUR’un salgın desteği 57 milyar liraTürkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Bekir Aktürk, Kovid-19 dönemi boyunca kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği ve işsizlik ödeneği kapsamında vatandaşlara 57 milyar lira destek sağladıklarını belirtti.
14.08.2021Ekonomi
İŞKUR, salgın döneminde vatandaşlara 57 milyar lira destek sağladı
İŞKUR, salgın döneminde vatandaşlara 57 milyar lira destek sağladıTürkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Bekir Aktürk, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) dönemi boyunca kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği ve işsizlik ödeneği kapsamında vatandaşlara 57 milyar lira destek sağladıklarını belirtti.
13.08.2021Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitiyor, bitti mi? Kısa çalışma ödeneği ne zaman ödenecek?
Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitiyor, bitti mi? Kısa çalışma ödeneği ne zaman ödenecek?Pandemi döneminde olumsuz yönde etkilenen işverenler, çalışanlarına devlet tarafından sağlanan kısa çalışma ödeneğinden yararlandırdı. Her ay düzenli olarak hesaplara yatırılan kısa çalışma ödeneği bugün ayın 5'i olmasıyla tekrar gündeme geldi. Peki Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitiyor, bitti mi? Kısa çalışma ödeneği ne zaman ödenecek? İşte konuya ilişkin detaylar...
5.08.2021Ekonomi
Yüzde 55 aşısızlarla çalışmak istemiyor
Yüzde 55 aşısızlarla çalışmak istemiyorIPSOS Milliyet okurları için derledi
2.08.2021Gündem
Pandemide 8 milyon kişiye 57 milyar TL ödeme yapıldı
Pandemide 8 milyon kişiye 57 milyar TL ödeme yapıldıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Kovid-19 dönemi boyunca kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği ve işsizlik ödeneği kapsamında yaklaşık 8 milyon kişi için toplam 57 milyar lira ödeme yapıldığını bildirdi.
29.07.2021Ekonomi
Beyaz eşya satışları yılın ilk yarısında yüzde 41 büyüdü
Beyaz eşya satışları yılın ilk yarısında yüzde 41 büyüdüTürkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD) Yönetim Kurulu Başkanı Can Dinçer, "TÜRKBESD'e üye firmaların iç satış ve ihracat olmak üzere toplam satışları 2020 senesinin ilk yarısına kıyasla yüzde 41 artarak 17 milyon 426 bin 912 adet olarak gerçekleşti. Geçen senenin üzerinden yüzde 48'lik üretim artışı sağladık." dedi.
27.07.2021Ekonomi
Son dakika: Milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor! İşsizlik maaşı ne oldu?
Son dakika: Milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor! İşsizlik maaşı ne oldu?Pandemide 3 milyondan fazla kişiye kısa çalışma ödeneği ödenerek, bu kişilerin iş ilişkisinin devamı sağlandı. 30 Haziran’da biten 'kısa çalışma'dan faydalananlar yeniden işsizlik maaşı hak etmeden önce her ne nedenle işten ayrılırlarsa ayrılsınlar işsizlik maaşı alabilirler. İşte detaylar...
21.07.2021Ekonomi
Geceliği 600 euro! Boş oda yok…
Geceliği 600 euro! Boş oda yok…Koronavirüs tedbirlerinin kaldırılmasıyla birlikte tatil bölgelerine akın başladı. Bodrum, Çeşme, Marmaris, Antalya’da bulunan otellerde rezervasyonlar dolmuş durumda. Kurban Bayramı nedeniyle de otellerde yüzde 100’e varan doluluk oranlarına ulaşıldı. Geceliği 600 euro olan otelde yer bulunamıyor. İşte detaylar...
9.07.2021Ekonomi
Haziran ayı kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) ve işsizlik maaşı yattı mı, ne zaman ödenecek 2021?
Haziran ayı kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) ve işsizlik maaşı yattı mı, ne zaman ödenecek 2021?Pandemi nedeniyle işsizlik ödeneği başvuruda bulunan kişilerin hesaplarına yatırılmaya başlamıştı. Müracaat eden işverenler ise kısa çalışma ödeneğinden faydalanıyordu. Her ay gerçekleştirilen ödemelerin hesaplara geçeceği tarih vatandaşın gündeminde. Peki, işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ne zaman ödenecek?
6.07.2021Ekonomi
Milliyet'te Günün Özeti (4 Temmuz 2021)
Milliyet'te Günün Özeti (4 Temmuz 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada günün öne çıkan haber başlıkları;
4.07.2021Haberler
Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı, ne zaman bitecek? İşte, KÇÖ son tarihi
Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı, ne zaman bitecek? İşte, KÇÖ son tarihiKoronavirüs pandemisi nedeniyle çalışanların ekonomik zorluklardan etkilenmemesi için uygulanan kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) uzatılmıştı. Kademli normalleşmede kaldırılan kısıtlamalarla birlikte kısa çalışma ödeneğinin de bitip bitmeyeceği sorusu akıllarda. KÇÖ ne zaman bitiyor? Kısa çalışma ödeneği nedir?
30.06.2021Ekonomi
Kısa Çalışma Ödeneği (Haziran) ayı ödemeleri ne zaman yapılacak? KÇÖ sona erdi mi süresi uzatılacak mı?
Kısa Çalışma Ödeneği (Haziran) ayı ödemeleri ne zaman yapılacak? KÇÖ sona erdi mi süresi uzatılacak mı?Kısa Çalışma Ödeneği Haziran ayı ödemeleri ne zaman hesaplara yatacak sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Pandemi nedeniyle devlet tarafından istihdamı korumak amacıyla binlerce şirkete verilen Kısa Çalışma Ödeneği Haziran ayı itibariyle sona eriyor. Haziran ayında ödenekten faydalanacak olan binlerce çalışan Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman hesaplara yatacak süresi uzatılacak mı sorularına yanıt aramaya devam ediyor.
30.06.2021Ekonomi
Kılıçdaroğlu: Benim ve partimin önceliği bu memlekete adalet getirmek
Kılıçdaroğlu: Benim ve partimin önceliği bu memlekete adalet getirmekCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu memleket çok badireyi atlattı. Beraber, birlikte Allah'ın izniyle iktidar olduğumuzda göreceksiniz. Benim ve partimin önceliği bu memlekete adalet getirmek" dedi.
29.06.2021Siyaset
Otellerdeki açık büfelerin kontrollü sunulması bekleniyor
Otellerdeki açık büfelerin kontrollü sunulması bekleniyorTürkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, yeni normal olarak adlandırdıkları süreçte otellerdeki yemek, büfe ve servis sunuş şekillerinin de değiştiğini belirterek, "Açık büfeler kontrollü olarak sunulmaya başlandı. Uygulamanın tüketicide oluşan hijyen hassasiyeti nedeniyle salgın sonrasında da kontrollü olarak sürmesini bekliyoruz.” dedi.
27.06.2021Ekonomi
TİSK, kısa çalışmanın sürdürülmesini istiyor
TİSK, kısa çalışmanın sürdürülmesini istiyorİşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, Kovid-19 salgını döneminde hayata geçirilen kısa çalışma ödeneği uygulamasının yıl sonuna kadar sürmesini talep etti.
26.06.2021Ekonomi
İşveren, kısa çalışma ödeneğinin yıl sonuna kadar devam etmesini istiyor
İşveren, kısa çalışma ödeneğinin yıl sonuna kadar devam etmesini istiyorTürkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, Kovid-19 salgını döneminde hayata geçirilen kısa çalışma ödeneği uygulamasının yıl sonuna kadar devam ettirilmesini talep etti.
25.06.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kısa Çalışma Ödeneği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.