Geri Dön
Ekonomiİstanbul'da yeni taksi talebi yok

İstanbul'da yeni taksi talebi yok

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, İstanbul'da yeni taksi taleplerinin olmadığını söyledi.

İstanbul'da yeni taksi talebi yok

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, İstanbul'da taksi sayısının artacağına ilişkin söylentilerle ilgili "Şu an İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden öyle bir talebimiz yok." cevabını verdi.

Taksilere kamera takılmasına ilişkin de konuşan Aksu şunları söyledi:

"Emniyet Genel Müdürlüğü kamerayı mecburi tutmuştu. İdari mahkemelerin iki tanesi özel hayatın gizliliği nedeniyla kararı Muğla ve İzmir'de iptal etti. İstanbul'da kamera için Emniyet Genel Müdürlüğü kararını yıl sonuna kadar erteledi."

Taksilerde kredi kartı

Aksu, tüm taksilerde kredi kartı kullanımına geçişle ilgili de şu ifadeleri kullandı:

"İBB'nin i-taksi aplikasyon sistemi var. Konuyla alakalı cihazlar sıkıntılı çıktı. Büyükşehir ihale sürecini durdurdu. Biz esnaf odası olarak aplikasyon üzerinde çalışıyoruz. Belediye'nin i-taksi uygulaması kalkarsa biz harekete geçeceğiz."

Antalya'nın Gündoğmuş ilçesi yangın nedeniyle tahliye ediliyorAlevlerin dün akşamdan bu yana tehdit ettiği Antalya'nın Gündoğmuş ilçesinde Ümütlü Mahallesi ve ilçe girişindeki Senir Mahallesi, saat 15.00 sıralarında duman altında kaldı. Sabah saatlerinde uzak noktadan görülebilen Senir Mahallesi, akşam saatlerine doğru tamamen dumanla kaplandı. Alevlerin evlere sıçrayıp sıçramadığı henüz bilinmezken, mahalleye girişe izin verilmiyor. Öte yandan 2 bin 100 nüfuslu Gündoğmuş ilçesinin tahliye edilmesine karar verildi. İlçedeki camilerden tahliye anonsları yapılmaya başlandı. Alevler ilçe merkezine çok yaklaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler