Geri Dön
EkonomiKÇÖ (Kısa Çalışma Ödeneği) yattı mı? Nisan'da yatacak mı, uzatıldı mı?

KÇÖ (Kısa Çalışma Ödeneği) yattı mı? Nisan'da yatacak mı, uzatıldı mı?

Kısa Çalışma Ödeneği mart ayı itibarıyla sona erdi. Çalışanlar son kez nisan ayında ücretlerini alacak. Binlerce kişi yeni ay ile birlikte 'KÇÖ (Kısa Çalışma Ödeneği) yattı mı? Nisan'da yatacak mı, uzatıldı mı?' diye soruyor.

KÇÖ (Kısa Çalışma Ödeneği) yattı mı? Nisan'da yatacak mı, uzatıldı mı?

Kısa Çalışma Ödeneği bitiyor ve son kez çalışanlar KÇÖ'den yararlanacak. KÇÖ biterken akıllarda birtakım soru işaretleri bulunuyor. Binlerce kişi "KÇÖ (Kısa Çalışma Ödeneği) yattı mı? Nisan'da yatacak mı, uzatıldı mı?" diye soruyor.

KÇÖ NE ZAMAN YATACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Mart ayına ilişkin kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerinin 5 Nisan’da hesaplara yatırılacağını duyurdu. Öte yandan henüz KÇÖ'nün uzatılması söz konusu değil.

1915 Çanakkale Köprüsü'nde ana halatlar tamamlanıyor1915 ÇANAKKALE Köprüsü'nde kedi yolunun tamamlanmasıyla başlanan ana kabloların montajında sona yaklaşıldı. Köprünün ana halatlarını oluşturacak 296 çelik kablodan 220'ncisi bir kıtadan diğer kıtaya çekildi. Gemlik ve Gölcük'teki fabrikalarda üretilen tabliye bloklarından 42'ncisi de Gelibolu Sütlüce'deki şantiye alanına ulaştı. Ana halatların bu ay sonuna kadar tamamlanarak, tabliye bloklarının montajına başlanacağı öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler