Eyüp Aksu

Eyüp Aksu

Son dakika Eyüp Aksu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Eyüp Aksu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Eyüp Aksu haber sayfamızda...

Eyüp Aksu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 301 eyüp aksu haberi bulunmuştur.
Konsere gittik yolda kaldık!
Konsere gittik yolda kaldık!Gece Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’ndan çıktığımızda ulaşım kâbusu yaşadık. Etrafta otobüs, minibüs, dolmuş yoktu. Sıra sıra dizilmiş taksiler ise yolcu almıyordu!
10.06.2022Cadde
Ulaşım zammını turnikelerden atlayarak protesto ettiler
Ulaşım zammını turnikelerden atlayarak protesto ettilerKadıköy Uzunçayır metro istasyonunda toplu ulaşıma yapılan yüzde 40'lık zammı protesto eden bir grup, İstanbulkart basmadan turnikelerden atlayarak geçti.
7.04.2022Gündem
İstanbul için toplu taşımaya zam teklifi reddedildi
İstanbul için toplu taşımaya zam teklifi reddedildiİstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB), olağanüstü toplanan Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında toplu taşıma fiyatlarına yüzde 50, servislere yüzde 40 zam talebinde bulundu. İBB'nin zam talebi oy çokluğuyla reddedildi. Adalar'da bin 500 bisikleti saatlik, günlük kiralama yöntemi yerine "kullandıkça öde" teklifi oy birliğiyle kabul edildi.
4.04.2022Ekonomi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 5 bin taksi teklifi reddedildi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 5 bin taksi teklifi reddedildiİstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) 5 bin yeni taksi teklifi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında oy çokluğuyla 13. kez reddedildi. Toplantıda konuşan Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu, " Yakıtın pahalı olmasından dolayı trafikte bir rahatlama var. İstediğimiz zamanda yolcuyu yerine bırakıp tekrar diğer yolcuyu almakta zorlanmıyoruz. O yüzden şu an vatandaşımızın taksi bulmakta yaşadığı bir sıkıntı yok" dedi. İstanbul'da taksilerin otoyol ve köprü ücretlerini yolcudan gidiş-dönüş alması uygulaması iptal edilerek, tek yön ücreti alınmasına karar verildi.
23.02.2022Ekonomi
İBB'nin 5 bin yeni taksi teklifi 12. kez reddedildi
İBB'nin 5 bin yeni taksi teklifi 12. kez reddedildiİstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) 500’ü engellileri taşımaya tahsis edilmek üzere 5 bin yeni taksi teklifi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında oy çokluğuyla 12. kez reddedildi.
28.01.2022Ekonomi
Taksiciler Odası kongresinde ‘yağlı urganlı’ tartışma
Taksiciler Odası kongresinde ‘yağlı urganlı’ tartışmaİstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Başkanlığı'na gergin geçen genel kurulda yeniden Eyüp Aksu seçildi.
17.01.2022Gündem
İTEO Başkanlığı'na yeniden Eyüp Aksu seçildi
İTEO Başkanlığı'na yeniden Eyüp Aksu seçildiİstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Olağan Genel Kurulu, başkan olarak yeniden Eyüp Aksu'yu seçti.
16.01.2022Gündem
Taksicilerin genel kurulunda Başkana 'İdam İpi' atan aday konuştu
Taksicilerin genel kurulunda Başkana 'İdam İpi' atan aday konuştuİstanbul Taksiciler Esnaf Odası Olağan Genel Kurulu'nda başkanlık seçimleri yapılırken adaylardan İrfan Öztürk kürsüdeki konuşmasında mevcut başkan Eyüp Aksu'ya "Bizi parçaladınız ama bugün son gün" diyerek idam ipi attı. Öztürk, "Esnafımdan bu konuda çok güzel tepkiler geldi. Yaptığımız işin arkasındayız" dedi.
16.01.2022Gündem
Taksiciler Esnaf Odası Olağan Genel Kurulu'nda arbede
Taksiciler Esnaf Odası Olağan Genel Kurulu'nda arbedeİstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Olağan Genel Kurulu'nda bazı taksiciler arasında arbede yaşandı.
16.01.2022Haberler
Taksiciler Esnaf Odası Olağan Genel Kurulu'nda arbede
Taksiciler Esnaf Odası Olağan Genel Kurulu'nda arbedeİstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Olağan Genel Kurulu'nda bazı taksiciler arasında arbede yaşandı. Başkanlık seçimleri yapılırken adaylardan İrfan Öztürk kürsede konuşması sırasında, mevcut başkan Eyüp Aksu'ya "Bizi bitirdiniz, bizi ite-köpeğe mahkum ettiniz. Bizi astınız. Bizi parçaladınız ama bugün son gün" diyerek idam ipi attı.
16.01.2022Gündem
İstanbul'da taksicilerin seçim heyecanı
İstanbul'da taksicilerin seçim heyecanıİstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) yarın seçime gidecek. 5 aday taksiciler odası başkanı olmak için yarışacak. Oda başkanlığı için en güçlü adaylar mevcut başkan Eyüp Aksu ve bir dönem önceki başkan olan Yahya Uğur. Mevcut başkan Eyüp Aksu, "Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır" derken Uğur ise, "Bizim önceliğimiz de patronumuz da müşteridir. Dolayısıyla geçmişte mahallenin sevilen abisi olan o beyefendi taksiciliği geri getireceğiz" dedi.
15.01.2022Ekonomi
Ruhsat süresi dolan ticari araçların süresi 6 ay daha uzatıldı
Ruhsat süresi dolan ticari araçların süresi 6 ay daha uzatıldıİBB Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında, ruhsat süresi dolan ticari araçların süresi 6 ay daha uzatıldı.
24.12.2021Ekonomi
Son dakika: İstanbul'da toplu ulaşıma zam!
Son dakika: İstanbul'da toplu ulaşıma zam!İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) olağanüstü toplantısında, ulaşıma zam kararı çıktı. Elektronik bilet, taksi, taksi dolmuş, minibüs fiyatlarına yüzde 36 ,servis ücretlerine ise yüzde 27 zam talebi, oy çokluğuyla kabul edildi.
24.12.2021Ekonomi
İBB'den yürütmeyi durdurma kararına tepki
İBB'den yürütmeyi durdurma kararına tepkiTürkiye Şoförler Otomobilciler Federasyonu'nun başvurusu ile UKOME'nin 750 adet "M" plakalı minibüsün taksiye dönüştürülmesine ilişkin karara idare mahkemesinin yürütmeyi durdurma kararı verdi. Kararla ilgili açıklamada bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Demir, "750 M plakalı minibüsün taksiye dönüşümü ile ilgili davada yargılama devam edecek. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası'nın 'Yaptırım Cetveli'ne karşı açtığı bir dava da var. Davaların içerisinde iptal edilmesi istenen yaptırımlardan bir tanesi cinsel taciz, bir diğeri darp, bir diğeri ateşli ateşsiz silahlarla yaralamaya teşebbüs, bir diğeri yaralama ya da öldürme gibi suçlara İBB'nin yaptırım uygulamasını istemiyor. Dolayısıyla denetimin de kaldırılması isteniyor" dedi.
14.12.2021Gündem
Taksiciler Odası Başkanı: Mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi
Taksiciler Odası Başkanı: Mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdiİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında kabul edilen 750 minibüsün taksiye dönüştürülmesi kararının durdurulması için İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'ne başvurdu. Mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı aldığını belirten İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, "Minibüs esnafının da mağdur olmasını kesinlikle istemiyoruz" dedi.
11.12.2021Ekonomi
Taksiciler Odası Başkanı Aksu'dan zam talebi
Taksiciler Odası Başkanı Aksu'dan zam talebiİstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, taksi, taksi dolmuş, minibüs, servis ve özel halk otobüsleri taşıma ücretlerine kilometre başı yüzde 60, taksimetre açılış ve bindi ücretlerine ise yüzde 100 zam yapılmasını talep etti.
27.11.2021Ekonomi
Son dakika: İBB'nin taksi önerisi 10. kez reddedildi
Son dakika: İBB'nin taksi önerisi 10. kez reddedildiİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)'nin 5 bin taksi projesi, UKOME toplantısında oy çokluğu ile 10. kez reddedildi.
28.10.2021Ekonomi
Taksiciler'den UKOME öncesi Yenikapı'da eylem
Taksiciler'den UKOME öncesi Yenikapı'da eylemİstanbul'da yapılacak UKOME Toplantı'sına 10'uncu sefer getirilecek 5 bin yeni taksi teklifi öncesi yüzlerce taksici bir araya gelerek eylem yaptı. 5 bin taksi teklifine karşı olduklarını belirten İTEO Başkanı Eyup Aksu, "30 yıldır taksici esnafı, ulaşım sektörü böyle bir zulüm görmedi. Bunun için esnafımız sesini duyuracak, kırmızı kart gösterecek" dedi.
28.10.2021Ekonomi
Şikayet yağıyor! Taksiciler yolcu almıyor bir de akıl veriyorlar
Şikayet yağıyor! Taksiciler yolcu almıyor bir de akıl veriyorlarİstanbul’un taksi sorunu bitmiyor. Yolcu beğenmeyen, trafiğe girmek istemeyen bazı taksiciler yolcuya, ‘Metrobüse binin’ diye akıl veriyor
26.10.2021Gündem
İBB taksi projesi ile ilgili Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Aksu: Bu rakamlar inanılacak gibi değil
İBB taksi projesi ile ilgili Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Aksu: Bu rakamlar inanılacak gibi değilİstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun açıkladığı taksi projesini değerlendiren İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, " Şoförler buna kesinlikle inanmıyor. Bu rakamlar inanılacak gibi değil " dedi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Utku Cihan da konuyla ilgili olarak, "Şu an 5 bin taksi UKOME'den çıkarsa İBB çalışanı olacak olan taksi şoförlerinin özlük haklarını yayınladık. Bu özlük haklarının uygulanabilmesi için perşembe günü 5 bin taksi kararını çıkarmamız gerekiyor. Onaylandığı takdirde birkaç ay içerisinde bu özlük haklarının hayata geçtiğini göreceğiz" ifadelerine yer verdi.
25.10.2021Gündem
Taksi plakasında hisse devri bitti
Taksi plakasında hisse devri bittiİstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yeni düzenlemesine göre; taksi plakası sahipliğinde ‘Şoförlük Mesleği Geçim Kaynağı’ şartı aranacak, hisseli plaka alımına da izin verilmeyecek. Karara tepkili olan taksici esnafı, konuyu yargıya taşıma hazırlığında.
20.10.2021Gündem
Yeni taksi teklifi 9. kez reddedildi
Yeni taksi teklifi 9. kez reddedildiİstanbul’daki taksilerin sayısını artırmayı amaçlayan 1000 yeni taksi teklifi 9. kez reddedildi. UKOME toplantısında deniz taksilerin tarifesi de belirlendi.
1.10.2021Gündem
Son dakika: 1000 yeni taksi teklifi 9'uncu kez reddedildi
Son dakika: 1000 yeni taksi teklifi 9'uncu kez reddedildiİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında 1000 yeni taksi plakası teklifi bir kez daha oy çokluğu ile reddedildi.
30.09.2021Ekonomi
İstanbul'daki taksi dönüşümü mahkemeye taşındı
İstanbul'daki taksi dönüşümü mahkemeye taşındıİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında kabul edilen 750 minibüs ve 250 dolmuşun taksiye dönüştürülmesi kararının iptali için İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'nde başvuruda bulunuldu. İstanbul Otomobilciler Esnaf Odası adına başvuruda bulunduklarını söyleyen Avukat Hülya Sürgülüoğlu, " Hem temsil ettiğimiz taksi esnafının hem de diğer tarafı olan minibüs esnafının mağdur olmaması için bu davayı açtık" diye konuştu.
28.09.2021Ekonomi
İstanbul Taksiciler Odası Başkanı: Benim aracım denetlendi ama herhangi bir sorun çıkmadı
İstanbul Taksiciler Odası Başkanı: Benim aracım denetlendi ama herhangi bir sorun çıkmadı UKOME toplantısında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Demir, Kurban Bayramı öncesinde İstanbul Havalimanı'nda çalışan 400 aracın ruhsatlarının doğru cihazı kullanmadıkları için geçici olarak askıya alındığını belirterek, bunların içinde İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu'nun taksisinin de olduğunu söyledi. İddiaya yanıt veren  İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı (İTEO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Aksu ise, "Adıma kayıtlı bir aracım var. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İl Müdürlüğü tarafından denetlendi. Benim aracım da denetlendi. Çıkan sonuçta kendi adıma kayıtlı olan araçta herhangi bir sorun çıkmadı" dedi.
27.08.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Eyüp Aksu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.